Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Kwadrans przed Przenajświętszym

Musisz Mnie o coś prosić dla kogoś?

Powiedz Mi jego imię, a następnie - co byś chciał, żebym teraz dla niego uczynił. Proś o wiele, nie wahaj się prosić. Mów do Mnie prosto i otwarcie o biednych, których zamierzasz pocieszyć; o chorych, których cierpienia ty widzisz; o zbłąkanych, dla których gorąco pragniesz powrotu na prawdziwą drogę. Powiedz mi o wszystkich chociaż jedno słowo.

A dla ciebie - czyż nie potrzebujesz dla samego siebie jakiejś łaski?

Powiedz Mi otwarcie, czy może jesteś dumnym, samolubnym, niestałym, niestarannym... i poproś Mnie, żebym ci przyszedł z pomocą w twoich nielicznych czy też licznych wysiłkach, które podejmujesz, by się pozbyć tych wad.

Nie wstydź się! Jest wielu sprawiedliwych, wielu świętych w niebie, którzy popełniali dokładnie te same błędy. Ale oni prosili pokornie... i z biegiem czasu zobaczyli, że są od tego wolni.

Nie zwlekaj prosić też o zdrowie, o szczęśliwe zakończenie twoich prac, interesów czy studiów. To wszystko mogę ci dać i daję. A Ja życzę sobie, żebyś Mnie o to prosił, jeśli się to nie zwraca przeciwko twojemu uświęceniu, natomiast jemu sprzyja i je wspiera.

Czego ci akurat dzisiaj potrzeba?
Co mogę dla ciebie uczynić?
Gdybyś ty wiedział, jak bardzo pragnę ci pomóc!

Czy masz w tej chwili jakiś plan?

Opowiedz Mi o nim. Czym się zajmujesz? O czym myślisz? Co mogę uczynić dla twojego brata, dla twojej siostry, twoich przyjaciół, twojej rodziny, dla twoich przełożonych? Co ty chciałbyś dla nich uczynić? A co do Mnie - czy nie masz życzenia, żebym był uwielbiany? Czy zechciałbyś swoim przyjaciołom uczynić coś dobrego, im, których ty może bardzo kochasz, ale oni żyjąc nie myślą o Mnie?

Powiedz Mi: co dzisiaj budzi nadzwyczaj twoją uwagę? Czego pragniesz z utęsknieniem? Jakie środki posiadasz, aby to osiągnąć? Powiedz Mi o twoim nieudanym przedsięwzięciu, a Ja powiem ci przyczyny niepowodzenia. Czy nie chciałbyś Mnie dla siebie pozyskać?

Może czujesz się samotnym lub źle usposobionym?

Opowiedz Mi w szczegółach, co cię smuci. Kto cię zranił? Kto obraził twoją miłość własną? Kto ciebie znieważył? Informuj Mnie o wszystkim, a wnet dojdziesz tak daleko, że powiesz, iż za Moim przykładem wszystko darujesz i wszystko zapominasz. Za nagrodę otrzymasz Moje pocieszające błogosławieństwo.

Może się boisz?

Czy odczuwasz w swojej duszy owo nieokreślone przygnębienie, które wprawdzie jest bez podstaw, ale mimo to nie przestaje rozrywać ci serca? Rzuć się w ramiona Mojej Opatrzności! Jestem przy tobie, u twojego boku. Ja wszystko widzę, wszystko słyszę i w żadnym momencie nie zostawię cię.

Czy odczuwasz antypatie u ludzi, którzy cię przedtem lubili, a którzy cię teraz zapomnieli, od ciebie się odwrócili mimo, że z twojej strony nie było najmniejszego powodu do tego? Poproś za nich, a Ja ich przywrócę do twojego boku, jeżeli nie staną się zawadą dla twojego uświęcenia.

A czy nie masz czasem jakiejś radosnej wiadomości dla Mnie?

Dlaczego nie pozwalasz Mi w niej uczestniczyć? Przecież jestem twoim przyjacielem. Opowiedz Mi, co pokrzepiło twoje serce i wywołało twój uśmiech w okresie od twoich ostatnich odwiedzin u Mnie? Być może miałeś przyjemne zaskoczenia, może otrzymałeś szczęśliwe wiadomości, list, sympatie, może przezwyciężyłeś trudności, wyszedłeś z sytuacji bez wyjścia? To wszystko jest Moim dziełem. Ty masz Mi po prostu powiedzieć: "Dziękuję, mój Ojcze!" A czy nie chcesz Mi nic obiecać? Ja czytam w głębi twojego serca. Ludzi można łatwo zmylić, ale nie Boga. Mów więc otwarcie do Mnie. Czy jesteś zdecydowany nie poddawać się więcej wiadomej okazji do grzechu, zrezygnować z rzeczy, która ci szkodzi, nie czytać książki, która pobudza twoją wyobraźnię, nie przestawać z człowiekiem, który zmącił spokój twej duszy?

Czy będziesz znowu łagodnym, miłym i usłużnym wobec tego człowieka, którego miałeś do dziś za wroga, bo ci się sprzeniewierzył? Więc dobrze, powracaj teraz znowu do twojego zajęcia, do twojej pracy, do twoich studiów. Ale nie zapominaj kwadransu, który przeżywaliśmy razem. Zachowaj - jak dalece możesz - milczenie, skromność, wewnętrzne skupienie, miłość bliźniego.

Kochaj Matkę Moją, która i twoją jest

I przyjdź znowu z sercem przepełnionym jeszcze większą miłością i jeszcze bardziej oddanym Mojemu Duchowi. Wtedy znajdziesz w Moim Sercu codziennie nową miłość, nowe dobrodziejstwa i nowe pocieszenia.
myśli podane przez św. Antoniego Marię Claret


Kwadrans przed Przenajświętszym

   

Wasze komentarze:
 Jadzia: 15.09.2020, 08:49
 Jezu miłosierny oddaje Tobie moje sprawy i troski.Blagam pozwól mojemu Grzesiowi żyć chroń go od chorób. Pozwól nam być razem prosimy Cię Panie Jezu.❤
 Irena: 23.08.2020, 15:17
 Panie Boże przywróć uwagę mojej córki do nas rodziców i pomóż jej wrócić do Pana Boga.
 M: 26.07.2020, 23:42
 Panie Jezu Ty wszystko wiesz, Tobie polecam te wszystkie sprawy Ty się tym zajmij. Jezu ufam Tobie.
 Asia: 04.06.2020, 21:58
 Uzdrów proszę mojego syna Witka, nic w naszym życiu nie ma teraz większego znaczenia niż jego zdrowie. Z całego serca proszę o zdrowie dla niego, żeby to się już skończyło. Proszę dla niego i proszę dla całej naszej rodziny. Ty jeden możesz to sprawić. W Tobie prawdziwa nadzieja.
 Jadzia: 26.05.2020, 23:42
 Jezu miłosierny oddaje Tobie moje sprawy i troski.Blagam pozwól mojemu Grzesiowi żyć chroń go od chorób. Pozwól nam być razem prosimy Cię Panie Jezu.❤
 nowa: 26.05.2020, 20:14
 PANIE JEZU jutro mamy rozmowe w pracy polecam CI PANA DYREKTORA kolezanki PROSZE PANIE JEZU TY SIE TYM ZAJMIJ JEZU UFAM TOBIE
 nowa: 25.05.2020, 21:13
 PANIE JEZU PROSZE PRZYJDZ MI Z POMOCA POLECAM MOJE KOLEZANKI Z PRACY PROSZE ABYSMY NIE SPRAWIALY SOBIE PRZYKROSCI
 Daga: 08.05.2020, 10:30
 Panie Jezu, proszę Cię o błogosławieństwo mojego małżeństwa i rodziny. Błagam pomóż nam przejść zwycięsko przez ten kryzys.
 matka: 10.04.2020, 07:04
 Panie Jezu usłysz moje błaganie i uzdrow mojego syna Piotrka z choroby alkoholowej .Jezu Ufam Tobie


 nowa: 01.04.2020, 20:28
 Panie Jezu prosze Badz ze mna jutro Blogoslaw mi bo TY WSZYSTKO MOZESZ poszeTY SIE TYM ZAJMIJ AMEN
 nowa: 28.02.2020, 20:21
 Panie Jezu polecam Ci moje zycie Pomoz mi Jesli Taka Twoja Wola
 nowa: 26.02.2020, 20:06
 Panie Jezu Blogoslaw mi moim bliskim intencji Jezu Ufam Tobie
 nowa: 10.02.2020, 20:00
 Panie Jezu Polecm cala moja rodzine w kraju i za granica pomoz nam Panie Jezu Ratuj nas
 nowa: 05.02.2020, 19:18
 Panie Jezu polecam moj zaklad pracy prosze przemien nasze serca Jezu Ufam Tobie Amen
 nowa: 28.01.2020, 20:15
 PANIE JEZU PROSZE O BLOGOSLAWIENSTWO DLA PANA DYREKTORA POLECAM CALA JEGA RODZINE JEZU UFAM TOBIE
 Babcia : 27.01.2020, 19:09
 Panie Jezu proszę Cię wysłuchanie mojej modlitwy w intencjach Bogu i Tobie wiadomych. O mój Jezu Ty powiedziałeś o cokolwiek poprosicie Ojca mojego w Imię moje On wam to da. Wierzę i ufam że tak się stanie. AMEN.
 Barbara: 21.01.2020, 12:40
 Boże uporzadkuj życie moje i dziecka, Jezu ufam Tobie
 Barbara: 21.01.2020, 12:24
 Boże uporzadkuj życie moje i dziecka, Jezu ufam Tobie
 Maria: 31.12.2019, 22:39
 Panie Jezu,dziekuje Ci za Twoja opieka nad nasza rodzina,blagam Cie uzdrow mojego syna z nalogu,wyprowadz jego zycie na prosta i obdarz go prosze laska wiary.
  Mama . : 31.12.2019, 13:40
  Jezu Miłosierny dziękujemy za wszystkie łaski prosimy o opiekę w nadchodzącym roku. Szczególnie dla syna o cud poznanie właściwej dziewczyny .
(1) [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15]


Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej