Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa do św. Gabriela Possenti od Matki Bożej Bolesnej

Wspomnienie liturgiczne 27 lutego

Święty Gabriel od Matki Bożej Bolesnej (Francesco Posscnii), urodził się w Asyżu w 1838 roku. Ojciec piastował urząd gubernatora tego miasta i okolic. W czwartym roku życia umiera mu matka. Po krótkim okresie zbyt swobodnej młodości wstąpił do klasztoru pasjonistów w Morovalle, gdzie przyjął imię zakonne Gabriel. Podejmując pokutę, wyrzeczenia oraz pogłębiając w sobie nabożeństwo do Męki Pańskiej i do Matki Bożej Bolesnej w ciągu zaledwie kilku lat doszedł do prawdziwej świętości. Zmarł na gruźlicę mając 24 lata. Włosi nazywają św. Gabriela "Santo del sorriso" - "Świętym uśmiechu". Jest patronem młodzieży włoskiej, kleryków, młodych zakonników. Beatyfikowany w 1908 roku, kanonizowany w 1920 r.

Modlitwa o siły za wstawiennictwem św. Gabriela Possenti od Matki Bożej Bolesnej

Boże, który natchnąłeś św. Gabriela w drodze do pełni miłosierdzia, przez co mógł osiągnąć pod koniec swojej ziemskiej pielgrzymki Twoje Królestwo, udziel nam za jego pośrednictwem siły, abyśmy mogli z radością kroczyć drogą miłości. Amen.

Modlitwa za wstawiennictwem św. Gabriela Possenti od Matki Bożej Bolesnej

Święty Gabrielu, Ty, żyjąc charyzmatem Zgromadzenia Męki Jezusa Chrystusa, odkryłeś tajemnicę doskonałości w kontemplacji Ukrzyżowanego i Jego Bolesnej Matki. Uproś nam łaskę uczestniczenia w Męce Jezusa i niesienia z miłością naszego codziennego krzyża, byśmy mogły mieć udział w dziele zbawienia każdego człowieka. Wypraszaj dar powołań kapłańskich i zakonnych, by nie zabrakło tych, którzy będą nieść pocieszenie i miłosierdzie cierpiącej ludzkości. Otaczaj opieką nasze wspólnoty, niech stają się szkołami modlitwy i głębokiego zjednoczenia z Jezusem ukrzyżowanym. Prosimy Cię także za ludzi powierzonych naszej misji: za zmuszanych do żebrania i do pracy w niewolniczych warunkach. Upraszaj im wyzwolenie i nowe życie. Niech będą szanowane ich prawa i godność. Święty Gabrielu, módl się za nami.
Jan Paweł II do młodych, Teramo, 30 lipca 1985 r.

Hymn do św. Gabriela Possenti od Matki Bożej Bolesnej

Niech żyje Święty Gabriel, nasz opiekun, któremu gorejącą miłością pragniemy podziękować.
Niech żyje Bolesna Matka Pana naszego, która ten kwiat wybrany przyjęła i nam podarowała.
Ty świecisz jak słońce, o Święty uśmiechu, niech światło Raju rozprzestrzenia się w każdym sercu.
W promieniach twej świętości nikną ciemności nocy, nie czuje już lęku ten, kto podniesie wzrok i spojrzy na Ciebie.
Wyciągnij swoją dłoń nad nasze życie i spraw, abyśmy się stali godnymi kroczenia drogą ku Niebu.

Modlitwa osób starszych do św. Gabriela od Matki Bożej Bolesnej

O chwalebny Święty Gabrielu, przyjmij pod Twoją opiekę nasze życie, które osiągnęło fazę dojrzałości i zbierania owoców. Wyjednaj nam u Pana łaskę, abyśmy z radością zaakceptowali naszą sytuację i oddali się na służbę młodszym dobrym przykładem uśmiechu, równowagi i dyspozycyjności dzięki radzie i twórczemu milczeniu. Oświecaj ludzi odpowiedzialnych za społeczeństwo, aby nie osądzali innych za ich produktywność, ale za wartość bycia. Spraw, abyśmy nie uważali choroby i starości za czas bezużyteczny, lecz jako cenny okres, z którego się czerpie dojrzałość ducha i wiedzę życia. W miarę jak siły fizyczne ustają, spraw, aby wzmacniała się wiara i zdolność do miłowania, abyśmy byli przygotowani, by wejść w pełne widzenie Boga. Spraw, abyśmy nie zagubili szacunku ani miłości do tego życia, podczas gdy zbliżamy się do pełni istnienia. Amen.

Modlitwy do św. Gabriela Possenti od Matki Bożej Bolesnej

Wasze komentarze:
 Dorota Damaris: 17.03.2024, 15:34
 Święty Gabrielu, proszę Cię o pomoc w rozwiązaniu trudnej, wręcz beznadziejnej sytuacji w pracy. Wyproś dla mnie i Pawła dar wiary, co góry przenosi. Niech Bóg będzie uwielbiony w naszych sercach i każdej sytuacji naszego życia. Dziękuję.
 marzena aneta: 27.02.2024, 17:25
 Modlitwa do Świętego Gabriela Possenti od Matki Bożej Bolesnej dziękuję Święty Gabrielu Possenti od Matki Bożej Bolesnej kocham Cię bardzo mocno proszę o pomoc tu proszącym dziękuję Święty Gabrielu Possenti od Matki Bożej Bolesnej kocham Cię bardzo mocno proszę o miłość prawde sprawiedliwość szczerość szacunek uczciwość ufność wiare zdrowie na całym świecie dziękuję Święty Gabrielu Possenti od Matki Bożej Bolesnej kocham Cię bardzo mocno proszę dla mnie o dobrego domu kupno małego dobrą małego mieszkania sprzedaż urode czarne ładne włosy młody wygląd symetryczną twarz zdrowie biodra nogi oczy zęby zdrowe dziękuję Święty Gabrielu Possenti od Matki Bożej Bolesnej kocham Cię bardzo mocno proszę o odzyskanie pieniędzy skradzionych w świecku żeby nikt nie kradł z tego będziemy sądzeni zdamy Bogu sprawe dziękuję Święty Gabrielu Possenti od Matki Bożej Bolesnej kocham Cię bardzo mocno proszę o pieniądze żebym miała zawsze dziękuję żeby mieli wszyscy i je szanowali dziękuję żeby pracowali uczciwie zarabiali dziękuję żeby mądrze pieniądze wydawali dziękuję Święty Gabrielu Possenti od Matki Bożej Bolesnej kocham Cię bardzo mocno proszę o odzyskanie syna którego wychowam na kapłana dziękuję Święty Gabrielu Possenti od Matki Bożej Bolesnej kocham Cię bardzo mocno proszę o dobrego kawalera męża w moim wieku niepalącego pobożnego polaka religijnego uczciwego z którym będę żyć w cielesnej czystości w zgodzie dziękuję Święty Gabrielu Possenti od Matki Bożej Bolesnej kocham Cię bardzo mocno proszę o prawo jazdy samochód dziękuję modlitwa ma moc nie ma modlitw nie wysłuchanych modlitwa ma moc modlitwa cuda czyni miłość cuda czyni nadzieja cuda czyni pokora cuda czyni sprawiedliwość cuda czyni szczerość cuda czyni szacunek cuda czyni uczciwość cuda czyni ufność cuda czyni wiara cuda czyni wiara to jest pewność bez dowodu wiara to jest droga którą docieramy do marzeń dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję
 Maria: 20.10.2023, 10:08
 Swiety Gabrielu prosze Cie o cudowna Twoja pomoc w pomyslnym rozwiazaniu moich i mojego syna spraw urzedowych.O dobra wole urzednikow.O powrot do zdrowia i Swiatlo Darow Duch Swietego dla nas. Z podziekowaniem za modlitwe i za laski otrzymane.
 matka: 21.07.2023, 00:25
 Sw.Gabrielu prosze Cie o pomoc Boza,by syn otrzymal etatowa prace na czas nieokreslony. W intencji powrotu do zdrowia dla syna oraz o spokojne waruunki mieszkaniowe.. Bog zaplac za modlitwe.
 Maria: 18.04.2023, 17:46
 Swiety Gabrielu prosze Cie w intencji blagalnej o cudu uzdrowienia syna oraz jego matki. W intencji pomocy Twojej we wszystkich intencjach moich dzieci i moich/o etatowa prace dla syna/ oraz dla Aleksandra,R.D.J.Rozprosz tez i pogrom wystepki naszych nieprzyjaciol:Z,A,S,E,W. Bog zaplac za modlitwe.
 Anna: 27.02.2023, 14:16
 Święty Gabrielu błagam o pomoc dla mnie , moich córek Anny i Aleksandry, męża Grzegorza i naszych bliskich. Proszę
 marzena aneta: 27.02.2023, 08:40
 Modlitwa do Świętego Gabriela Possenti od Matki Bożej Bolesnej dziękuję Święty Gabrielu Possenti od Matki Bożej Bolesnej kocham Cię prosze o miłość uczciwość sprawiedliwość na świecie tym świecie dziękuję Święty Gabrielu Possenti od Matki Bożej Bolesnej kocham Cię prosze dla mnie o domu kupno dobrą mieszkania sprzedaż urode zdrowie pieniądze dobrego kawalera męża młodego niepalącego pobożnego religijnego uczciwego z którym będę żyć w cielesnej czystości dziękuję modlitwa ma moc nie ma modlitw nie wysłuchanych modlitwa ma moc modlitwa cuda czyni miłość cuda czyni nadzieja cuda czyni pokora cuda czyni sprawiedliwość cuda czyni uczciwość cuda czyni ufność cuda czyni wiara cuda czyni wiara to jest pewność bez dowodu wiara to droga którą docieramy do marzeń dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję
 K: 27.02.2023, 06:03
 Święty Gabrielu proszę o łaskę zdrowia i pracy w swoim zawodzie w dobrym i zgranym zespole oraz o wzajemne przebaczenie i przyjaźń w Panu Bogu
 Maria: 14.09.2022, 20:39
 Swiety Gabrielu prosze Cie o powrot do zdrowia dla dzieci i da mnie. W intencji pomocy Bozej we wszystkich potrzebach naszych/by odzyl w sercach dzieci Pan Jezusa/. Dziekuje bardzo.

 Bozena: 16.08.2022, 10:19
 Proszę Cię Święty Gabrielu o pokój i radość w sercu oraz za moje małżeństwo, byśmy umieli dostrzegać siebie nawzajem Amen
(1)

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej