Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa do św. Gabriela Archanioła

Spis modlitw do św. Gabriela Archanioła

Modlitwa do św. Gabriela Archanioła

Święty Gabrielu Archaniele, słusznie nazwany "Bożą mocą", ponieważ zostałeś wybrany do zwiastowania Maryi tajemnicy Wcielenia, w której Bóg Wszechmogący okazał moc swego ramienia. Spraw, abyśmy poznali skarby zamknięte w Osobie Syna Bożego. Bądź nam pośrednikiem w Niego i Jego Matki w niebie, a tu na ziemi naszym przewodnikiem i opiekunem.

Amen.

* * *
Boże, Ty spośród wszystkich Aniołów wybrałeś Archanioła Gabriela na zwiastuna tajemnicy Twojego Wcielenia; spraw łaskawie, abyśmy wspominając jego imię na ziemi, doznali jego opieki z nieba. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków.

Amen.

* * *
Święty Gabrielu Archaniele, aniele zwiastowania, wierny posłańcze Boży, otwórz nasze uszy nawet na ciche napomnienia i wołania kochającego Serca naszego Pana.

Stój nam zawsze przed oczyma, prosimy cię, abyśmy słowo Boże należycie rozumieli, słuchali go i pełnili to, czego Bóg od nas żąda.

Naucz nas czujnej gotowości, aby kiedy przyjdzie Pan, nie znalazł nas śpiących.

Amen.

Modlitwa do św. Gabriela Archanioła o zaufanie Bogu

Święty Gabrielu Archaniele, który byłeś zawsze zwiastunem dobrej nowiny, dopomagaj nam do spokojnego przyjmowania wszelkich wieści.

Byśmy nigdy nie ulegali panice, a zawsze umieli zaufać Bogu, którego łaską jesteśmy umocnieni.

Przyczyniaj się także do tego, aby oznajmiana nam prawda stawała się dla nas jasna i zrozumiała, byśmy umieli przyjąć to, co Bóg w swej dobroci nam objawia.

Amen.

Modlitwa o łaski płynące z tajemnicy Wcielenia do św. Archanioła Gabriela

Święty Archaniele Gabrielu, wyjednaj nam przed Majestatem Bożego Miłosierdzia wsparcie w naszych codziennych potrzebach.

Ty objawiłeś Maryi tajemnicę Wcielenia, prosimy Cię, spraw, abyśmy przez Twoje modlitwy i wstawiennictwo w niebie otrzymali wszelkie łaski płynące z tajemnicy Wcielenia i na wieki głosili chwałę Bożą na ziemi.

Amen.

Modlitwa o opiekę nad nowo narodzonymi dziećmi i młodzieżą do św. Archanioła Gabriela

Święty Archaniele Gabrielu, zwiastunie cudu Wcielenia, miej w opiece nowo narodzone dzieci, aby żyły w pokoju i szczęściu. Miej w opiece również ludzi młodych, pomóż im zachować serca i ciała w czystości. Święty Archaniele Gabrielu, Twej opiece powierzam wszystkich, których kocham. Spraw, aby zawsze ufali Panu, szczególnie w godzinie próby, gdy zawodzi wszelka ludzka pomoc. Przypominaj im krzepiące słowa wypowiedziane w dniu Zwiastowania, że dla Boga nie ma nic niemożliwego.

Amen.

Modlitwa do Archanioła Gabriela – opiekuna wszystkich dzieci

Święty Archaniele Gabrielu, proszę Cię o opiekę dla mojego dziecka w każdym dniu i w każdej godzinie życia. Strzeż go przed niebezpieczeństwami tego świata i zagradzaj drogę, gdyby miało popełnić błąd. Rozwijaj w nim mądrość i talenty. Nauczaj dobroci, miłości i wiary w Twoje istnienie. Prowadź je, pouczaj, a w słabości umacniaj i pocieszaj. Amen.

Wasze komentarze:
 Irena: 18.01.2023, 06:20
 Sw.ARchaniele Gabrelu proszę o opiekę nad moja rodzinę. O OLIWIERKA ZEBY BYL ZDROWY I BYL MADRYM CZLOWIEKIEM BARDZO PROSZĘ. ZEBY Artur byl zdrowy imial klientów zeby mógł zadbać o rodzinę
 Beata : 18.12.2022, 21:05
 Święty Archaniele Gabrielu weź pod opiekę mnie i moja rodzinę. Poprowadź moje dzieci żeby wróciły do Boga.
 Beata: 04.10.2022, 10:14
 Św Aniołku proszę o odrobinę szczęścia zwłaszcza w finansach i spełnienie marzeń
 Łukasz: 23.09.2022, 11:36
 Św. Archaniele Gabrielu prosze o dobrą informację odnośnie otrzymania pracy.
 beti: 10.09.2022, 10:26
 Aniołku proszę o polepszenie mojego bytu zwłaszcza finansowo Amen
 Ewa: 19.08.2022, 10:28
 Św Archaniele Gabrielu miej w opiece syna Macieja.Ppmóż doprowadzić jego i nasze serca do przemiany .Amen
 Dorota: 18.08.2022, 16:13
 Święty Archaniele Gabrielu weź w opiekę mnie i moje dzieci i wnuka. Po latach smutku i łez, żeby nastały dni szczęśliwe. Aby na mojej drodze życia pojawił się ktoś kto się mną zaopiekuje. Amen
 Ewa: 17.08.2022, 10:47
 Święty Archaniele Gabrielu miej w opiece syna On bardzo potrzebuje opieki .Jest dorosły,ale gubi wiarę swoją tożsamość.Proszę pomóż mi zanosić moje błagalne prośby o nawrócenie do Boga .
 Gaja: 11.08.2022, 22:37
 Święty Archaniele Gabrielu weź w opieke mnie i moich najbliższych. Wspieraj we wszystkich naszych działaniach i zanoś nasze prośby do Niebieskiego Ojca, Syna Jego i Mateńki Najświętszej. Amen

 Mieczysław: 07.02.2022, 10:52
 Święty Archaniele Gabrielu miej pod swoją opieką mnie i moja rodzinę w każdej godzinie życia.
(1)

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2022 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej