Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa do św. Judy Tadeusza

Św. Juda Tadeusz, Apostoł (I w.). Piszą o nim Ewangeliści: św. Jan podczas opisu Ostatniej Wieczerzy (14,22), św. Mateusz (10,3) i św. Marek (3,18). Juda był bratem Jakuba Młodszego, krewnym Pana Jezusa. Jest autorem jednego z listów Nowego Testamentu. Po Zesłaniu Ducha Świętego miał prowadzić misję w Edessie. Według innych źródeł apostołował w Mezopotamii, gdzie poniósł śmierć męczeńską razem ze św. Szymonem. Patron diecezji siedleckiej, Magdeburga. Orędownik w sprawach beznadziejnych. W ikonografii św. Juda Tadeusz przedstawiany jest w długiej, czerwonej szade lub w brązowo-czamym płaszczu. Trzyma mandylion z wizerunkiem Jezusa. Jego atrybutami są: barka rybacka, kamienie, krzyż, księga, laska, maczuga, miecz, pałki, którymi został zabity, topór.

Modlitwa do św. Judy Tadeusza

Święty Judo Tadeuszu, wzywam Cię w chwilach najtrudniejszych. Proszę Cię, bym w próbach życia nie załamywał się, lecz znajdował skuteczną pomoc u Jezusa, który uczy, że droga krzyża prowadzi do radości zmartwychwstania. Amen.

* * *

Św. Judo Tadeuszu, spokrewniony z Jezusem Chrystusem i Matką Najświętszą, wybrany do godności apostolskiej, proszę cię przez te przywileje i przez chwałę Twoją, jaką otrzymałeś za trudy apostolskie i męczeństwa, uproś mi u Boga łaskę, której tak gorąco pragnę. Tobie Bóg oddaje w opiekę wszystkich zostających w beznadziejnym położeniu, abyś im przez swe orędownictwo przychodził z pomocą. Wejrzyj przeto i na mnie, uproś mi zmiłowanie Boże, bym wielbił zawsze miłosierdzie Pańskie nade mną, bym w swej nadziei nie był zawstydzony.

P. Św. Judo Tadeuszu, orędowniku w sprawach beznadziejnych.
W. Uproś mi zmiłowanie Boże. Amen.

Modlitwa do św. Judy Tadeusza w ciężkim strapieniu

O święty Judo Tadeuszu, krewny Chrystusa Pana, wielki Apostole i Męczenniku, sławny cnotami i cudami, Ty jesteś potężnym Orędownikiem w przykrych położeniach i sprawach rozpaczliwych. Przychodzę do Ciebie z pokorą i ufnością i z głębi duszy wzywam Twojej przed Bogiem pomocy. O święty mój Patronie, któremu Bóg dał przywilej ratowania w wypadkach, gdzie już nie ma nadziei pomocy, spojrzyj na mnie łaskawie. Oto życie moje pełne cierpień i boleści; dzień za dniem upływa w ucisku, a serce moje wezbrało goryczą. Drogi mojego życia gęstym pokryły się cierpieniem i ledwie dzień mija bez troski i łez. Umysł mój otoczony ciemnością; niepokój, zniechęcenie i rozpacz nawet wdzierają się do duszy tak, iż niemal zapominam o Boskiej Opatrzności.

O święty mój Orędowniku, ty mnie nie możesz opuścić w tym moim smutnym położeniu. Nie odejdę od stóp Twoich, dopóki mnie nie wysłuchasz. Pospiesz ku ratunkowi mojemu, a wdzięczność moją okazywać Ci będę przez całe życie, szerząc cześć Twoją. Amen.

Modlitwa dziękczynna do św. Judy Tadeusza

Najsłodszy Panie Jezu Chryste, w zjednoczeniu z niepojętą niebiańską chwałą, która z Trójcy Przenajświętszej spływa na ludzkość całą, na Pannę Najświętszą, na wszystkich aniołów i świętych, sławię, uwielbiam i składam Ci dzięki za łaski i dary, którymi obdarzyłeś Twego wybranego Apostoła, co miał szczęście do Twojej rodziny się zaliczać. Błagam Cię, racz mi udzielić Twej łaski dla jego zasług i wspieraj mnie za jego przyczyną we wszelkich potrzebach. Amen.

Modlitwa do św. Judy Tadeusza

Wasze komentarze:
 Maria: 11.06.2022, 16:35
 Swiety Judo Tadeuszu prosze Cie o pomoc w sprawach beznadziejnych dla mojego syna/o przedluzenie umowy na czas nieokreslony dla syna,o zdanie egz,o odzyskanie pieniedzy dla nas,o remont mieszkania, o nowe talenty techniczne, o rozproszenie naszych nieprzyjaciol/, Na Wieksza Chwale Pana Boga.
 kari : 06.06.2022, 17:24
 Judo Tadeuszu wspomóż Magdę wlej w jej serce nadzieję że wszystko pójdzie dobrym tokiem .Wesprzyj ich w trudach ,samotności pomóz ułozyc im życie
 magda: 24.03.2022, 10:57
 Święty Judo Tadeuszu, znowu pilnie potrzebuję Twojego wstawiennictwa u Boga. Proszę, pomóż mi w tej trudnej chwili. Amen.
 Jadwiga: 09.01.2022, 22:04
 Błagam Św.Judo Tadeuszu przyjdź mi na ratunek.Proś Jezusa o łaske mojego uzdrowienia,pomóż w trudnościach mojej rodzinie.Jezu Ty wiesz ,Ty wszystko możesz.Jezu ufam Tobie.
 magda: 05.11.2021, 15:49
 Dziękuję.
 Mama: 23.09.2021, 06:50
 Sw TADEUSZU Judo wzywam cię pomoż córce w dzisiejszym zaliczeniu i w ogóle proszę dopomóż żeby te pismo z argumentami przekonało komisję I te jedna osobę TYLKO W TOBIE PANIE MOJA NADZIEJA I TY WIESZ O TYM.JEZU UFAM TOBIE
 magda: 20.09.2021, 14:53
 Święty Judo Tadeuszu, znowu pilnie potrzebuję Twojej pomocy. Amen
 Mama: 20.09.2021, 07:18
 Sw Tadeuszu Judo wzywam cię o pomoc żeby udało się przekonać komisję I żeby osiągnąć pozytywne myśli i wiarę w siebie dla córki BLAGAM
 Mama: 19.09.2021, 09:48
 Sw Tadeuszu Judo od tych spraw ciężkich i beznadziejnych. Wzywam cię o pomoc żeby się udało żeby zaakceptowali że by się udało osiągnąć cel .żeby córka odzyskała wiarę w siebie. Jezu UFAM TOBIE. Błagam

 Ania : 13.09.2021, 20:28
 Św Tadeuszu Judo błagam proszę pomoż córce w znalezieniu 3 pkt żeby odzyskała wiarę i nadzieję. Pomoż. Jezu UFAM TOBIE
 magda: 09.09.2021, 15:27
 Święty Judo Tadeuszu, proszę, przyjdź mi z pomocą. Amen
 Ana: 09.09.2021, 04:57
 Św Tadeuszu Judo proszę blafam pomóż córce w znalezieniu 3 pkt niech odzyska nadzieję i wiarę blagam błagam
 magda: 05.09.2021, 12:56
 Święty Judo Tadeuszu, znowu pilnie potrzebuję Twojej pomocy. Amen
 magda: 26.08.2021, 14:33
 I znowu pilnie potrzebuję Twojej pomocy. Amen
 Anna: 05.08.2021, 19:46
 Święty Judo Tadeuszu błagam Cię o pomoc dla córki w sprawie beznadziejnej, ale dla Ciebie nie ma nic niemożliwego. Ufam Ci, módl sie za nami. Amen
 magda: 18.07.2021, 13:16
 Święty Judo Tadeuszu znowu pilnie potrzebuję Twojej pomocy. Amen
 Halina: 18.06.2021, 07:39
 Sw Judo Tadeuszu miei w opiece moich synow i ich rodziny
 Matka: 06.05.2021, 01:31
 Św Judo Tadeuszu wstawiaj się za Olą podczas porodu.Czuwaj nad nią i dzieciątkiem.
 magda: 07.04.2021, 15:15
 Święty Judo Tadeuszu, wzywam Cię, znowu pilnie potrzebuję Twojej pomocy. Amen
 Jadwiga: 30.03.2021, 20:20
 Św.Judo Tadeuszu Potężny Opiekunie czuwaj i chroń nas od złego.Pomóż w trudnościach,bo sama nie mogę ich udźwignąć.Proś Jezusa za nami chorymi o łaskę uzdrowienia z wielu chorób,o wiarę ,nadzieję i miłość,o zatrzymanie pandemii.Jezu ufamy Tobie.
[1] (2) [3] [4] [5]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2022 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej