Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa do Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski

Powierzamy się Tobie, najpewniejsza Przewodniczko i Wspomożycielko narodu na tym gwałtownym zakręcie naszych dziejów, w tak dziś trudnych chwilach życia polskiego.

Oddajemy w Twe macierzyńskie dłonie to, co jest u nas najlepsze, abyś to dobro umocniła w naszych sercach i czynach, W obyczaju i działaniu narodu.

Powierzamy Ci, Maryjo, i to, co w nas słabe i zagrożone. Ulecz nas z grzechów i niemocy. Pomóż pokonać wszelką beznadziejność. Dźwigaj z upadków, klęsk i błędów.

Zawierzamy Ci, Matko, wszystkich Polaków, ale szczególnie tych, którzy znaleźli się w obliczu biedy, bezrobocia, braku mieszkania, strachu przed przyszłością.

Zawierzamy Ci każdego człowieka w naszej Ojczyźnie. Przede wszystkim jednak młode rodziny i całe pokolenie młodych Polaków, bo od nich zależą przyszłe losy Ojczyzny. Ucz nas, Zwycięska Pani, przezwyciężać nasze złe skłonności i wady, a szczególnie egoizm, nieczułość na potrzeby innych, bezmyślne korzystanie z dóbr tego świata. Ucz nas wychodzić z sercem obdarzającym i z czynem miłości ku ludziom, szczególnie tym, którzy oczekują naszej pomocy.

Prosimy Cię, Matko i Żywicielko Syna Bożego: naucz nas służyć życiu od jego poczęcia aż po naturalną śmierć. Naucz nas to życie przyjmować z wdzięcznością i ufnością. Ucz nas, Wspomożycielko wiernych współodpowiedzialności w Kościele i życiu społecznym. Wiemy, że trzeba nam u progu drugiego tysiąclecia polskich dziejów wziąć w swe dłonie odpowiedzialność za losy Ojczyzny.

Ucz nas, Królowo Polski, jak to mamy czynić. Pragniemy żyć z każdym dniem lepiej i godniej, jako chrześcijanie i Polacy, świadomi wielkiego dziedzictwa tysiącletniej kultury narodu; wierni kontynuatorzy jego najlepszych tradycji, ale otwarci na wezwania, jakie stawia nam dzisiaj Bóg, Władca Dziejów. Spraw to, Przewodniczko narodu, abyśmy nie uchylali się od podejmowania tych od wieków ważnych i tych prawdziwie nowych - a gwarantujących dobro naszego kraju i narodu - zadań, jeśli tylko okażemy się do nich sposobni.

Spraw przez pomoc z nieba, przez swe potężne wstawiennictwo u Boga, abyśmy podjęte przez siebie zadania i obowiązki jak najlepiej wykonywali. Chcemy kroczyć w naszym życiu wspólnie z Chrystusem, jako Jego wierni wyznawcy.

Pragniemy gorąco, czynem i słowem, całym swoim życiem, dawać świadectwo prawdzie, którą wyznajemy, Wspomagaj nas w tym Maryjo, Wspomożycielko wiernych, Królowo Polski. Amen.

   

Wasze komentarze:
 Polka: 15.08.2019, 07:18
 Jezu Chryste ,Maryjo ,Józefie Św. kocham Was , ratujcie Dusze.
 Lech: 13.08.2019, 22:24
 Powierzam Tobie Najświętsza Matko całą moją rodzinę, nasze troski tęsknoty i marzenia , kłopoty zdrowotne, spraw aby nasze spotkania rodzinne były częstsze mimo dzielącej nas odległości. Spraw Matko nasza aby nasze życie uległo poprawie a kłopoty dnia codziennego omijały nas . Amen.
 Marta: 03.05.2019, 14:50
 Maryjo Królowo Polski pomóż mi proszę w moim życiu. Ty wszystko wiesz Matko moja. Do Ciebie się uciekam, utul mnie.
 Basia: 28.04.2019, 19:50
 Maryjo Mateczko moja zawierzam Tobie wiadome sprawy Ty doskodnaleźć wiesz jak cierpię i czego mi brakuje. Proszę zrób coś z tym. Ufam Tobie ❤
 B: 20.12.2018, 16:24
 Maryjo zawierzam Tobie moje relacje z A.. Proszę, napełnij Jego serce szczerym uczuciem do mnie. Spraw, aby zatęsknił i dał nam szansę na dalszą przyjaźń bądź związek. Proszę, abyśmy w 2019 roku stworzyli rodzinę i cieszyli się darem macierzyństwa Chwała Panu !
 Tato: 12.11.2018, 20:01
 Kochana Królowo Tobie powierzam całą Ojczyzne, moja rodzinę i samego siebie. Szczególnie powierzam Ci Matko, Uzdrowicielko mojego Synka. Blagam uzdrow moje dziecko z choroby. Uzdrow moja rodzine i naszą Ojczyzne. Bądź pochwalona i wywyższona przez wszelkie stworzenie na Ziemi. Kocham Cię Matko i Polska Cię kocha!
 Irena. 8.11.2018: 09.11.2018, 16:00
 Ojcze Święty proszę o wyprowadzenie moich dzieci z wszystkich nałogów
[1] (2)

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2022 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej