Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Kwadrans przed Przenajświętszym


Musisz Mnie o coś prosić dla kogoś?

Powiedz Mi jego imię, a następnie - co byś chciał, żebym teraz dla niego uczynił. Proś o wiele, nie wahaj się prosić. Mów do Mnie prosto i otwarcie o biednych, których zamierzasz pocieszyć; o chorych, których cierpienia ty widzisz; o zbłąkanych, dla których gorąco pragniesz powrotu na prawdziwą drogę. Powiedz mi o wszystkich chociaż jedno słowo.

A dla ciebie - czyż nie potrzebujesz dla samego siebie jakiejś łaski?

Powiedz Mi otwarcie, czy może jesteś dumnym, samolubnym, niestałym, niestarannym... i poproś Mnie, żebym ci przyszedł z pomocą w twoich nielicznych czy też licznych wysiłkach, które podejmujesz, by się pozbyć tych wad. Nie wstydź się! Jest wielu sprawiedliwych, wielu świętych w niebie, którzy popełniali dokładnie te same błędy. Ale oni prosili pokornie... i z biegiem czasu zobaczyli, że są od tego wolni. Nie zwlekaj prosić też o zdrowie, o szczęśliwe zakończenie twoich prac, interesów czy studiów. To wszystko mogę ci dać i daję. A Ja życzę sobie, żebyś Mnie o to prosił, jeśli się to nie zwraca przeciwko twojemu uświęceniu, natomiast jemu sprzyja i je wspiera. Czego ci akurat dzisiaj potrzeba? Co mogę dla ciebie uczynić? Gdybyś ty wiedział, jak bardzo pragnę ci pomóc!

Czy masz w tej chwili jakiś plan?

Opowiedz Mi o nim. Czym się zajmujesz? O czym myślisz? Co mogę uczynić dla twojego brata, dla twojej siostry, twoich przyjaciół, twojej rodziny, dla twoich przełożonych? Co ty chciałbyś dla nich uczynić? A co do Mnie - czy nie masz życzenia, żebym był uwielbiany? Czy zechciałbyś swoim przyjaciołom uczynić coś dobrego, im, których ty może bardzo kochasz, ale oni żyjąc nie myślą o Mnie? Powiedz Mi: co dzisiaj budzi nadzwyczaj twoją uwagę? Czego pragniesz z utęsknieniem? Jakie środki posiadasz, aby to osiągnąć? Powiedz Mi o twoim nieudanym przedsięwzięciu, a Ja powiem ci przyczyny niepowodzenia. Czy nie chciałbyś Mnie dla siebie pozyskać?

Może czujesz się samotnym lub źle usposobionym?

Opowiedz Mi w szczegółach, co cię smuci. Kto cię zranił? Kto obraził twoją miłość własną? Kto ciebie znieważył? Informuj Mnie o wszystkim, a wnet dojdziesz tak daleko, że powiesz, iż za Moim przykładem wszystko darujesz i wszystko zapominasz. Za nagrodę otrzymasz Moje pocieszające błogosławieństwo.

Może się boisz?

Czy odczuwasz w swojej duszy owo nieokreślone przygnębienie, które wprawdzie jest bez podstaw, ale mimo to nie przestaje rozrywać ci serca? Rzuć się w ramiona Mojej Opatrzności! Jestem przy tobie, u twojego boku. Ja wszystko widzę, wszystko słyszę i w żadnym momencie nie zostawię cię. Czy odczuwasz antypatie u ludzi, którzy cię przedtem lubili, a którzy cię teraz zapomnieli, od ciebie się odwrócili mimo, że z twojej strony nie było najmniejszego powodu do tego? Poproś za nich, a Ja ich przywrócę do twojego boku, jeżeli nie staną się zawadą dla twojego uświęcenia.

A czy nie masz czasem jakiejś radosnej wiadomości dla Mnie?

Dlaczego nie pozwalasz Mi w niej uczestniczyć? Przecież jestem twoim przyjacielem. Opowiedz Mi, co pokrzepiło twoje serce i wywołało twój uśmiech w okresie od twoich ostatnich odwiedzin u Mnie? Być może miałeś przyjemne zaskoczenia, może otrzymałeś szczęśliwe wiadomości, list, sympatie, może przezwyciężyłeś trudności, wyszedłeś z sytuacji bez wyjścia? To wszystko jest Moim dziełem. Ty masz Mi po prostu powiedzieć: "Dziękuję, mój Ojcze!" A czy nie chcesz Mi nic obiecać? Ja czytam w głębi twojego serca. Ludzi można łatwo zmylić, ale nie Boga. Mów więc otwarcie do Mnie. Czy jesteś zdecydowany nie poddawać się więcej wiadomej okazji do grzechu, zrezygnować z rzeczy, która ci szkodzi, nie czytać książki, która pobudza twoją wyobraźnię, nie przestawać z człowiekiem, który zmącił spokój twej duszy? Czy będziesz znowu łagodnym, miłym i usłużnym wobec tego człowieka, którego miałeś do dziś za wroga, bo ci się sprzeniewierzył? Więc dobrze, powracaj teraz znowu do twojego zajęcia, do twojej pracy, do twoich studiów. Ale nie zapominaj kwadransu, który przeżywaliśmy razem. Zachowaj - jak dalece możesz - milczenie, skromność, wewnętrzne skupienie, miłość bliźniego.

Kochaj Matkę Moją, która i twoją jest.

I przyjdź znowu z sercem przepełnionym jeszcze większą miłością i jeszcze bardziej oddanym Mojemu Duchowi. Wtedy znajdziesz w Moim Sercu codziennie nową miłość, nowe dobrodziejstwa i nowe pocieszenia.

myśli podane przez św. Antoniego Marię ClaretKwadrans przed Przenajświętszym

   

Wasze komentarze:
 Janina: 28.08.2019, 08:10
 Panie Jezu prosze o wysluchanie mnie w codziennej modlitwie. Jezu Ufam Tobie...
 Janina: 28.08.2019, 08:10
 Panie Jezu prosze o wysluchanie mnie w codziennej modlitwie. Jezu Ufam Tobie...
 maria : 31.07.2019, 02:32
 jezu pomoz przy zabiegu prosze
 Aga: 21.07.2019, 08:37
 Panie błagam Cie o pomoc bo nie mam ochoty zyc. Proszę pomóż mi w rozwiązaniu tych moich spraw.
 Stefan: 11.07.2019, 06:12
 Boże pomóż mi nie każ mi wybierać leki dla ojca czy jedzenie nie mam już sił niech ojciec wyzdrowieje a moja rodzina zazna spokoju dobrzy ludzie pomóżcie mi jeśli możecie 09249010440000420048560881 Stefan Ignaczyk a ty Boże daj mi siłę kochamy cię
 Matka: 05.06.2019, 05:42
 Jezu gorąco proszę o żonę katoliczkę dla syna.
 Wiola: 06.05.2019, 10:00
 Proszę o łaskę stawiania w prawdzie dla mojej rodziny. Dziękuję Ci Mateńko i Tobie Panie Jezu.
 Mieczysława: 06.05.2019, 09:18
 Jezu w Najświętszym Sakramencie prowadż mnie rozwiąż tę sprawę o którą się modlę.
 Violetta: 11.03.2019, 21:01
 Kochany Panie Jezu prowadź.Oddaję się w Twoje ręce.Ty wiesz wszystko.
 Violetta: 11.03.2019, 20:45
 Kochany Panie Jezu Ty wiesz czego potrzeba mojej rodzinie.Z ufnością oddaję ją Tobie Panie Jezu.Wiem że to najlepsza droga.
 ciocia: 12.01.2019, 21:02
 Jezu dziękuję za wysłuchanie mojej prośby. Bądź uwielbiony, bądź błogosławiony przez wszystkie narody i wszystkie pokolenia.Amen
 ciocia: 10.01.2019, 21:21
 Jezu w Najświętszym Sakramencie, błagam o odnalezienie Katarzyny. Amen
 mam: 04.01.2019, 22:16
 Jezu w Najświętszym Sakramencie polecam Tobie szczególnej opiece mojego syna, błagam o jego szczęśliwy powrót.
 Dorota : 29.12.2018, 12:24
 Jezu Ufam Tobie Dziękuję kazdego dnia za wszystkie otrzymane łaski za miłość Twą za opiekę nad moją rodziną i proszę bądz zawsze z nami zachowaj nas w zdrowiu Obdarz moje dzieci wiarą spokojem miloscia spraw aby dobrze wychowali swoje dzieci Kocham Cię mój Jezu 💕
 mama: 22.12.2018, 23:33
 Jezu w Najświętszym Sakramencie bądź uwielbiony, błagam o zgodę w rodzinie. Błogosław mojemu synowi w pracy, szczególnie w czasie tego długiego wyjazdu, proszę o jego szczęśliwy powrót. Proszę również, aby w jego małżeństwie wszystko się ułożyło. Amen
 babcia: 08.12.2018, 22:07
 Jezu chroń mojego wnuka i moje wnuczki błogosław im, spraw by nigdy nie zatraciły wiary.
 ela: 20.11.2018, 22:01
 Bądź uwielbiony Pnie Jezu w Najświętszym Sakramencie, z całego serca dziękuję Ci mój Ojcze. Oddaję się całkowicie pod Twoją opiekę, otaczaj swoją łaską moje dzieci i wnuki i błogosław im. Amen
 ela: 20.11.2018, 21:59
 Bądź uwielbiony Pnie Jezu w Najświętszym Sakramencie, z całego serca dziękuję Ci mój Ojcze. Oddaję się całkowicie pod Twoją opiekę, otaczaj swoją łaską moje dzieci i wnuki i błogosław im. Amen
 ella: 19.11.2018, 15:02
 Panie Jezu otocz opieką rodzinę mojego syna, dodaj nam wiary i siły do przetrwania kryzysu, daruj czego pragnę usilnie, błagam ratuj to młode małżeństwo.
 mama: 17.11.2018, 15:28
 Pnie Jezu ocal małżeństwo mojego syna, Jezu Ty się tym zajmij.
(1) [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej