Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Niebezpieczna modlitwa

Drogi Czytelniku! Może wydaje Ci się, że modlitwa jest dość nudnym zajęciem, typowym raczej dla starszych pań? Nic bardziej błędnego! Modlitwa jest zajęciem ze wszech miar niebezpiecznym. Dlatego siły lewactwa i postępu protestują przeciwko zwracaniu się do Boga. Oczywiście Boga chrześcijan, bo niechby spróbowali mieć jakieś pretensje do muzułmanów, że wzywają Allacha...

Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej udzieliła ostrzeżenia reprezentacji Brazylii za to, że o zdobycie Pucharu Konfederacji piłkarze modlili się razem na płycie stadionu w Johannesburgu. Po z trudem wygranym meczu z USA (3:2) brazylijscy piłkarze razem z trenerami utworzyli krąg na środku boiska i dziękowali Bogu za zwycięstwo. Na Brazylijczyków poskarżył się sekretarz generalny duńskiej Federacji Piłki Nożnej, niejaki Hansen. Stwierdził, że tego rodzaju manifestowanie przekonań religijnych jest niedopuszczalne. Dla tego typu ludzi geje w stringach na platformie jadącej przez miasto są OK, ale publiczna modlitwa jest czymś gorszącym.

Brazylijscy piłkarze - normalne, zdrowe chłopaki - nie pojmują kierowanych wobec nich zarzutów. Mówią, że w brazylijskiej drużynie wspólne odmawianie modlitwy "Ojcze nasz" lub "Zdrowaś Maryjo" to stara tradycja, która ma na celu wzmocnienie ducha ekipy. Nie widzą też nic nadzwyczajnego w tym, że pod koszulkami narodowymi mają podkoszulki z takimi napisami, jak: "Należę do Jezusa" czy "Kocham Jezusa". Nicoła Legrottaglie, piłkarz Juwentusu Turyn, który w książce "Złożyłem obietnicę" dał świadectwo swojej wierze w Chrystusa, dziwi się decyzji FIFA i pyta: "Jeżeli modlitwa do Boga jest czymś złym, to ja chcę wiedzieć, co w takim razie FIFA uważa za normalne i właściwe".

Modlitwy boi się również brytyjska służba zdrowia (co stało się z tym krajem?). Personelowi medycznemu zabroniono modlenia się za pacjentów. W wytycznych służby zdrowia czytamy, że widokiem lub obietnicą modlitwy "ateiści i wyznawcy innych religii mogą czuć się nękani i zastraszeni. Personel powinien wiedzieć, że takie zachowanie może być potraktowane jako nękanie i skutkować postepowaniem dyscyplinarnym". Pretekstem do tego rodzaju restrykcji był casus pielęgniarki Caroline Petrie, która należy do Kościoła baptystów. Pielęgnując pewną ciężko chorą kobietę, Petrie powiedziała, że się pomodli o jej zdrowie. Chora pacjentka poskarżyła się władzom szpitala.

Mnie się wydaje, że pacjentka była chora nie tylko na ciele. Normalny człowiek słysząc, że ktoś chce się pomodlić za jego zdrowie, uśmiecha się i mówi "dziękuję", nawet jeśli nie podziela wiary obiecującego modlitwę. Gdyby jakiś muzułmanin powiedział mi, że się za mnie pomodli, przyjąłbym to jako wyraz jego autentycznej życzliwości. Co więcej, pomyślałbym, że Bóg słyszy nie tylko modlitwy katolików, ale wszystkich, którzy szczerze, w dobrej woli szukają Jego pomocy. W najgorszym przypadku, jeśli w jakichś okolicznościach czyjaś modlitwa wydaje się czymś niewłaściwym, można powiedzieć: "Dziękuję, ale nie potrzebuję tego, proszę się za mnie nie modlić".

Inna angielska pielęgniarka, Helen Slatter, usłyszała od swego pracodawcy, że musi zdjąć krzyżyk z szyi, który zresztą nosiła pod pielęgniarskim ubraniem ochronnym, bo może być on "siedliskiem infekcji", a nawet "potencjalną bronią". Slatter, która w szpitalu przepracowała 15 miesięcy, nie ugięła się przed szefem chrystofobem i złożyła wymówienie. "Krzyżyk na szyi - stwierdziła Slatter - jest dla mnie bardzo ważny i zawsze go nosiłam, bo jestem chrześcijanką".

Jeśli zatem, drogi Czytelniku, chcesz iść pod prąd, być oryginalny i "kontrkulturowy", to módl się i noś krzyżyk, znak Zbawiciela. Zbuntuj się przeciwko europejskim zgredom, którzy w 1968 r. zachwycali się komunizmem oraz towarzyszem Mao.

Dariusz Kowalczyk SJ

Tekst pochodzi z Tygodnika
Idziemy, 2 sierpnia 2009

Wasze komentarze:
 Malgorzata: 22.01.2024, 23:42
 Kocham Cię Boże i proszę o uzdrowienie moich dzieci o ich nawrócenie i żeby pogodziły się z nami Błagam wysłuchaj mej prozby
 Prześladowca Janka : 22.10.2021, 16:53
 Janek, no chyba w obliczu ostatnich odkryć Lommela i jego zespołu to chyba każdy z personelu szpitala powinien nosik krzyżyk. Przeciez wiemy już ponad wszelką wątpliwość że osoby ślepe od urodzenia odzyskują wzrok w momencie w którym aparatura pokazuje śmierć mózgu
 Janek: 23.06.2020, 12:08
 DO JASNEJ CHOLERY WY JESTEŚCIE PORTALEM KATOLICKIM CZY PRAWICOWYM ŚCIEKIEM BO OBRAŻANIE DRUGIEJ STRONY JEST NIE FAIR. POZA TYM KAŻDY MOŻE MIEĆ SWOJE ZDANIE NIE DZIWIĘ SIĘ JUŻ DLACZEGO MAMY TAKĄ ZŁĄ OPINIĘ W INNYCH KRAJACH.
 Krzysztof: 05.01.2020, 21:33
 Znasz mnie, widzisz, PROSZĘ Cię o lepsze dni i zawsze ! !proszę
 maria : 14.10.2017, 03:41
 jezu ty sie tym wszystkim zajmij

jezu ty sie tym wszystkim zajmij ,prosimy
 Barbara Labut: 12.06.2017, 07:07
 Dziekuje Ci Panie Jezu, ze wziales Sobie tyle czasu aby umrzec za nas na Krzyzu . Nam brakuje dzis czasu na modlitewe na rozmyslania , bycia z Toba nie mowiac juz o Mszy Swietej. Dziekujemy CI Slodki Jezu, za Smierc Twoja i Zmatwychwstanie, za otworzenie nam Bram Nieba.
 graża: 13.01.2017, 22:00
 panie boże dziękuję za pomoc.
 Jadwiga : 01.04.2016, 22:35
 Zachwycali się, bo to masoni byli
 czytelnik: 29.03.2016, 22:49
 Ale kim jest mao?

 Małgorzata: 08.06.2015, 22:43
 Nosze szkalpierz i ufam Bogu
Boże wejrzyj ku wspomozeniu memu
Panie pośpiesznie ku ratunkowi memu
 Grażyna J: 07.03.2015, 00:50
 Kocham Cię Jezu i Twoją Matkę.
 KASIA: 29.01.2015, 15:26
 JEZU UFAM TOBIE
 sett: 26.11.2014, 22:35
 Bóg jest Miłością, uwielbiajmy Go za wszystko co nas spotyka, zawsze i wszędzie. Kto nie wierzy w Boga, niech obejrzy ten film: Bóg nie umarł Profesor Radisson rozpoczyna zajęcia z filozofii od postawienia świeżo upieczonym studentom ultimatum: muszą, na piśmie, zanegować istnienie Boga, albo pożegnają się z dobrą oceną. Kiedy wszyscy studenci zaczynają posłusznie pisać "God Is Dead", Josh Wheaton czuje, że właśnie znalazł się na rozdrożu i będzie musiał wybrać pomiędzy swoją wiarą, a swoją przyszłością. Nerwowo sprzeciwia się, co prowokuje profesora. Wzburzony Radisson wyznacza chłopakowi nowe zadanie: musi udowodnić istnienie Boga, posługując się racjonalnymi argumentami i dowodami przed zakończeniem semestru, a także przekonać do tego resztę studentów - lub obleje kurs. Kiedy Josh orientuje się, że nie może liczyć na niczyje wsparcie, zaczyna wątpić czy faktycznie potrafi walczyć o to w co wierzy.
 chrześćjanka: 24.08.2014, 14:23
 dziekuje Ci Matko Najswietsza,za zdrowie,dzieci,prace,dom,za wszystko.....kocham Cie bardzo i zrobie dla Ciebie wszystko co zechcesz....szczerze DZIEKUJE i prosze o błogosławienstwo dla mojej rodziny
 AS: 24.08.2014, 12:13
 w lekkim powiewie przyjdź do mnie Panie
 wera: 24.08.2014, 12:12
 bądź ze mną Panie
 wera: 24.08.2014, 12:12
 ufam Ci Boże
 Łukasz: 21.06.2014, 11:14
 Dziękuje za otrzymywane łaski panie boże
 ula: 07.06.2014, 13:28
 ładna jest trójca sw.
 byk: 07.06.2014, 13:28
 przykro mi boże że edek sobie pierdnoł,
(1) [2] [3] [4]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej