Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Kwadrans przed Przenajświętszym

Musisz Mnie o coś prosić dla kogoś?

Powiedz Mi jego imię, a następnie - co byś chciał, żebym teraz dla niego uczynił. Proś o wiele, nie wahaj się prosić. Mów do Mnie prosto i otwarcie o biednych, których zamierzasz pocieszyć; o chorych, których cierpienia ty widzisz; o zbłąkanych, dla których gorąco pragniesz powrotu na prawdziwą drogę. Powiedz mi o wszystkich chociaż jedno słowo.

A dla ciebie - czyż nie potrzebujesz dla samego siebie jakiejś łaski?

Powiedz Mi otwarcie, czy może jesteś dumnym, samolubnym, niestałym, niestarannym... i poproś Mnie, żebym ci przyszedł z pomocą w twoich nielicznych czy też licznych wysiłkach, które podejmujesz, by się pozbyć tych wad.

Nie wstydź się! Jest wielu sprawiedliwych, wielu świętych w niebie, którzy popełniali dokładnie te same błędy. Ale oni prosili pokornie... i z biegiem czasu zobaczyli, że są od tego wolni.

Nie zwlekaj prosić też o zdrowie, o szczęśliwe zakończenie twoich prac, interesów czy studiów. To wszystko mogę ci dać i daję. A Ja życzę sobie, żebyś Mnie o to prosił, jeśli się to nie zwraca przeciwko twojemu uświęceniu, natomiast jemu sprzyja i je wspiera.

Czego ci akurat dzisiaj potrzeba?
Co mogę dla ciebie uczynić?
Gdybyś ty wiedział, jak bardzo pragnę ci pomóc!

Czy masz w tej chwili jakiś plan?

Opowiedz Mi o nim. Czym się zajmujesz? O czym myślisz? Co mogę uczynić dla twojego brata, dla twojej siostry, twoich przyjaciół, twojej rodziny, dla twoich przełożonych? Co ty chciałbyś dla nich uczynić? A co do Mnie - czy nie masz życzenia, żebym był uwielbiany? Czy zechciałbyś swoim przyjaciołom uczynić coś dobrego, im, których ty może bardzo kochasz, ale oni żyjąc nie myślą o Mnie?

Powiedz Mi: co dzisiaj budzi nadzwyczaj twoją uwagę? Czego pragniesz z utęsknieniem? Jakie środki posiadasz, aby to osiągnąć? Powiedz Mi o twoim nieudanym przedsięwzięciu, a Ja powiem ci przyczyny niepowodzenia. Czy nie chciałbyś Mnie dla siebie pozyskać?

Może czujesz się samotnym lub źle usposobionym?

Opowiedz Mi w szczegółach, co cię smuci. Kto cię zranił? Kto obraził twoją miłość własną? Kto ciebie znieważył? Informuj Mnie o wszystkim, a wnet dojdziesz tak daleko, że powiesz, iż za Moim przykładem wszystko darujesz i wszystko zapominasz. Za nagrodę otrzymasz Moje pocieszające błogosławieństwo.

Może się boisz?

Czy odczuwasz w swojej duszy owo nieokreślone przygnębienie, które wprawdzie jest bez podstaw, ale mimo to nie przestaje rozrywać ci serca? Rzuć się w ramiona Mojej Opatrzności! Jestem przy tobie, u twojego boku. Ja wszystko widzę, wszystko słyszę i w żadnym momencie nie zostawię cię.

Czy odczuwasz antypatie u ludzi, którzy cię przedtem lubili, a którzy cię teraz zapomnieli, od ciebie się odwrócili mimo, że z twojej strony nie było najmniejszego powodu do tego? Poproś za nich, a Ja ich przywrócę do twojego boku, jeżeli nie staną się zawadą dla twojego uświęcenia.

A czy nie masz czasem jakiejś radosnej wiadomości dla Mnie?

Dlaczego nie pozwalasz Mi w niej uczestniczyć? Przecież jestem twoim przyjacielem. Opowiedz Mi, co pokrzepiło twoje serce i wywołało twój uśmiech w okresie od twoich ostatnich odwiedzin u Mnie? Być może miałeś przyjemne zaskoczenia, może otrzymałeś szczęśliwe wiadomości, list, sympatie, może przezwyciężyłeś trudności, wyszedłeś z sytuacji bez wyjścia? To wszystko jest Moim dziełem. Ty masz Mi po prostu powiedzieć: "Dziękuję, mój Ojcze!" A czy nie chcesz Mi nic obiecać? Ja czytam w głębi twojego serca. Ludzi można łatwo zmylić, ale nie Boga. Mów więc otwarcie do Mnie. Czy jesteś zdecydowany nie poddawać się więcej wiadomej okazji do grzechu, zrezygnować z rzeczy, która ci szkodzi, nie czytać książki, która pobudza twoją wyobraźnię, nie przestawać z człowiekiem, który zmącił spokój twej duszy?

Czy będziesz znowu łagodnym, miłym i usłużnym wobec tego człowieka, którego miałeś do dziś za wroga, bo ci się sprzeniewierzył? Więc dobrze, powracaj teraz znowu do twojego zajęcia, do twojej pracy, do twoich studiów. Ale nie zapominaj kwadransu, który przeżywaliśmy razem. Zachowaj - jak dalece możesz - milczenie, skromność, wewnętrzne skupienie, miłość bliźniego.

Kochaj Matkę Moją, która i twoją jest

I przyjdź znowu z sercem przepełnionym jeszcze większą miłością i jeszcze bardziej oddanym Mojemu Duchowi. Wtedy znajdziesz w Moim Sercu codziennie nową miłość, nowe dobrodziejstwa i nowe pocieszenia.
myśli podane przez św. Antoniego Marię Claret

Kwadrans przed Przenajświętszym

Wasze komentarze:
 marzena aneta : 29.06.2024, 22:21
 kwadrans przed najświętszym dziękuję Jezu kocham Cię bardzo mocno proszę o pomoc tu proszącym dziękuję Jezu kocham Cię bardzo mocno dziękuję za spowiedź święta dziękuję Jezu kocham Cię bardzo mocno proszę błogosław kapłana który mnie spowiadał dziękuję Jezu kocham Cię bardzo mocno proszę błogosław kapłanów wszystkich dziękuję Jezu kocham Cię bardzo mocno proszę o miłość prawdę sprawiedliwość szczerość szacunek szczęście uczciwość ufność wiare zdrowie na całym świecie dziękuję Jezu kocham Cię bardzo mocno proszę dla mnie o dobrego domu kupno małego dobrą małego mieszkania sprzedaż urodę zdrowie pieniądze żebym miała zawsze dziękuję żeby mieli wszyscy i je szanowali dziękuję żeby pracowali uczciwie zarabiali dziękuję żeby mądrze pieniądze wydawali dziękuję Jezu kocham Cię bardzo mocno proszę o odzyskanie syna którego wychowam na kapłana dziękuję Jezu kocham Cię bardzo mocno proszę dla mnie o dobrego kawalera męża w moim wieku niepalącego pobożnego Polaka religijnego uczciwego z którym będę żyć w cielesnej czystości w zgodzie dziękuję Jezu kocham Cię bardzo mocno proszę dla mnie o prawo jazdy samochód dziękuję modlitwa ma moc dziękuję modlitwa cuda czyni dziękuję nadzieja cuda czyni dziękuję pokora cuda czyni dziękuję sprawiedliwość cuda czyni dziękuję szczerość cuda czyni dziękuję szacunek cuda czyni dziękuję szczęście cuda czyni dziękuję uczciwość cuda czyni dziękuję ufność cuda czyni dziękuję wiara cuda czyni dziękuję wiara to pewność bez dowodu dziękuję wiara to droga którą docieramy do marzeń dziękuję marzenia się spełniają dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję
 DAN: 21.03.2024, 23:02
 Panie Jezu Miłosierny Ufam Tobie otocz nas swoją miłością i opieką, pomagaj nieustannie Monice Kamili i mnie we wszystkich trudnych sprawach, które tak bolą i lękają, które Ty znasz, oddaję je Tobie i proszę Ty się tym wszystkim zajmij. Jezu gorejąco przepraszam za grzechy nasze, dziękuję za wszystko i błagam o zmiłowanie
 marzena aneta: 06.03.2024, 10:17
 kwadrans przed Najświętszym dziękuję Jezu kocham Cię bardzo mocno proszę o pomoc tu proszącym dziękuję Jezu kocham Cię bardzo mocno proszę o miłość prawde sprawiedliwość szczerość szacunek uczciwość ufność wiare zdrowie na całym świecie dziękuję Jezu kocham Cię bardzo mocno proszę dla mnie o dobrego domu kupno małego dobrą małego mieszkania sprzedaż urode zdrowie pieniądze odzyskanie syna którego wychowam na kapłana dobrego kawalera męża w moim wieku niepalącego pobożnego polaka religijnego uczciwego z którym będę żyć w cielesnej czystości w zgodzie prawo jazdy samochód dziękuję modlitwa ma moc nie ma modlitw nie wysłuchanych modlitwa ma moc modlitwa cuda czyni miłość cuda czyni nadzieja cuda czyni pokora cuda czyni sprawiedliwość cuda czyni szczerość cuda czyni szacunek cuda czyni uczciwość cuda czyni ufność cuda czyni wiara cuda czyni wiara to jest pewność bez dowodu wiara to jest droga którą docieramy do marzeń dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję
 Barbara M.: 04.10.2023, 20:28
 Panie Jezu, dziękuję za wszystko I proszę o Twoje obfite błogosławieństwo, abym żyła na Twoją chwałę i ku pożytkowi Twojej Niepokalanej Matki. Bądź uwielbiony Panie, który wszystko wiesz.
 Jk: 25.08.2023, 23:01
 Panie Jezu uzdrow moje ciało brzuch mój z tych moich dolegliwości. Ty wiesz jak mi jest trudno i ciężko. Nie mogę żyć już normalnie daj mi pracę i przywróć moje ciało di zdrowia i życia. Pozwól pokonać wszelkie zlo i Niech Twoja wielka miłość zniszczy szkodliwy skutek w moim ciele, abym mógł być świadkiem tych cudów co we mnie się dokonało. Bądź Jezu Uwielbiony i Maryja Niech będzie Uwielbiona. Kocham Cię Panie Jezu mimo że blafze i mimo że grzeszę. Ratuj mnie Jezu błagam. Proszę o modlitwę wszystkich czytających ten post i obiecuje również modlić się za wami.
 Anna : 07.08.2023, 07:37
 Boże zwiększ moją wiarę.Ufam tylko Tobie.Daj mi spokój ducha i umysłu.
 Agnieszka: 08.07.2023, 22:11
 Panie Boże, Ty wiesz co rozdziera moje matczyne serce... Błagam, odsuń wszelkie choroby od mojego syna... Pozwól cieszyć się młodością, życiem... Cała nasza rodzina będzie uzdrowiona... Błagam Cię Panie, Ty się tym zajmij. Jezu ufam Tobie i Twojemu miłosierdziu. Tylko Ty jesteś naszą nadzieją... Wszystkich proszę o modlitwę za zdrowie mego syna. Bóg zapłać
 ella: 27.06.2023, 18:07
 Panie Jezu w Najświętszym Sakramencie powierzam Twojej opiece przedwcześnie narodzoną Anastazję ulecz ją, pragnę aby rozwijała się prawidłowo pod względem umysłowym i fizycznym.
 marzena aneta: 04.06.2023, 19:48
 Kwadrans przed Przenaświętszym dziękuję Jezu kocham Cię proszę o miłość uczciwość sprawiedliwość na świecie tym dziękuję Jezu módl się za nami dziękuję Jezu kocham Cię proszę o domu kupno lub bezczynszowego mieszkania wszystkie mają być bezczynszowe lub z czynszem małym czynszem niskim dobrą mieszkania małego sprzedaż urode ubezpieczenie zdrowotne z urzędu pracy mam dziękuję zdrowie biodra nogi oczy zęby zdrowe dziękuję dobrą spowiedź świętą dziękuję proszę o dobrego kapłana spowiednika z powołania z wiarą który mnie dobrze wyspowiada dziękuję proszę o światło Ducha Świętego żebym dobrze się wyspowiadała dziękuję proszę o dobrego kawalera męża młodego niepalącego pobożnego polaka religijnego uczciwego z którym będę żyć w cielesnej czystości dziękuję modlitwa ma moc nie ma modlitw nie wysłuchanych modlitwa ma moc modlitwa cuda czyni miłość cuda czyni nadzieja cuda czyni pokora cuda czyni sprawiedliwość cuda czyni uczciwość cuda czyni ufność cuda czyni wiara cuda czyni wiara to jest pewność bez dowodu wiara to jest droga którą docieramy do marzeń dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję

 Justyna: 25.04.2023, 15:20
 Boże pomóż mi wrócić do andrzeja
 marzena aneta: 25.03.2023, 13:11
 Kwadrans przed Przenajświętszym dziękuję Jezu kocham Cię proszę o miłość uczciwość sprawiedliwość na świecie dziękuję Jezu módl się za nami dziękuję Jezu kocham Cię proszę dla mnie o domu kupno dobrą mieszkania sprzedaż urode ubezpieczenie zdrowotne z urzędu pracy zdrowie pieniądze dobrego kawalera męża młodego niepalącego pobożnego polaka religijnego uczciwego z którym będę żyć w cielesnej czystości dziękuję modlitwa ma moc nie ma modlitw nie wysłuchanych modlitwa ma moc modlitwa cuda czyni miłość cuda czyni nadzieja cuda czyni pokora cuda czyni sprawiedliwość cuda czyni uczciwość cuda czyni wiara cuda czyni wiara to jest pewność bez dowodu wiara to jest droga którą docieramy do marzeń dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję
 Jola: 01.03.2023, 15:47
 Ojcze mój błagam o twa pomoc nie zapomnij o mnie pomóż mi znaleźć pracę proszę o twe wybaczenie chroń to dziecko przed złymi ludźmi Ty się tym zajmij
 marzena aneta: 05.11.2022, 19:34
 Jezu kocham Cię ocal mnie dziękuję proszę o miłość uczciwość sprawiedliwość na świecie dziękuję ocal mnie dziękuję proszę o domu kupno dobrą mieszkania sprzedaż urode zdrowie pieniądze dobrego kawalera męża młodego niepalącego pobożnego religijnego uczciwego dziękuję modlitwa ma moc modlitwa cuda czyni miłość cuda czyni nadzieja cuda czyni pokora cuda czyni sprawiedliwość cuda czyni uczciwość cuda czyni ufność cuda czyni wiara cuda czyni wiara to jest pewność bez dowodu wiara to droga którą docieramy do marzeń dziękuję
 Jola: 23.10.2022, 22:17
 Panie Ty wiesz, Ty się tym zajmij.Proszę Cie o uzdrowienie i uwolnienie mojej córki Nadii,od wszelakich chorób psychicznych,fizycznych,duchowych,o wszelkie potrzebne dla niej łaski.Przez ręce Maryi powierzam Tobie Nadie,jej uwolnienie i uzdrowienie.Jezu ufam Tobie.
 Jolanta : 14.09.2022, 05:51
 JEZU DAJ MI NADZIEJE
 Beata : 19.08.2022, 15:06
 Jezu pomóż mi i mojej rodzinie.Wybacz mi moje grzechy.Pokaz mi drogę,która m podążać,bo się zagubilam w zyciu
 Danuta: 05.08.2022, 13:14
 Jezu pomoz mi.
 Asia : 03.08.2022, 21:52
 Panie pomóż mi♥️
 Danuta: 28.07.2022, 19:42
 Panie Jezu blagam o pomoc dla mojego brata uczyn cud uzdrowienia . Jezu ufam Tobie . Amen
 Danuta: 28.07.2022, 19:36
 Panie Jezu po,oz mi.
(1) [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej