Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa do św. Agaty

Wspomnienie liturgiczne 4 lutego

Agata (etymologicznie: "dobra") urodziła się w Katanii na Sycylii ok. 235 r. Po przyjęciu chrztu postanowiła poświęcić się Chrystusowi i żyć w dziewictwie. Jej wyjątkowa uroda zwróciła uwagę Kwincjana, namiestnika Sycylii. Zaproponował jej małżeństwo. Agata odmówiła, wzbudzając w odrzuconym senatorze nienawiść i pragnienie zemsty. Kwincjan aresztował Agatę. Próbował ją zniesławić przez pozbawienie jej dziewiczej niewinności, dlatego oddał ją pod opiekę pewnej rozpustnej kobiety, imieniem Afrodyssa. Kiedy te zabiegi spełzły na niczym, namiestnik skazał Agatę na tortury. Ostatecznie Agata poniosła śmierć, rzucona na rozżarzone węgle, 5 lutego 251 r. W dzień św. Agaty w niektórych okolicach poświęca się pieczywo, sól i wodę, które mają chronić ludność od pożarów i piorunów. Poświęcone kawałki chleba wrzucano do ognia, by wiatr odwrócił pożar w kierunku przeciwnym. W dniu jej pamięci karmiono bydło poświęconą solą i chlebem, by je uchronić od zarazy. Święta Agata wzywana przez kobiety karmiące oraz w chorobach piersi.

Krótka modlitwa za wstawiennictwem św. Agaty

Panie Boże, święta Agata zawsze podobała się Tobie dzięki swej czystości i przez swoje męczeństwo. Niech za jej wstawiennictwem otrzymamy miłosierne przebaczenie naszych grzechów. Amen.

Modlitwa za wstawiennictwem św. Agaty

Wszechmogący Boże, Ty w osobie świętej Agaty, dziewicy i męczennicy, dałeś nam wzór miłowania Ciebie całym sercem; spraw abyśmy mogli się cieszyć jej wstawiennictwem i swoją pracą wielbić Ciebie, a bliźnim naszym przynosić zdrowie i radość. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

* * *

Boski Zbawicielu, daj za przyczyną św. Agaty, abyśmy nie służyli światu i grzechowi, lecz jedynie Tobie; iżbyśmy osiągnęli prawdziwą wolność dzieci Boga i z Tobą mogli kiedyś panować w Królestwie Ojca Twojego. Amen.

* * *

Wszechmogący Boże, niech nam wyprosi Twoje miłosierdzie święta Agata, dziewica i męczennica, która podobała się Tobie, dzięki męczeństwu i poświęconej Tobie czystości. Przez zasługi świętej Agaty, naszej patronki, błagamy Cię Boże, umacniaj nas, abyśmy nie zrażali się nigdy trudnościami i bólem, lecz by nasza miłość hartowana w cierpieniu jak w ogniu rozgrzewała serca innych i wiodła nas do Ciebie.

Wszechmogący Boże, niech święta Agata wstawia się za nami i naszymi bliskimi, wyjednuje nam potrzebne łaski, opiekuje się nami i chroni od wszelkich niebezpieczeństw. Przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

Modlitwa św. Agaty

"Panie Jezu Chryste, Ty przenikasz serce moje, Ty znasz moje życzenia, do Ciebie chcę należeć ze wszystkim, czym jestem i co posiadam. Bądź moim pasterzem, niech ja będę Twoją owieczką. Strzeż mnie w świętej walce o Twoją chwałę i wzmocnij słabość moją".

Koronka do św. Agaty

O święta Agato, która odrzuciłaś niechcianych zalotników i cierpiałaś bolesne tortury dla oddania się Boskiemu Oblubieńcowi. Broń nas przed gwałtem i innymi atakami oraz uchronić nas przed rakiem piersi i innymi chorobami kobiet oraz wspieraj nas w pokonywaniu przeciwności. O święta Agato, dziewico i męczennico, módl się za nami teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.

Na 3 częściach po 3 paciorki każda:

Ojcze nasz...
Zdrowaś Maryjo...
Chwała Ojcu...

Modlitwa do św. Agaty

Wasze komentarze:
 wierna: 16.12.2022, 18:20
 św. Agato dziękuje Ci z całego serca za wszystkie dotąd otrzymany łaski i Proszę Cię o Wstawiennictwo za moimi dziecmi wyjednajac im łaske uzdrowienia. Bóg Ci Wielki Zapłac
 wiola : 31.10.2022, 18:50
 o zdrowie dla siostry prosze SW AGATO
 Aga : 24.10.2022, 21:59
 Św Agata weź w opiekę moją rodzinę proszę o zdrowie o szczęśliwą podróż dla syna weź w opiekę nasze dzieci
 Justyna: 04.10.2022, 22:38
 Św. Agato wyproś u Pana łaskę wyzdrowienia mojego syna
 Barbara: 12.06.2022, 20:27
 . Święta Agaton proszę Cię o uzdrowienie moich nóg oraz piersi z guzków dla mojej mamy uzdrowienie z raka skóry
 Agata: 18.05.2022, 12:30
 Święta Agato wspomóż mnie w moich błaganiach przez tronem Bożym. Módl się za mną!
 Agata: 27.03.2022, 15:50
 Sw.Agato, módl się za nami, wypraszają potrzebne łaski całej Rodzinie i światu🙏
 Aaaaaaaaaaa: 27.03.2022, 06:20
 Święta Agato, błagam Cie czuwaj nade mną❤❤❤przez Chrystusa Pana Naszego Amen 🙏🙏🙏
 wierna: 05.03.2022, 13:43
 Św. Agato moja patronko dopomóż mi w obronieniu pracy dyplomowej i zdaniu wszystkich ważnych egzaminów

 Babcia : 08.02.2022, 19:53
 Sw Agato moja patronko od bierzmowania proszę cię u lagaj Boga w Trójcy Jedynegoaby obdarzył zdrowiem moje dzieci i wnuki inas dziadków. Matuchno Uzdrowienie Chorych swoją Niepokalaną Piętą zniszcz te choroby aby nas opuściły
 matka: 05.02.2022, 13:44
 Sw.Agato prosze Cie o powrot do zdrowia dla syna. W intencji Bozej pomocy we wszystkich potrzebach dla dzieci i dla mnie.Pogrom prosze Cie wystepki naszych nieprzyjaciol.Obron nasza wlasnosc. Dziekuje bardzo.
 wierna: 05.02.2021, 21:03
 Sw Agato bardzo Cie prosze wstaw sie do Boga za mnie i moje dzieci wypros nam potrzebne zdrowie i pomoc ktorej bardzo potrzebujemy
 Maria: 05.02.2021, 16:23
 Sw.Agato prosze Cie o wybawienie mnie i moich dzieci z nieuleczalnych chorob oraz od nieszczesc i wszelkiego zla ze strony nieprzyjaciolZ.M..S.E.K../strat,szkod,koronawirusa,zlej woli -M.,braku dobrych wspolmazonkow i pokoju/. W intencji otrzymania dla nas w calosci dobr ziemskich i duchowych. Dziekuje bardzo za modlitwe.
[1] (2)

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2022 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej