Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa do św. Agaty

Wspomnienie liturgiczne 4 lutego

Agata (etymologicznie: "dobra") urodziła się w Katanii na Sycylii ok. 235 r. Po przyjęciu chrztu postanowiła poświęcić się Chrystusowi i żyć w dziewictwie. Jej wyjątkowa uroda zwróciła uwagę Kwincjana, namiestnika Sycylii. Zaproponował jej małżeństwo. Agata odmówiła, wzbudzając w odrzuconym senatorze nienawiść i pragnienie zemsty. Kwincjan aresztował Agatę. Próbował ją zniesławić przez pozbawienie jej dziewiczej niewinności, dlatego oddał ją pod opiekę pewnej rozpustnej kobiety, imieniem Afrodyssa. Kiedy te zabiegi spełzły na niczym, namiestnik skazał Agatę na tortury. Ostatecznie Agata poniosła śmierć, rzucona na rozżarzone węgle, 5 lutego 251 r. W dzień św. Agaty w niektórych okolicach poświęca się pieczywo, sól i wodę, które mają chronić ludność od pożarów i piorunów. Poświęcone kawałki chleba wrzucano do ognia, by wiatr odwrócił pożar w kierunku przeciwnym. W dniu jej pamięci karmiono bydło poświęconą solą i chlebem, by je uchronić od zarazy. Święta Agata wzywana przez kobiety karmiące oraz w chorobach piersi.

Krótka modlitwa za wstawiennictwem św. Agaty

Panie Boże, święta Agata zawsze podobała się Tobie dzięki swej czystości i przez swoje męczeństwo. Niech za jej wstawiennictwem otrzymamy miłosierne przebaczenie naszych grzechów. Amen.

Modlitwa za wstawiennictwem św. Agaty

Wszechmogący Boże, Ty w osobie świętej Agaty, dziewicy i męczennicy, dałeś nam wzór miłowania Ciebie całym sercem; spraw abyśmy mogli się cieszyć jej wstawiennictwem i swoją pracą wielbić Ciebie, a bliźnim naszym przynosić zdrowie i radość. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

* * *

Boski Zbawicielu, daj za przyczyną św. Agaty, abyśmy nie służyli światu i grzechowi, lecz jedynie Tobie; iżbyśmy osiągnęli prawdziwą wolność dzieci Boga i z Tobą mogli kiedyś panować w Królestwie Ojca Twojego. Amen.

* * *

Wszechmogący Boże, niech nam wyprosi Twoje miłosierdzie święta Agata, dziewica i męczennica, która podobała się Tobie, dzięki męczeństwu i poświęconej Tobie czystości. Przez zasługi świętej Agaty, naszej patronki, błagamy Cię Boże, umacniaj nas, abyśmy nie zrażali się nigdy trudnościami i bólem, lecz by nasza miłość hartowana w cierpieniu jak w ogniu rozgrzewała serca innych i wiodła nas do Ciebie.

Wszechmogący Boże, niech święta Agata wstawia się za nami i naszymi bliskimi, wyjednuje nam potrzebne łaski, opiekuje się nami i chroni od wszelkich niebezpieczeństw. Przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

Modlitwa św. Agaty

"Panie Jezu Chryste, Ty przenikasz serce moje, Ty znasz moje życzenia, do Ciebie chcę należeć ze wszystkim, czym jestem i co posiadam. Bądź moim pasterzem, niech ja będę Twoją owieczką. Strzeż mnie w świętej walce o Twoją chwałę i wzmocnij słabość moją".

Koronka do św. Agaty za osoby cierpiące na raka piersi

O święta Agato, która odrzuciłaś niechcianych zalotników i cierpiałaś bolesne tortury dla oddania się Boskiemu Oblubieńcowi. Broń nas przed gwałtem i innymi atakami oraz uchronić nas przed rakiem piersi i innymi chorobami kobiet oraz wspieraj nas w pokonywaniu przeciwności. O święta Agato, dziewico i męczennico, módl się za nami teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.

Na 3 częściach po 3 paciorki każda:

Ojcze nasz...
Zdrowaś Maryjo...
Chwała Ojcu...

Modlitwa do św. Agaty

Wasze komentarze:
 AGATA: 20.02.2024, 13:25
  Św. Agato, moja patronko, uproś przed Tronem Pana Boga łaskę zdrowia dla mnie dla mojej kochanej mamy. Proszę Cię o łaskę, aby moja dolegliwość ustąpiła, Ty wesz co mnie boli, pomóż mi moja opiekunko. Módl się za mnie, proszę.
 Maria : 20.02.2024, 04:44
 Św. Agato, Ufam Tobie. Z wyrazem miłości i głębokiej wiary proszę o wstawiennictwo i opiekę nad wszystkimi moimi dziećmi a szczególnie naszym synem. Rozwiń w nim ogień miłości i wiary. Strzeż nas od złych niepowodzeń i chorób. Amen
 Helena: 15.02.2024, 16:51
 Św Agato uproś uzdrowienie z choroby kobiecej dla Ani
 Agatka: 06.02.2024, 11:48
 Św. Agato, moja patronko, za Twoim wstawiennictwem proszę o łaskę przemiany serca, nawrócenie i pojednanie z moim mężem sakramentalnym. Bądź przy mnie, abym wytrwała w wypełnianiu przysięgi małżeńskiej pomimo trudności. Módl się za nami. Amen.
 EWA: 06.02.2024, 06:03
 Święta Agato, wstawiaj się za mają rodziną , broń nas przed pożarem, piorunami, głodem i chorobami piersi oraz ludzką lawą nienawiści
 Babcia Teresa : 05.02.2024, 23:31
 Święta Agato wyproś u Pana Boga łaskę Mądrości, wiary i nawrócenia dla mojej wnuczki Wiktori, aby porzuciła to grzeszne życie i odnalazła właściwą drogę prowadzącą do Boga.
 Agatka: 05.02.2024, 22:35
 Św. Agato, moja patronko, za Twoim wstawiennictwem proszę o łaskę przemiany serca, nawrócenie i pojednanie z moim mężem sakramentalnym. Bądź przy mnie, abym wytrwała w wypełnianiu przysięgi małżeńskiej pomimo trudności. Módl się za nami. Amen.
 Agata: 05.02.2024, 19:28
 Święta Agato, moja Patronko proszę Cię o uzdrowienie oraz opiekę nad całą moją rodziną. Amen.
 Bożena: 05.02.2024, 18:06
 Swięta Agato czysta, piękna, miłująca Boga ponad wszystko wstawiaj się nieustannie za mną, moją rodziną. parafią, ojczyzną i za wszystkimi narodami, wyproś nam łaskę wiary charyzmatycznej, ukochanie Pana Jezusa w naszych bliźnich, wytrwałość w dobrym czystym życiu i radość wieczną w niebie. Do zobaczenia w niebie.

 Agata : 05.02.2024, 15:24
 Błagaj św. Agato moja patronko o przebaczenie moich grzechów nieczystych. Amen
 T: 05.02.2024, 13:20
 Święta Agato proszę o łaski dla mojej rozbitej rodziny, otwarcie oczu dla męża i nawrócenie, trzeźwość, pracowitość i potrzebne łaski dla synów oraz żeby założyli swoje szczęśliwe rodziny. O uleczenie mojego kręgosłupa też proszę Święta Agato!
 Marzena : 05.02.2024, 10:05
 Św Agato- moja patronki dziękuję Ci za opiekę, którą mnie otaczasz od dnia przyjęcia sakramentu bierzmowania, proszę o zgodę w naszej rodzinie i uleczenie mojej chorej piersi. Św Agato ora pro nobis
 Maryna: 05.02.2024, 07:28
 Šw. Agato proszę o zdrowie choroby pieršci
 Wierna sluzebnica : 05.02.2024, 00:21
 Swieta Agato strzesz moja rodzine od wszelkiego zla widzialnego i niewidzialnego. Badz nasza posredniczka do Jezusa
 Agata: 04.02.2024, 19:26
 Św. Agato, moja Patronko, proszę o wytrwanie w czystości. Proszę o potrzebne łaski dla moich bliskich i dla mnie samej. Proszę o opiekę nad moim domostwem. Proszę o przemianę serca Patryka.
 zd.bie: 04.02.2024, 11:41
 "Panie Jezu Chryste, Ty przenikasz serca nasze, Ty znasz nasze życzenia, do Ciebie chcę należeć ze wszystkim, czym jestem i co posiadam. Amen
 Maz: 03.02.2024, 07:46
 Miej w opiece moja żonę Agatę ,pomóż nam zgodnie żyć i wychować nasze dzieci
 Ewa: 02.02.2024, 13:25
 Święta Agato błagam wstaw się u Boga za nami, aby rozpędził nadchodzące burze i uciszył wiatr. Nie ma rzeczy niemożliwych dla Boga, ale proszę pomóż mi w moich błaganiach, niech ulituj się nad nami.
 Aneta: 28.01.2024, 21:56
 Św Agato proszę Cię o nieustanną modlitwę za mnie i moją rodzinę nasz dom w naszej trudnej Sprawie Bogu Wiadomej.
 Agata: 28.01.2024, 21:12
 Św. Agato, moja Patronko wstawiaj się za mną do naszego Pana i wyproś mi łaskę świętości. Amen.
(1) [2] [3]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej