Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa Św. Tomasza z Akwinu

Panie, Ty wiesz lepiej, aniżeli ja sam, że się starzeję i pewnego dnia będę stary. Zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji. Odbierz mi chęć prostowania każdemu jego ścieżek. Uczyń mnie poważnym, lecz nie ponurym; czynnym lecz nie narzucającym się. Szkoda mi nie spożytkować wielkich zasobów mądrości, jakie posiadam, ale Ty Panie wiesz, że chciałbym zachować do końca paru przyjaciół. Wyzwól mój umysł od nie kończącego się brnięcia w szczegóły i daj mi skrzydeł, bym w lot przechodził do rzeczy. Zamknij mi usta w przedmiocie mych niedomagań i cierpień w miarę jak ich przybywa a chęć wyliczania ich staje się z upływem lat coraz słodsza. Nie proszę o łaskę rozkoszowania się opowieściami o cudzych cierpieniach, ale daj mi cierpliwość wysłuchania ich. Nie śmiem Cię prosić o lepszą pamięć, ale proszę Cię o większa pokorę i mniej niezachwianą pewność, gdy moje wspomnienia wydają się sprzeczne z cudzymi. Użycz mi chwalebnego poczucia, że czasami mogę się mylić. Zachowaj mnie miłym dla ludzi, choć z niektórymi z nich doprawdy trudno wytrzymać. Nie chcę być świętym, ale zgryźliwi starcy; to jeden ze szczytów osiągnięć szatana. Daj mi zdolność dostrzegania dobrych rzeczy w nieoczekiwanych miejscach i niespodziewanych zalet w ludziach; daj mi Panie łaskę mówienia im o tym.

   

Wasze komentarze:
 Kinga: 12.02.2010, 08:57
 Święty Tomaszu, proszę Cię o opiekę nad moim synem Tomaszem.Proszę, aby był zdrowy, żeby był bezpieczny podczas górskich wycieczek, podczas szusowania na nartach, podczas jazdy samochodem.Proszę także , aby zawsze miał pracę.
 geisha: 02.02.2010, 19:35
 św. Tomaszu, odznaczałeś się wielką mądrością i byłeś niezwykle bystrym i inteligentnym człowiekiem. Bardzo, bardzo Cię proszę, wesprzyj mnie mądrością w trakcie jutrzejszego egzaminu. Nie pozwól mi zwątpić w to co już wiem, a jeśli czegoś nie wiem niech nie ma to wielkiego wpływu na ocenę. Bądź ze mną jutro. Amen.
 tomek17: 04.01.2010, 17:04
 Święty Tomaszu pomóż mi żeby Ewuś wróciła do mnie.
 Ewa: 22.11.2009, 22:55
 Św.Tomaszu,proszę o zdolność spostrzegania i opamiętania się przez Krzyśka z nałogu.
 ak: 23.11.2008, 23:58
 Niedawno ją znalazłem i podzielam zdanie przedmówców.Wielki Święty i bardzo doświadczony człowiek. Wszystko to prawda, ale jakże często trzeba ją sobie przypominać.
 Łukasz Żaczkowski: 07.04.2008, 00:34
 Świety Tomaszu z Akwinu proszę Cię byś pobłogosławił nasz związek i napełnił go miłością.Umocnij nasz związek i naszą miłość i spraw by nasz związek przetrwał wszystko i żeby był stały oparty na miłości, zaufaniu, szacunku i wierności.
 ***: 28.01.2008, 16:49
  Wielki Mistyk Św.Tomasz z Akwinu w końcowym etapie swego życia "zamilknął"( nie dając się nakłonić do skończenia swego dzieła - "Suma teologiczna")bowiem Mądrość Boża Go powaliła z zachwytu, przytłoczyła swym urzekającym pięknem. Uznał wtenczas, iż jest nieużytecznym narzędziem w Bożych rękach. Panie, chcę być narzędziem w Twoich rękach, w pełnieniu Twojej woli- proszę przyjm moje chcenie i obdarz potrzebnymi łaskami
 krzysiek: 16.07.2007, 03:40
 Wspaniala modlitwa, bardzo prawdziwa, w swojej prostocie urzeka trafnoscią. Będę ją odmawiał. ;)
 Z.D: 15.07.2007, 23:42
 wspaniała modlitwa zachowaj mnie miłym dla ludzi panie Boże mój


 milena: 05.06.2007, 11:31
 Niesamowita modlitwa... Tchnie lekkością... Z wielką przyjemnością będę ją odmawiać... To całe streszczenie mojego życia...:-)
[1] [2] [3] [4] [5] [6] (7)


Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej