Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej

"Wszechmogący i miłosierny Boże, który dałeś Narodowi polskiemu w Najświętszej Maryi Pannie przedziwną moc i obronę, a Jej Święty Obraz Jasnogórski wsławiłeś niezwykłą czcią wiernych, spraw łaskawie, abyśmy walcząc za życia pod Jej opieką, w chwili śmierci zdołali odnieść zwycięstwo nad złośliwym wrogiem. Przez Pana naszego Jezusa Chrystusa". Amen.

Matko nasza Jasnogórska, Królowo Narodu Polskiego! Ufni w Twą matczyną dobroć i potężne wstawiennictwo u Syna Twego zanosimy do Ciebie nasze pokorne modlitwy i błagania. Polecamy Ci wszystkie nasze sprawy, zwłaszcza... (wymienić prośbę osobistą), nasze rodziny oraz wszystkich dzieci Narodu Polskiego, żyjące w kraju i na całym świecie.

Za Twoją obecność i działanie w Cudownym Obrazie na Jasnej Górze, za niezliczone łaski, których hojnie udzielasz nam od sześciu wieków dziękujemy Ci Matko nasza Jasnogórska!

Za Twoje łaskawe królowanie nad naszym Narodem i moc, którą wspierałaś nas na przestrzeni dziejów, zwłaszcza w trudnych chwilach niewoli i cierpień. - dziękujemy Ci Matko nasza Jasnogórska! Za Twoją macierzyńską opiekę, którą otaczasz nas, prowadząc do Syna swojego Umiłowanego, umacniając wiarę w naszych sercach nawracając grzesznych, pocieszając chorych, smutnych i wątpiących - dziękujemy Ci Matko nasza Jasnogórska! Za to, że przez zaniedbanie w wierze i obojętność religijną tak często odchodziliśmy od Boga, zapominając o Jego obecności i miłości - przepraszamy Cię Matko nasza Jasnogórska! Za to, że postępowanie nasze nie zawsze było zgodne z wiarą świętą i godnością dziecka polskiego Narodu - za grzechy przeciwko życiu, za pijaństwo, egoizm, lekkomyślność, zazdrość, niezgodę społeczną i rozwiązłość - przepraszamy Cię Matko nasza Jasnogórska! Za to, że tak często, zamknięci w kręgu własnych spraw, nie widzieliśmy potrzeb braci naszych - głodnych, bezdomnych, chorych i samotnych - przepraszamy Cię Matko nasza Jasnogórska!

Matko z Dzieciątkiem na ręku, która poprzez swój święty Obraz obecna jesteś w każdej chwili naszego życia, niosąc nam otuchę i moc w doświadczeniach, kłopotach i trudach codziennych - wysławiamy Cię i miłujemy Ciebie Królowo nasza o Twarzy pociętej bliznami, która jesteś dla nas znakiem nadziei, jedności i zwycięstwa - wysławiamy Cię i miłujemy Ciebie. Dziewico Wspomożycielko, która pomagasz nam przezwyciężyć zło i wszelką słabość - wysławiamy Cię i miłujemy Ciebie.

Kiedy ogarnia nas zwątpienie i pokusa niewiary - bądź naszą pomocą i naszym ratunkiem,

Kiedy czujemy się samotni, opuszczeni i zagrożeni - bądź naszą pomocą i naszym ratunkiem.

W niebezpieczeństwie ulegania grzechom - bądź naszą pomocą i naszym ratunkiem.

Abyś umacniała nas w wierze, dawała nam moc odnowy życia w duchu Bożych przykazań i Ewangelii Chrystusowej - prosimy Cię Matko nasza Jasnogórska.

Abyś nadal królowała w naszym życiu osobistym, rodzinnym, społecznym i narodowym - prosimy Cię Matko nasza Jasnogórska.

Abyś wyjednała nam u Syna Twojego łaskę, o którą Cię w tej nowennie szczególnie błagamy o - prosimy Cię Matko nasza Jasnogórska.

Akt osobistego oddania się Matce Bożej

Matko Boża, Niepokalana Maryjo, Tobie poświęcam ciało i duszę moją, wszystkie modlitwy i prace, radości i cierpienia, wszystko, czym jestem i co posiadam. Ochotnym sercem oddaję się Tobie w niewolę miłości. Pozostawiam Ci zupełną swobodę posługiwania się mną dla zbawienia ludzi i ku pomocy Kościołowi Św., którego jesteś Matką. - Chcę odtąd wszystko czynić z Tobą, przez Ciebie i dla Ciebie. Wiem, że własnymi siłami niczego nie dokonam. Ty zaś wszystko możesz, co jest wolą Twego Syna i zawsze zwyciężasz. Spraw więc, Wspomożycielko wiernych, by moja rodzina, parafia i cała Ojczyzna były rzeczywistym Królestwem Twego Syna i Twoim. Amen.

   

Wasze komentarze:
 Renata: 18.08.2021, 13:56
 Proszę cię Maryjo o opiekę dla mnie i mojej rodziny a szczególnie dzieci moich. Dziękuję Ci za wszystko moja Matko kochana
 Genowefa : 18.08.2021, 09:53
 Mo ja najukochansza Mama, najlepsza przyjaciolko dziekuje Co za to ze jestes ze mna i prosze nie opuszczaj nie prosze uros dla naszej rodziny laske zywej wiary i godne zycie. Ucieczko grzesznych m ödl sie za nami.
 Mama: 17.08.2021, 23:53
 Mateńko kochana proszę wszelkie łaski dla mojej rodziny,o pomyślne zdanie egzaminu przez mojego syna,o wiarę i miłość dla nas domowników
 Elzbieta i Henryk : 17.08.2021, 21:53
 Matuchno uprosze o uzdrowienir naszego syna z alokochlizmu wszystkich uzaleznionych Maryjo modl sie za nami bysmy wszyscy byli zbawieni uczyn nas niewidzialnym dla zlego .Amen🙏
 Jacek: 17.08.2021, 19:50
 Proszę cię Matko o uproszenie łask dla mojej rodziny i niech członkowie mojej rodziny oddadzą się pod wolę Jezusa
 Genowefa : 17.08.2021, 08:28
 Mo ja najukochansza Mama, najlepsza przyjaciolko dziekuje Co za to ze jestes ze mna i prosze nie opuszczaj nie prosze uros dla naszej rodziny laske zywej wiary i godne zycie. Ucieczko grzesznych m ödl sie za nami.
 Janina : 15.08.2021, 08:16
 PROSZĘ Cię orendowniczko nasz o zdrowie dla mojej rodziny I zeby Bog wszechmogacy wysłuchał mnie w codziennej modlitwie. Pocieszycielko nasz mődl się za nam.
(1)

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2021 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej