Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Litania do pięciu ran Pana Jezusa

Kyrie elejson, Chryste elejson, Kyrie elejson.
Chryste usłysz nas, Chryste wysłuchaj nas.

Ojcze z nieba Boże,
zmiłuj się nad nami.
Synu Odkupicielu świata Boże,
Duchu Święty Boże,
Święta Trójco, Jedyny Boże,
Jezu, Ofiaro przebłagalna za nasze grzechy,
Jezu, który zechciałeś stać się naszym bratem,
Jezu, który aż do końca nas umiłowałeś,
Jezu, który poniosłeś śmierć krzyżową za nasze występki,
Jezu, u którego od stóp aż do głowy nic bez ran nie pozostało,
Jezu, przez któregorany zostaliśmy uzdrowieni,
Jezu, który cały świat Krwią Twoją pojednałeś,
Jezu, który nas Krwią Twoją wybawiłeś i ze skarbca ojcowskiej łaski uzyskałeś dla nas odpuszczenie grzechów,
Jezu, który nas Krwią na Twoich rękach zapisałeś,
Jezu, który ukazałeś nam drogę zbawienia Twoimi przebitymi nogami,
Jezu, z którego rozwartego boku wypłynęły krew i woda,
Jezu, który ukazałeś po Twoim chwalebnym zmartwychwstaniu znamiona ran Apostołom,
Jezu, który w ostatnim dniu sądu rany Twoje sprawiedliwym na pocieszenie, a potępionym na postrach pokażesz,

Bądź nam miłościw,
przepuść nam, Jezu.
Bądź nam miłościw,
wysłuchaj nas, Jezu.

Od wszelkiego złego,
wybaw nas, Jezu.
Od niewdzięcznego i nieczułego serca,
Od nieufności i oziębłości,
Od niecierpliwości w trudnościach,
Od wszelkiej złej żądzy,
Od niebezpiecznych pokus,
W godzinę śmierci,
Przez Mękę Twoją,
Przez boleści Twoje,

My, grzeszni, prosimy Cię,
wysłuchaj nas, Jezu.
Aby przez Twoich pięć ran zostały zgładzone przestępstwa naszych zmysłów, prosimy Cię,
Aby Twoje przebite ręce kierowały sprawami naszych rąk według woli Boskiej i doprowadziły je do szczęśliwego kresu, prosimy Cię,
Aby rana Twego boku była dla nas miejscem schronienia, prosimy Cię,
Aby spływające z rany Twego boku krew i woda stały się dla nas źródłem zbawienia i wiecznego, szczęścia, prosimy Cię,
Abyśmy z Magdaleną mogli łzami pokuty obmywać Twoje nogi, prosimy Cię,
Abyśmy kierowali nasze kroki według Twego słowa i nigdy nie schodzili ze ścieżki przykazań, prosimy Cię,
Abyśmy we wszystkich uciskach i pokusach mogli znaleźć pomoc i ulgę w Twoich pięciu ranach, prosimy Cię,
Abyśmy, jako czciciele Twoich pięciu ran, oddali ducha na śmiertelnym łożu i w pokoju, prosimy Cię,

Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, przepuść nam, Panie.
Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, wysłuchaj nas, Panie.
Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, zmiłuj się nad nami.

P: Przebodli ręce i nogi Jego.
W: A jeden z żołnierzy przebił Mu bok.

Módlmy się: Boże, Ty przez mękę Twojego Syna obudziłeś w nas nadzieję życia wiecznego, w które wierzymy, pokornie Cię błagamy; spraw, abyśmy przez Jego zmartwychwstanie osiągnęli cel naszych dążeń. Przez Chrystusa, Pana naszego.

Wasze komentarze:
 Mama: 20.02.2024, 04:32
 Panie Jezu przez Twoje Najświętsze Rany proszę o pomoc dla syna Mikołaja aby dostał się na szkolenie specjalistyczne Proszę pomóż mu Proszę o zgodę między dziećmi aby Kasia dostrzegła w nim swojego brata i zaczęła go szanować Proszę
 matka: 15.02.2024, 11:02
 Panie Jezu przez Twoje Najswietsze Piec Ran prosze Cie w intencji blagalnej o cud uzdrowienia Syna i jego matki. W intencji dobrej pracy dla syna i udaremnienie zla ze strony nieprzyjaciol/alkoholika. Dzikeuje bardzo.
 Mama : 25.01.2024, 03:56
 Jezu Miłosierny zanurzam w Twojej Przenajdroższej Krwi i w Twoich Ranach Przenajświętszych sprawę dostania się syna na szkolenie specjalistyczne Sprawa jest bardzo trudna i ciężka gdyż nie mamy żadnych znajomości a pierwszeństwo mają osoby które mają powiązania rodzinne że znajomościami ewentualnie mają dużo szczęścia Dlatego proszę o telefon że jednak jest miejsce na to szkolenie Czy mógłbyś nam Jezu pomóc Proszę a wręcz błagam pomóż nam Jezu ufam Tobie że nie zostawisz nas bez pomocy
 matka: 20.01.2024, 16:39
 Panie Jezu przez Twoja Najbolesniejsza Rane Ramienia prosze Cie o cud uzdrowienia Syna i dobra prace oraz dobra,katolicka zone..O pomyslnosc w sprawach urzedowych,mieszkaniowych. Dziekuje bardzo.
 Ania : 25.12.2023, 23:24
 Jezu, błagam cię o cud uzdrowienia dla Henia. Tak bardzo pragnę, aby był zdrowy, dlatego powierzam go opiece Twojej Jezu każdego dnia.
 Teresa: 18.12.2023, 18:44
 Panie Jezu przez Twoje Piec Ran prosze Cie o szczesliwe rozwiaznaie dla synowej. W intencni w ybawienia nieprzyjaciol moich i moich dzieci z nienawisci uczynienie z Szawla ich w Pawla. Z gory bardzo serdecznie dzikeuje.
 Maria: 11.12.2023, 14:30
 Panie Jezu przez Rane Ramienia prosze Cie w intencji powrotu do zdrowia dla dzieci i ich matki.Jak tez dla Jerzego i jego dzieci. W intencji pomocy Twojej we wszystkich naszych potrzebach:zawodowych,urzedowych/o wybawienie od zla ze strony nieprzyjaciol/.. Z gory bardzo serdecznie dziekuje.
 czcicielka: 29.10.2023, 20:08
 Panie Jezu przez Twoje Piec Ran prosze Cie o milosc i zalozenie sakramentalnego zwiazku malzenskiego dla syna.Spraw,by nie zostal sam. W intencji dobrej zony dla syna,a dla mnie dobrej synowej.O wybawienie z nienawisci Ewy,S.K.Z.. Z podziekowaniem za modlitwe i za laski otrzymane dla mnie i dla rodziny .
 Anna z rodziną : 17.10.2023, 20:32
 Jezu cierpiący, pragniemy iść z Tobą w Twoim bólu, tylko pozwól nam na to , umocnij nas, uzdrów nas, wspomóż nas w ciężkim dla nas czasie.

 czcicielka: 16.10.2023, 13:15
 Panie Jezu przez Twoje Rany prosze Cie w intencji cudownej pomocy w pomyslnym rozwiazaniu spraw urzedowych/o akceptacje wykonanej pracy,o korzystna umowe o prace dla syna,o spokojne warunki do zycia,o zdanie egzaminu dla syna /. Dziekuje bardzo serdecznie za modlitwe.
 Babcia : 04.10.2023, 22:07
 Jezu , który zniosłeś największe cierpienie, pomóż mojej rodzinie i mnie wyrwać się z chorób nas trapiących, abyśmy dali radę iść przez życie, służąc bliźnim. Broń nas Jezu cierpiący od rozpaczy i zwątpienia.
 czcicielka: 25.09.2023, 09:37
 Panie Jezu przez Twoje Rany prosze Cie o cud uzdrowienia syna z ciezkiej choroby. W intencji blog.Bozego w jego i moich wszystkich przedsiewzieciach... Dziekuje bardzo.
 czciccielka: 11.09.2023, 09:58
 Panie Jezu przez Twoje Przenajswietsze Rany prosze Cie o cudowna Twoja pomoc we wszystkich potrzebach moich:o powrot do zdrowia,o pomoc w sprawach mieszkaniowych,urzedowych,remontowych,rodzinnych,spolecznych/o dobra wole M. oraz wybawienie od zla ze strony nieprzyjaciol:E.S.K.Z.M/. Z gory bardzo serdecznie dzikeuje.
 matka: 11.09.2023, 09:53
 Panie Jezu przez Twoje Najswietsze Piec Ran prosze Cie o cudowna Twoja pomoc w otrzymaniu etatowej pracy dla syna na czas nieokreslony.Daj dobra wole pracodawcom:L. i dla M. W intencji zdrowia dla syna oraz pomocy Ducha Swietego w jego i moich wszystkich potrzebach. Za otryzmqane laski bardoz dziekuje dla mnie i dla rodziny.
 Matka : 31.08.2023, 22:18
 Chryste, który bardzo cierpiałeś, zrozum też nasze cierpienie z powodu choroby niewinnego dzieciątka i ulituj się nad nim.
 czcicielka: 31.08.2023, 13:26
 Panie Jezu przez Twoje Piec Ran prosze Cie o pomoc Twoja w intencji cudu uzdrowienia Grzegorza i jego matki. W intencji pomocy Twojej we wszystkkich naszych potrzebach:zawodowych, ekonomicznych,mieszkaniowo-piwnicznych,osobistych,rodzinnych,spolecznych. Z podziekowaniem za modlitwe i a laski otrzymane.
 Teresa: 29.08.2023, 19:09
 Paqnire Jezu przez Twoje Najswietsze Rany prosze Cie o cudowna Twoja pomoc w udarmnieniu zla ze strony nieprzyjaciol/alkoholika i jego rodziny oraz E.J.S.M.R.K. / Bog zaplac za modlitwe.
 matka: 28.08.2023, 22:18
 Panie Jezu przez Twoja Rany prosze Cie w intencji blagalnej o cud uzdrowienia Grzegorza oraz madrosc i pomyslnosc w sprawach zawodowych/o etatowa prace na czas nieokreslony w swoim zawodzie/ i w zyciu/o dobra,katolicka zone i potomstwo/.. Bog zaplac z a modlitwe.
 matka: 07.08.2023, 16:25
 Panie Jezu przez Twoje Przenajswietsze Rany prosze Cie o cud uzdrowieniaq syna. W intencji dobrej woli,by syn otrzymal prace na uczelni lub w bibliotece.O dobrych ludzi na naszej drodze,a zlych o oddalenie/o pogromienie zla ze strony alkoholika/..O bezpieczenstwo dla dzieci i dla mnie. Chwala Ci Panie Jezu.
 Basienka: 30.07.2023, 13:29
 Przez Twoje Najświętsze Rany, proszę Cię mój ukochany Jezu, udziel mi, moim dzieciom i bliskim, łaski które najbardziej potrzebujemy. Amen
(1) [2]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej