Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Kwadrans przed Przenajświętszym


Musisz Mnie o coś prosić dla kogoś?

Powiedz Mi jego imię, a następnie - co byś chciał, żebym teraz dla niego uczynił. Proś o wiele, nie wahaj się prosić. Mów do Mnie prosto i otwarcie o biednych, których zamierzasz pocieszyć; o chorych, których cierpienia ty widzisz; o zbłąkanych, dla których gorąco pragniesz powrotu na prawdziwą drogę. Powiedz mi o wszystkich chociaż jedno słowo.

A dla ciebie - czyż nie potrzebujesz dla samego siebie jakiejś łaski?

Powiedz Mi otwarcie, czy może jesteś dumnym, samolubnym, niestałym, niestarannym... i poproś Mnie, żebym ci przyszedł z pomocą w twoich nielicznych czy też licznych wysiłkach, które podejmujesz, by się pozbyć tych wad. Nie wstydź się! Jest wielu sprawiedliwych, wielu świętych w niebie, którzy popełniali dokładnie te same błędy. Ale oni prosili pokornie... i z biegiem czasu zobaczyli, że są od tego wolni. Nie zwlekaj prosić też o zdrowie, o szczęśliwe zakończenie twoich prac, interesów czy studiów. To wszystko mogę ci dać i daję. A Ja życzę sobie, żebyś Mnie o to prosił, jeśli się to nie zwraca przeciwko twojemu uświęceniu, natomiast jemu sprzyja i je wspiera. Czego ci akurat dzisiaj potrzeba? Co mogę dla ciebie uczynić? Gdybyś ty wiedział, jak bardzo pragnę ci pomóc!

Czy masz w tej chwili jakiś plan?

Opowiedz Mi o nim. Czym się zajmujesz? O czym myślisz? Co mogę uczynić dla twojego brata, dla twojej siostry, twoich przyjaciół, twojej rodziny, dla twoich przełożonych? Co ty chciałbyś dla nich uczynić? A co do Mnie - czy nie masz życzenia, żebym był uwielbiany? Czy zechciałbyś swoim przyjaciołom uczynić coś dobrego, im, których ty może bardzo kochasz, ale oni żyjąc nie myślą o Mnie? Powiedz Mi: co dzisiaj budzi nadzwyczaj twoją uwagę? Czego pragniesz z utęsknieniem? Jakie środki posiadasz, aby to osiągnąć? Powiedz Mi o twoim nieudanym przedsięwzięciu, a Ja powiem ci przyczyny niepowodzenia. Czy nie chciałbyś Mnie dla siebie pozyskać?

Może czujesz się samotnym lub źle usposobionym?

Opowiedz Mi w szczegółach, co cię smuci. Kto cię zranił? Kto obraził twoją miłość własną? Kto ciebie znieważył? Informuj Mnie o wszystkim, a wnet dojdziesz tak daleko, że powiesz, iż za Moim przykładem wszystko darujesz i wszystko zapominasz. Za nagrodę otrzymasz Moje pocieszające błogosławieństwo.

Może się boisz?

Czy odczuwasz w swojej duszy owo nieokreślone przygnębienie, które wprawdzie jest bez podstaw, ale mimo to nie przestaje rozrywać ci serca? Rzuć się w ramiona Mojej Opatrzności! Jestem przy tobie, u twojego boku. Ja wszystko widzę, wszystko słyszę i w żadnym momencie nie zostawię cię. Czy odczuwasz antypatie u ludzi, którzy cię przedtem lubili, a którzy cię teraz zapomnieli, od ciebie się odwrócili mimo, że z twojej strony nie było najmniejszego powodu do tego? Poproś za nich, a Ja ich przywrócę do twojego boku, jeżeli nie staną się zawadą dla twojego uświęcenia.

A czy nie masz czasem jakiejś radosnej wiadomości dla Mnie?

Dlaczego nie pozwalasz Mi w niej uczestniczyć? Przecież jestem twoim przyjacielem. Opowiedz Mi, co pokrzepiło twoje serce i wywołało twój uśmiech w okresie od twoich ostatnich odwiedzin u Mnie? Być może miałeś przyjemne zaskoczenia, może otrzymałeś szczęśliwe wiadomości, list, sympatie, może przezwyciężyłeś trudności, wyszedłeś z sytuacji bez wyjścia? To wszystko jest Moim dziełem. Ty masz Mi po prostu powiedzieć: "Dziękuję, mój Ojcze!" A czy nie chcesz Mi nic obiecać? Ja czytam w głębi twojego serca. Ludzi można łatwo zmylić, ale nie Boga. Mów więc otwarcie do Mnie. Czy jesteś zdecydowany nie poddawać się więcej wiadomej okazji do grzechu, zrezygnować z rzeczy, która ci szkodzi, nie czytać książki, która pobudza twoją wyobraźnię, nie przestawać z człowiekiem, który zmącił spokój twej duszy? Czy będziesz znowu łagodnym, miłym i usłużnym wobec tego człowieka, którego miałeś do dziś za wroga, bo ci się sprzeniewierzył? Więc dobrze, powracaj teraz znowu do twojego zajęcia, do twojej pracy, do twoich studiów. Ale nie zapominaj kwadransu, który przeżywaliśmy razem. Zachowaj - jak dalece możesz - milczenie, skromność, wewnętrzne skupienie, miłość bliźniego.

Kochaj Matkę Moją, która i twoją jest.

I przyjdź znowu z sercem przepełnionym jeszcze większą miłością i jeszcze bardziej oddanym Mojemu Duchowi. Wtedy znajdziesz w Moim Sercu codziennie nową miłość, nowe dobrodziejstwa i nowe pocieszenia.

myśli podane przez św. Antoniego Marię Claret


   


Modlitwy do Ducha Świętego Modlitwy do Ducha Świętego
Praca zbiorowa
Potrzebujemy Ducha Świętego. On nas odnawia i prowadzi do świętości, ale przede wszystkim pokazuje nam, Kim jest Jezus. Wzywanie Go i codzienne poddawanie się Jego prowadzeniu to najlepsza metoda na udane, sensowne życie...... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 stefan: 25.06.2018, 03:56
 DZIEKUJE BOZE , ZE MOGE TE KILKA CHWIL BYC U PODNOZKA SWIETYCH STOP TWOICH
 teresa: 14.04.2018, 22:24
 jezu dziekuje ci za spokoj w sercu prosze dla meza o laske przebaczenia osobie ktora juz nie zyje a ktorej nie ch c e przebaczyc
 joanna: 20.03.2018, 16:50
 Kochany Panie Jezu dziękuję za wszystko co. Uczyniłeś dla mnie dziękuję za wiarę ipomoc .Bardzo proszę o zdrowie dla. nas o wyjście męża z depresji o prace lepsza dla męża i zadowolony z życia o zdanie egzaminu i dostanie się do dobrego liceum i o większą. wiarę dla córki dla synów o zwiększenie wiary i spokone życie w małżeństwie
 Mama Z.: 15.12.2017, 21:35
 Jezu Miłosierny proszę o dar spokojnej pracy i uczciwość pracodawcy o dobre wynagrodzenie, i zatrudnienie na stały kontrakt, ześlij na córkę Dary Ducha Świętego.Postaw na jej drodze życzliwych ludzi.Otaczaj Swoją opieką.Jezu,ufa m Tobie
 Zofia 07 11 2017 19 05 : 07.11.2017, 19:14
 PANIE JEZU PROSZE ODDAL ODEMNIE ZLE MYSLI TY WIESZ CZEGO PRAGNIE MOJE SERCE PROSZE CIE DAJ ZDROWIE MOJEJ CORCE JEZU UFAM TOBIE.
 Mama i babcia : 20.08.2017, 12:53
 Panie mój Boże ! Jezu ukryty w Najświętszym Sakramencie daj wiarę nadzieję i miłość moim dzieciom i wnukom, uratuj małżeństwo i rodzinę Wojtka, daj IM siły do przetrwania kryzysu i naprostuj ICH ścieżki życia. Jezu w Najświętszym Sakramencie wlej wiarę w serca i umysły moich dzieci i wnuków. Jezu dziękuje Ci za wszystko dobro i zło, radość i smutek których doświadczam! Kocham Cię!
 Ewa: 23.06.2017, 21:23
 Jezu chroń moje dziecko!
 Kamila: 26.04.2017, 15:28
 Panie Jezu oddaję się Tobie pod opiekę. Zrób że mną co zechcesz ale jeżeli taka jest wolą Twoją to mnie ocal i uwolnij od ciężaru błagam. Ochron mnie przed złem i złymi myślami. Przywróć spokój i radość. Pomnóż wiarę.
 córka.młodsza siostra,ciocia.: 21.02.2017, 17:01
 21.2.2017.,16:59.Mój brat choruje na Astmę,uzdrów go Panie Proszę,daj Siłę i dużo Zdrowia Naszej Babci Lusi,oraz Zdrowie mojej ślicznej Chrześnicy Zosi Ewie Wileczek.
 piotr: 20.02.2017, 13:49
 Dziekuje Panie Jezu za to ze przywruciles mi godnosc czlowieka ze czuje sie szczesliwy i ze wiem juz kim jestem ze moge cie kochac zawsze i ze mnie nie opuscisz nigdy ze moge sie do ciebie modlic sprawia mi to najwiekrza przyjemnosc,prosze ciebie Panie Jezu o wiare w siebie ze bym byl silny i wdzieczny tobie.Dziekuje.
 misio: 12.01.2017, 07:13
 Panie Jezu oddaję się Tobie ,proszę wzbudż we mnie większą wiarę nadzieję i miłość ,Kochany Jezu proszę o zdrowie dla ludzi których noszę w sercu, proszę o łaskę nawrócenia na łono kościoła i do Ciebie Romka i moich braci przemień ich serca .Proszę błogosław mi i całej mojej rodzinie.JEZU UFAM TOBIE
 Samotna: 04.12.2016, 14:37
 Panie Jezu, dziękuję za dotychczas otrzymane łaski, proszę o umocnienie w wierze, uwolnienie mnie od lęku i wszelkiego nieszczęścia.Blagam Panie o pomoc w sprawie osobistej, którą znasz i w intencji której się modlę, ufając Twoim słowom: proście a będzie Wam dane. Proszę zatem najmocniej jak potrafię, błogosław mi, otocz opieką , ześlij miłość. Kocham Cię i ufam Tobie.
 Iwona: 15.11.2016, 10:49
 Panie Jezu TY mówisz wystarczy ze będziecie prosić pokornie a DAM wam ,mój słodki odkupicielu mojej nędznej duszy błagam naucz mnie być pokorną cichą naucz mnie JEZU pokory aby moja modlitwa była CI miła naucz mnie modlić się JEZU mój błagam CIE JEZU o prawde niech ujrzą ją wszyscy którzy mnie otaczają,Józek który jest na skraju życia i nie potrafi się z tym pogodzić ,pan Pawelczak którego wyleczono z raka i pije dalej ,Lucjan który wcale nie chce CIEBIE poznac jego chory synek Gabryś ,pan Jan który pogubił się zupełnie w swoim zzzyciu chcąc żonie zrobić krzywdę i samemu chcący popelnic samobójstwo byleby do niego wrocila ,pani Ela która zupełnie nie wie jak ma zyc gdzie się podziać ,Lukasz który walczy ze swoja była zona o dzieci jego była żona Ola ,pani Ela od Józka która nad wszystkim tak rozpacza i nie chce CIEBIE bliżej poznac ,moje rodzeństwo które uważa ze ma wspaniale zycie i nic im nie potrzeba a CIEBIE nie ma w ich zyciu w końcu PANIE MÓJ ukaż te prawde i mnie samej która nie ogarniam tego wszystkiego ,pysznej egoistce nie umiejącej dla TWOJEJ chwały rzucic papierosow ,nie umiejącej być cichą i pokorną JEZU mój kochany weź nas za ręke PROSZE BŁAGAM za wszystkich ludzi których spotykam na swej drodze i za siebie abym umiała dzięki TOBIE być dobra matką córką żoną dobrym człowiekiem JEZU UFAM TOBIE
 danusia: 03.11.2016, 08:31
 proszę o modlitwe za siostrę chorą na raka , a także za innch chorych, samotnych i zrozpaczonych.
 Elżbieta D.: 01.07.2016, 12:16
 Panie Jezu pomóż proszę.
 Justyna Magdalena: 29.06.2016, 15:37
 Panie Jezu dziękuje Ci za wszystko co było dobre do tej pory w moim życiu. Potrzebuje Twojej pomocy. Przebacz mi moje grzechy i błędy które cię zraniły, zlituj się Panie i daj mi swoje Błogosławieństwo w którym będę szczęśliwa. Nie umiem się modlić by moje prośby zostały wysłuchane. Jestem upokarzana i wyśmiewana ale już dłużej nie dam rady dźwigać takiego krzyża. Panie spojrzyj na moje życie. Będę Cię bronić z całych sił. Nigdy się Ciebie nie wyprę. Jezu bądź wola Twoja, Ufam Ci Panie Jezu. Moja dusza naprawdę potrzebuje Twojej pomocy, jest strasznie zraniona . Moje serce krwawi.
 Mama: 13.06.2016, 09:50
 Panie Jezu Przenajświętszy błagam o bardzo długie życie dla naszych dzieci, wnuków i dla nas w zdrowiu w wierze i w miłości do Boga Ojca Wszechmogącego. Chroń nas wszystkich swoim ochronnym światłem zawsze i wszędzie, gdziekolwiek jesteśmy i gdziekolwiek będziemy. Błagam o bardzo dobre wyniki dla naszej córki, o szczęśliwy i bezpieczny zabieg, o szacunek dla niej w miejscu pracy. Panie Jezu dziękuję za otrzymane łaski. Bóg zapłać. Mama.
 Basia: 15.03.2016, 06:48
 Panie Jezu błogosław moim staraniom.Panie Jezu błagam o nawrócenie moich braci i Romka.Jezu ufam Tobie
 D.H.: 12.02.2016, 21:38
 Panie Jezu uzdrów mnie, odmień mnie, wzmocnij
na ciele, duszy i umyśle.
Ufam Ci .
 H: 09.02.2016, 20:33
 Proszę o Łaskę powrotu do zdrowiadla mnie i nawrócenie dla rodziny.
(1) [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Humor | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej