Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa do św. Agaty

Wspomnienie liturgiczne 4 lutego

Agata (etymologicznie: "dobra") urodziła się w Katanii na Sycylii ok. 235 r. Po przyjęciu chrztu postanowiła poświęcić się Chrystusowi i żyć w dziewictwie. Jej wyjątkowa uroda zwróciła uwagę Kwincjana, namiestnika Sycylii. Zaproponował jej małżeństwo. Agata odmówiła, wzbudzając w odrzuconym senatorze nienawiść i pragnienie zemsty. Kwincjan aresztował Agatę. Próbował ją zniesławić przez pozbawienie jej dziewiczej niewinności, dlatego oddał ją pod opiekę pewnej rozpustnej kobiety, imieniem Afrodyssa. Kiedy te zabiegi spełzły na niczym, namiestnik skazał Agatę na tortury. Ostatecznie Agata poniosła śmierć, rzucona na rozżarzone węgle, 5 lutego 251 r. W dzień św. Agaty w niektórych okolicach poświęca się pieczywo, sól i wodę, które mają chronić ludność od pożarów i piorunów. Poświęcone kawałki chleba wrzucano do ognia, by wiatr odwrócił pożar w kierunku przeciwnym. W dniu jej pamięci karmiono bydło poświęconą solą i chlebem, by je uchronić od zarazy. Święta Agata wzywana przez kobiety karmiące oraz w chorobach piersi.

Krótka modlitwa za wstawiennictwem św. Agaty

Panie Boże, święta Agata zawsze podobała się Tobie dzięki swej czystości i przez swoje męczeństwo. Niech za jej wstawiennictwem otrzymamy miłosierne przebaczenie naszych grzechów. Amen.

Modlitwa za wstawiennictwem św. Agaty

Wszechmogący Boże, Ty w osobie świętej Agaty, dziewicy i męczennicy, dałeś nam wzór miłowania Ciebie całym sercem; spraw abyśmy mogli się cieszyć jej wstawiennictwem i swoją pracą wielbić Ciebie, a bliźnim naszym przynosić zdrowie i radość. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

* * *

Boski Zbawicielu, daj za przyczyną św. Agaty, abyśmy nie służyli światu i grzechowi, lecz jedynie Tobie; iżbyśmy osiągnęli prawdziwą wolność dzieci Boga i z Tobą mogli kiedyś panować w Królestwie Ojca Twojego. Amen.

* * *

Wszechmogący Boże, niech nam wyprosi Twoje miłosierdzie święta Agata, dziewica i męczennica, która podobała się Tobie, dzięki męczeństwu i poświęconej Tobie czystości. Przez zasługi świętej Agaty, naszej patronki, błagamy Cię Boże, umacniaj nas, abyśmy nie zrażali się nigdy trudnościami i bólem, lecz by nasza miłość hartowana w cierpieniu jak w ogniu rozgrzewała serca innych i wiodła nas do Ciebie.

Wszechmogący Boże, niech święta Agata wstawia się za nami i naszymi bliskimi, wyjednuje nam potrzebne łaski, opiekuje się nami i chroni od wszelkich niebezpieczeństw. Przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

Modlitwa św. Agaty

"Panie Jezu Chryste, Ty przenikasz serce moje, Ty znasz moje życzenia, do Ciebie chcę należeć ze wszystkim, czym jestem i co posiadam. Bądź moim pasterzem, niech ja będę Twoją owieczką. Strzeż mnie w świętej walce o Twoją chwałę i wzmocnij słabość moją".

Koronka do św. Agaty

O święta Agato, która odrzuciłaś niechcianych zalotników i cierpiałaś bolesne tortury dla oddania się Boskiemu Oblubieńcowi. Broń nas przed gwałtem i innymi atakami oraz uchronić nas przed rakiem piersi i innymi chorobami kobiet oraz wspieraj nas w pokonywaniu przeciwności. O święta Agato, dziewico i męczennico, módl się za nami teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.

Na 3 częściach po 3 paciorki każda:

Ojcze nasz...
Zdrowaś Maryjo...
Chwała Ojcu...

Modlitwa do św. Agaty

Wasze komentarze:
 marzena aneta : 08.02.2023, 13:13
 Święta Agato kocham Cię dziękuję Święta Agato módl się za nami dziękuję Święta Agato kocham Cię proszę o miłość uczciwość sprawiedliwość na świecie dziękuję Święta Agato kocham Cię proszę o domu kupno dobrą mieszkania sprzedaż urode zdrowie pieniądze dobrego kawalera męża młodego niepalącego pobożnego religijnego uczciwego z którym będę żyć w cielesnej czystości dziękuję modlitwa ma moc nie ma modlitw nie wysłuchanych modlitwa ma moc modlitwa cuda czyni miłość cuda czyni nadzieja cuda czyni pokora cuda czyni sprawiedliwość cuda czyni uczciwość cuda czyni ufność cuda czyni wiara cuda czyni wiara to jest pewność bez dowodu wiara to jest droga którą docieramy do marzeń dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję
 Antoni: 06.02.2023, 05:38
 Św.Agata! Modl śię za nami! Croń moią rodzina przed nieczystoścą
 Malgorzata: 05.02.2023, 22:36
 Sw Agato, prosze cie w i ntencji mojej siostry i prosze wypros dla mnie laske zdrowia, sw Agato modl sie za nami.
 Prośba: 05.02.2023, 21:19
 Św.Agato proszę Cię o zdrowie dla mnie i całej mojej rodziny żeby w końcu skończyły się wszystkie choroby .Amen
 Kazimierz : 05.02.2023, 20:12
 Sw. Agato pomóż mi
 AGATA: 05.02.2023, 17:54
 Św. Agato, moja patronko, uproś przed Tronem Pana Boga łaskę zdrowia dla mnie dla mojej kochanej mamy oraz dla siostry. Proszę Cię moja opiekunko o łaskę podjęcia dobrej pracy. Wiesz jak bardzo potrzebuje pomocy z nieba przez Twoje wstawiennictwo. Módl się za nami Św. Agato,
 Maria: 05.02.2023, 12:05
 Swieta Agato prosze Cie w intencji blagalno-dziekczynnej w intencji powrotu do zdrowia dla Grzegorza i jego matki. W intencji pomocy Twojej we wszystkich potrzebach moich dzieci i moich/o pogromienie wystepkow naszych nieprzyjaciol/. Dziekuje bardzo.
 Aga : 18.01.2023, 23:42
 Św Agato moja patronko weź w opiekę moją rodzinę dzieci męża mame mnie
 Barbara: 12.01.2023, 20:52
 Święta Agaton proszę o uzdrowienie moich piersi z guzków

 Sancte: 11.01.2023, 14:56
 Św. Agato chroń dziewczęta przed pohańbieniem, nieczystością i nieskromnością.
 I.P.: 07.01.2023, 13:56
 Święta Agato proszę uratuj mnie przed chorobą - usunięciem piersi;
 Teresa: 31.12.2022, 01:36
 O uzdrowienie Wandy z choroby nowotworowej raka piersi. O siłę w walce z chorobą
 Maria M. : 30.12.2022, 01:07
 Święta Agato bardzo Cię proszę o łaskę uzdrowienia Jasia i Franusia i wszystkich chorych z rodziny Miarka Nocoń i Dary Ducha Świętego. Bóg zapłać za modlitwę Jezu Ufam Tobie
 wiolka: 19.12.2022, 21:25
 o uzdrowienie mojej siostry SW Agato pomoz prosze
 wierna: 16.12.2022, 18:20
 św. Agato dziękuje Ci z całego serca za wszystkie dotąd otrzymany łaski i Proszę Cię o Wstawiennictwo za moimi dziecmi wyjednajac im łaske uzdrowienia. Bóg Ci Wielki Zapłac
 wiola : 31.10.2022, 18:50
 o zdrowie dla siostry prosze SW AGATO
 Aga : 24.10.2022, 21:59
 Św Agata weź w opiekę moją rodzinę proszę o zdrowie o szczęśliwą podróż dla syna weź w opiekę nasze dzieci
 Justyna: 04.10.2022, 22:38
 Św. Agato wyproś u Pana łaskę wyzdrowienia mojego syna
 Barbara: 12.06.2022, 20:27
 . Święta Agaton proszę Cię o uzdrowienie moich nóg oraz piersi z guzków dla mojej mamy uzdrowienie z raka skóry
 Agata: 18.05.2022, 12:30
 Święta Agato wspomóż mnie w moich błaganiach przez tronem Bożym. Módl się za mną!
(1) [2]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2022 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej