Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Kwadrans przed Przenajświętszym

Musisz Mnie o coś prosić dla kogoś?

Powiedz Mi jego imię, a następnie - co byś chciał, żebym teraz dla niego uczynił. Proś o wiele, nie wahaj się prosić. Mów do Mnie prosto i otwarcie o biednych, których zamierzasz pocieszyć; o chorych, których cierpienia ty widzisz; o zbłąkanych, dla których gorąco pragniesz powrotu na prawdziwą drogę. Powiedz mi o wszystkich chociaż jedno słowo.

A dla ciebie - czyż nie potrzebujesz dla samego siebie jakiejś łaski?

Powiedz Mi otwarcie, czy może jesteś dumnym, samolubnym, niestałym, niestarannym... i poproś Mnie, żebym ci przyszedł z pomocą w twoich nielicznych czy też licznych wysiłkach, które podejmujesz, by się pozbyć tych wad.

Nie wstydź się! Jest wielu sprawiedliwych, wielu świętych w niebie, którzy popełniali dokładnie te same błędy. Ale oni prosili pokornie... i z biegiem czasu zobaczyli, że są od tego wolni.

Nie zwlekaj prosić też o zdrowie, o szczęśliwe zakończenie twoich prac, interesów czy studiów. To wszystko mogę ci dać i daję. A Ja życzę sobie, żebyś Mnie o to prosił, jeśli się to nie zwraca przeciwko twojemu uświęceniu, natomiast jemu sprzyja i je wspiera.

Czego ci akurat dzisiaj potrzeba?
Co mogę dla ciebie uczynić?
Gdybyś ty wiedział, jak bardzo pragnę ci pomóc!

Czy masz w tej chwili jakiś plan?

Opowiedz Mi o nim. Czym się zajmujesz? O czym myślisz? Co mogę uczynić dla twojego brata, dla twojej siostry, twoich przyjaciół, twojej rodziny, dla twoich przełożonych? Co ty chciałbyś dla nich uczynić? A co do Mnie - czy nie masz życzenia, żebym był uwielbiany? Czy zechciałbyś swoim przyjaciołom uczynić coś dobrego, im, których ty może bardzo kochasz, ale oni żyjąc nie myślą o Mnie?

Powiedz Mi: co dzisiaj budzi nadzwyczaj twoją uwagę? Czego pragniesz z utęsknieniem? Jakie środki posiadasz, aby to osiągnąć? Powiedz Mi o twoim nieudanym przedsięwzięciu, a Ja powiem ci przyczyny niepowodzenia. Czy nie chciałbyś Mnie dla siebie pozyskać?

Może czujesz się samotnym lub źle usposobionym?

Opowiedz Mi w szczegółach, co cię smuci. Kto cię zranił? Kto obraził twoją miłość własną? Kto ciebie znieważył? Informuj Mnie o wszystkim, a wnet dojdziesz tak daleko, że powiesz, iż za Moim przykładem wszystko darujesz i wszystko zapominasz. Za nagrodę otrzymasz Moje pocieszające błogosławieństwo.

Może się boisz?

Czy odczuwasz w swojej duszy owo nieokreślone przygnębienie, które wprawdzie jest bez podstaw, ale mimo to nie przestaje rozrywać ci serca? Rzuć się w ramiona Mojej Opatrzności! Jestem przy tobie, u twojego boku. Ja wszystko widzę, wszystko słyszę i w żadnym momencie nie zostawię cię.

Czy odczuwasz antypatie u ludzi, którzy cię przedtem lubili, a którzy cię teraz zapomnieli, od ciebie się odwrócili mimo, że z twojej strony nie było najmniejszego powodu do tego? Poproś za nich, a Ja ich przywrócę do twojego boku, jeżeli nie staną się zawadą dla twojego uświęcenia.

A czy nie masz czasem jakiejś radosnej wiadomości dla Mnie?

Dlaczego nie pozwalasz Mi w niej uczestniczyć? Przecież jestem twoim przyjacielem. Opowiedz Mi, co pokrzepiło twoje serce i wywołało twój uśmiech w okresie od twoich ostatnich odwiedzin u Mnie? Być może miałeś przyjemne zaskoczenia, może otrzymałeś szczęśliwe wiadomości, list, sympatie, może przezwyciężyłeś trudności, wyszedłeś z sytuacji bez wyjścia? To wszystko jest Moim dziełem. Ty masz Mi po prostu powiedzieć: "Dziękuję, mój Ojcze!" A czy nie chcesz Mi nic obiecać? Ja czytam w głębi twojego serca. Ludzi można łatwo zmylić, ale nie Boga. Mów więc otwarcie do Mnie. Czy jesteś zdecydowany nie poddawać się więcej wiadomej okazji do grzechu, zrezygnować z rzeczy, która ci szkodzi, nie czytać książki, która pobudza twoją wyobraźnię, nie przestawać z człowiekiem, który zmącił spokój twej duszy?

Czy będziesz znowu łagodnym, miłym i usłużnym wobec tego człowieka, którego miałeś do dziś za wroga, bo ci się sprzeniewierzył? Więc dobrze, powracaj teraz znowu do twojego zajęcia, do twojej pracy, do twoich studiów. Ale nie zapominaj kwadransu, który przeżywaliśmy razem. Zachowaj - jak dalece możesz - milczenie, skromność, wewnętrzne skupienie, miłość bliźniego.

Kochaj Matkę Moją, która i twoją jest

I przyjdź znowu z sercem przepełnionym jeszcze większą miłością i jeszcze bardziej oddanym Mojemu Duchowi. Wtedy znajdziesz w Moim Sercu codziennie nową miłość, nowe dobrodziejstwa i nowe pocieszenia.
myśli podane przez św. Antoniego Marię Claret

Kwadrans przed Przenajświętszym

   

Wasze komentarze:
 PIOTR : 15.09.2021, 01:34
 Jezu prosze pomoz mi zakonczyc kontrakt bez strat aby udalo mi sie odlozyc pieniadze i dokonczyc budowe i wrocic do Polski na czas zanim zacznie sie wojna - prosze Cie Panie miej milosierdzie nademna grzesznym
 Zofia : 14.09.2021, 07:52
 Jezu jeśli jest taka wola nie opuszczaj mnie w bardzo trudnych mojego zagmatwane życia. Pomóż rozwiązać problem finansowy z którymi ne radzę sobie. Ty wiesz jak cierpię z siostrą i siostrzencem. Wiem Panie Jezu że nie zasługuje na pomoc z Twojej strony bo nie wykorzystam danych mi rad. Przepraszam za grzechy moje i wybacz mi Jezu. Poprowadzić drogą prawdy. Błagam
 Marta: 21.06.2021, 00:28
 Błagam Cię Jezu ratuj moje dziecko postaw na naszej drodze wreszcie lekarzy ktorzy zecjca nam pomoc
 Hn: 17.04.2021, 08:35
 Panie ty wszystko widzisz i mozesz prowadz moje dzieci ,wnuki ,mnie droga twej wiary milos i ,zdrowia ,abysmy nigdy nie upadali i ciebie nie zasmucali jezu ufam tobie .jezu ty sietym zajmnij ufam tobia amen
 KW: 10.04.2021, 20:17
 Jezu moj daj mi zdrowie bym mogla Cie uwielbiac
 matka: 02.04.2021, 07:44
 Panie Jezu Ty wszystko wiesz Błogosław Piotrowi w jego sprawach ,i pomóz trzeżwym życiu O .Boze błogosławienstwo i potrzebne łaski dla rodziny Jezu Ufam Tobie .
 nowa: 22.03.2021, 19:40
 PANIE JEZU RATUJ NAS BLAGAM
 Mk: 04.03.2021, 05:06
 Jezu ufam Tobie i proszę otocz mnie swoją opieką, pomóż proszę i zajmij się tym wszystkim
 Matka: 02.02.2021, 22:10
 Jezu pomóż

 Ja: 16.01.2021, 09:08
 Jezu moj przyjacielu, prosze, kocham, uwielbiam cie.
 Mama .: 12.01.2021, 08:38
 Cudowny Jezu błagam wysłuchaj moje błaganie ,postaw na drodze życia syna dobrą wierzącą dziewczynę. Spraw by założył rodzinę Bogiem silną.Jezu ufam Tobie.
 nowa: 07.01.2021, 19:54
 JEZU UFAM TOBIE TY WIESZ WSZYSTKO BLAGAM TY SIE TYM ZAJMIJ
 nowa: 21.12.2020, 20:05
 PANIE JEZU PROSZE O POWOT DO PELNEGO ZDROWIA DLA WIADOMEJ CI OSOBY DZIEKUJE I PROSZE TY SIE TYM ZAJMIJ
 nowa: 15.12.2020, 20:13
 PANIE JEZU UFAM TOBIE WIESZ ZE BRAK MI SIL I PROSZ TY SIE TYM ZAJMIJ
 Jadzia: 15.09.2020, 08:49
 Jezu miłosierny oddaje Tobie moje sprawy i troski.Blagam pozwól mojemu Grzesiowi żyć chroń go od chorób. Pozwól nam być razem prosimy Cię Panie Jezu.❤
 Irena: 23.08.2020, 15:17
 Panie Boże przywróć uwagę mojej córki do nas rodziców i pomóż jej wrócić do Pana Boga.
 M: 26.07.2020, 23:42
 Panie Jezu Ty wszystko wiesz, Tobie polecam te wszystkie sprawy Ty się tym zajmij. Jezu ufam Tobie.
 Asia: 04.06.2020, 21:58
 Uzdrów proszę mojego syna Witka, nic w naszym życiu nie ma teraz większego znaczenia niż jego zdrowie. Z całego serca proszę o zdrowie dla niego, żeby to się już skończyło. Proszę dla niego i proszę dla całej naszej rodziny. Ty jeden możesz to sprawić. W Tobie prawdziwa nadzieja.
 Jadzia: 26.05.2020, 23:42
 Jezu miłosierny oddaje Tobie moje sprawy i troski.Blagam pozwól mojemu Grzesiowi żyć chroń go od chorób. Pozwól nam być razem prosimy Cię Panie Jezu.❤
 nowa: 26.05.2020, 20:14
 PANIE JEZU jutro mamy rozmowe w pracy polecam CI PANA DYREKTORA kolezanki PROSZE PANIE JEZU TY SIE TYM ZAJMIJ JEZU UFAM TOBIE
(1) [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2021 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej