Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa oddania

     W ostatnim czasie miałyśmy możliwość usłyszeć w naszej wspólnocie zakonnej kilka konferencji na temat "Modlitwy oddania", które wygłosił ks. Józef Niżnik. Pragniemy zachęcić czytelników "Rycerza Niepokalanej" do praktykowania tego rodzaju modlitwy.

     Każda modlitwa jest przede wszystkim spotkaniem. Ja - człowiek - mogę wtedy rozmawiać ze swoim Stwórcą, z Jezusem, z Jego Matką i ze świętymi. Maryja nieustannie trwała na modlitwie, "rozważała wszystkie sprawy w Swoim Sercu". Umiała słuchać - jak przy Zwiastowaniu, wielbić - jak u Św. Elżbiety i milczeć wobec Boga, który też milczy - jak na Kalwarii.

    A jaka powinna być nasza modlitwa? Możemy śmiało opowiadać Niepokalanej o tym, co kryje się w naszych sercach. Ale Ona jest także Matką Boga, Oblubienicą Ducha Świętego. Dlatego Ona, napełniona Boską mądrością, najlepiej umie zaradzić naszym potrzebom. Mogą to być inne rozwiązania, niż podpowiada nam nasz skończony rozum, który "choćby najbardziej genialny, ale do kapelusza wejdzie" (św. Maksymilian).

     Modlitwa oddania polega na tym, aby poświęcać Maryi nasze intencje, naszych bliskich i nas samych. Poświęcić, czyli pozwolić, by Ona uczyniła w tej sprawie to, co sama zechce, bo przecież Jej ręce są takie dobre, a Jej Niepokalane Serce takie mądre. Poświęcam Jej moją chorą mamę, mój egzamin itd.

     Poświęcić Niepokalanej nasze intencje, to modlić się tak, jak nas uczy Pan Jezus: "Ojcze, bądź wola Twoja". Człowiek, który całym sercem zrozumie tę modlitwę, może czuć się szczęśliwy, ponieważ wie, że jego sprawy zostaną rozwiązane w najdoskonalszy Boski sposób.

S. Paulina, franciszkanka MI

Rycerz Niepokalanej
Grudzien 2001 r.


   

Przewodnik modlitwy Przewodnik modlitwy
Ks. James Socias, ks. Jan O`Dogherty (oprac.)
Praktyczny i bardzo obszerny modlitewnik. Zawiera mszalik łacińsko-polski oraz liczne modlitwy w języku łacińskim i polskim (zestawione równolegle obok siebie, co ułatwia rozumienie tekstu łacińskiego!)... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 Urszula: 20.03.2017, 12:29
 Panie Boże proszę o zdrowie dla mojego siostrzeńca Huberta, jest z nim źle - nowotwór mięsak ewinga atakuje coraz bardziej, ale TY Boże wszystko możesz - pomóż mu, daj zdrowie jeśli Wola Twoja Taka.
Bóg zapłać
 100%: 31.08.2016, 00:04
 Drogi Boże nie każ mi się naśmiewać z fanatyków widząc ich podejście do wiary. Niech nadzieja i wiara będą czyste i żywe we mnie po kres moich dni. Niech miłość nie obumrze usychając i kuląc się w kokon. Niech sex pozostanie seksem, miłość miłością, a księża niech zmądrzeją i porzucą czczenie pychy. Zakonnice niech nie krzywdzą się nawzajem. Biedni niech docenią swój skarb, a bogaci podzielą się uciechą. A na koniec to proszę, że jakbym miał być potępiony to niech wygram w totka.
 Maria: 11.08.2016, 00:47
 Panie Boże oddaje wszystkie problemy zdrowotne Basi . Proszę dodaj siłę i zdrowie napełnij serce miłością, ,wiara i daj nadzieję . Ulecz zranienia i odsuń , smutek.oraz słabość i zwątpienie.Jezu Ufam Tobie .
 Piotr: 08.08.2016, 02:07
 Boże proszę z lituj sie nad nami daj nam siłę i zdrowie napelnij nasze serca Miłością i wiarą. Jezu ufam Tobie kieruj naszym życiem zgodnie twoją wolą. Poblogoslaw Różę i Magdę. A ja proszę o siłę i zdrowie
 Nie..: 09.12.2015, 00:39
 bój się miłości..tylko kochaj , to naprawdę wystarczy. Nic więcej a Bóg pokieruje twoim życiem.Nie zamykaj się na miłość.To dzięki niej człowiek żyje pięknem..dusza się raduje, serce śpiewa a ciało tańczy :)
 :) (: 30.11.2015, 00:14
  Panie, uczyń serce moje według Serca Twego i Serca Maryi, Abym była zdolna do miłości - która wszystko
przetrzyma i we wszystkim pokłada nadzieję...
Jezu Ufam Tobie. TysięTym zajmij.
 Ela: 21.05.2015, 08:40
 Drogi Boże prosze usun ze mnie wszelki lek, poddaje siebie i mojego kochanego meża oraz naszego kochanego syna Twojej woli bożej, kieruj nami na naszych ścieżkach życia i pragne każdego dnia pogłebiac moją wiare ku Tobie, w imie Jezusa błogosław moje małżenstwo i własciwe drogi naszego syna ,amen. Dziekuje Ci Boże i Tobie najłaskawsza Matko Boża za wysłuchanie i spełnienie naszej modlitwy, chwała tobie Panie Jezu
 Kasia: 17.05.2015, 11:53
 Boze oddaje sie Tobie całkowicie , kieruj mym życiem by było zbawienne, Boze błagam o błogosławieństwo dla moich najbliższych a w szczególności dla moich chłopców i meza, amen
(1)


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej