Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Tajemnice Bolesne Różańca Świętego

TAJEMNICA PIERWSZA BOLESNE
MODLITWA W OGRÓJCU

Potem wyszedł i udał się, według zwyczaju, na Górę Oliwną. Towarzyszyli Mu także uczniowie. Gdy przyszedł na miejsce, rzekł do nich: «Módlcie się, abyście nie ulegli pokusie». A sam oddalił się od nich na odległość jakby rzutu kamieniem, upadł na kolana i modlił się tymi słowami: «Ojcze, jeśli chcesz, zabierz ode Mnie ten kielich! Jednak nie moja wola, lecz Twoja niech się stanie!». Wtedy ukazał Mu się anioł z nieba i umacniał Go. Pogrążony w udręce jeszcze usilniej się modlił, a Jego pot był jak gęste krople krwi, sączące się na ziemię. (Łk 22, 39-44)

W obliczu cierpienia czasem rodzi się w człowieku bunt. Wtedy odrzuca się cierpienie, jako największe zio. Chrystus tego nie uczynił, choć prosii pokornie Ojca o oddalenie kielicha goryczy, dodając 'jeśli chcesz'. A Ojciec chciał, aby Syn wypił go do dna. Ta akceptacja cierpienia przez Syna Bożego przyniosła światu odkupienie.

Zbawienie świata, poszczególnych ludzi, trwa nadal. Człowiek uczestnicząc w cierpieniu dokłada swoją cegiełkę do wielkiego dzieła zapoczątkowanego przez Chrystusa. Potwierdza to św. Paweł, gdy mówi: 'Teraz raduję się w cierpieniach za was i ze swej strony dopełniam udręk Chrystusa w moim ciele dla dobra Jego Ciała, którym jest Kościół' (Kol 1,24).

1 Ojcze nasz,
10 Zdrowaś Maryjo,
1 Chwała Ojcu.

  Następna

Tajemnice Różańcowe

Tajemnice Radosne
 1. Zwiastowanie
 2. Nawiedzenie
 3. Narodzenie Pana Jezusa
 4. Ofiarowanie Pana Jezusa
 5. Znalezienie Pana Jezusa
Tajemnice Światła
 1. Chrzest Pana Jezusa w Jordanie
 2. Pierwszy cud w Kanie Galilejskiej
 3. Głoszenie nauk o Królestwie Bożym
 4. Przemienienie na górze Tabor
 5. Ustanowienie Eucharystii
Tajemnice Bolesne
 1. Modlitwa w Ogrójcu
 2. Biczowanie Pana Jezusa
 3. Cierniem ukoronowanie
 4. Droga Krzyżowa Pana Jezusa
 5. Ukrzyżowanie Pana Jezusa
Tajemnice Chwalebne
 1. Zmartwychwstanie
 2. Wniebowstąpienie
 3. Zesłanie Ducha Świętego
 4. Wniebowzięcie NMP
 5. Ukoronowanie NMP

   

Wasze komentarze:
 Dorota: 03.10.2018, 08:40
 Matenko blagam pomoz mojej corce wyzdrowiec i nie opuszczaj jej . Za wszystko dziekuje wiem ze nad nami czuwasz .Amen
 Tadeusz : 02.10.2018, 23:00
 Maryjo Świata proszę cię o zdrowie o siłę do walki z chorobą i pokonanie jej o dobre wyniki z tomografii błagam cie pokornie wyproś to u swojego syna Jezusa Chrystusa Amen.
 Tomek: 02.10.2018, 19:52
 Proszę Maryjo o zdrowie i aby strach o moją przyszłość okazał się niepotrzebny.
 malzonkowie: 02.10.2018, 18:49
 Matenko prosimy Cie w spawie Tobie znana
 Basia: 28.09.2018, 20:28
 Maryjo proszę o przemianę w sercu Łukasza aby zapomniał o Monice i aby ona w swoim sercu też.miala przemianę żeby zapomniała o moim mężu i ojcu naszych dzieci aby on otworzył serce na naszą rodzinę proszę o to z całego serca.
 Renata: 28.09.2018, 13:29
 Maryjo błagam Cię z całego serca o zdrowie dla mojego męża i opiekę Twoją. Proszę wstaw się za nami u swego Syna Jedynego, abyśmy mogli się cieszyć sobą i rodziną, a także naszą wnuczką i następnym wnuczęciem, które ma przyjść na świat.
 Basia: 27.09.2018, 20:51
 Maryjo Chryste św Rito proszę aby Łukasz przestał wątpić w nasz zwiazek żebyśmy razem spędzili starość i wychowali dzieci abyśmy otrzymali kredyt i na nowo ułożyli życie rodzinne.
 Basia: 25.09.2018, 20:40
 Dziękuję Ci Mario że Łukasz zamieszkał z nami proszę abyśmy dostali kredyt na mieszkanie abyśmy stworzyli pełen dom miłości razem z dziećmi aby Łukasz zrozumiał co oznacza rodzina.Matko wiesz o wszystkim co się u mnie wydarzyło w naszym związku i proszę o wstawiennictwo aby smutki odeszły daleko z naszego życia a zaswieclo słońce w naszym wspólnym zyciu małżeńskim.
 Basia: 25.09.2018, 03:29
 Mario Matko Boża wybacz grzechy moje . Proszę żeby operacja serca u mojego wnuczka była sukcesem I żeby żył długie I szczęśliwe życie . Proszę dla mojej córki, która jest zestresowana z tego powodu. Daj jej I jej godzinie zdrowie I siłę żwby przetrwali najgorsze chwile. Uproś swojego syna o łaskę wyzdrowienia dla Ani I Kubusia
 córka: 25.09.2018, 01:36
 Panie Jezu, nie da się sobie wyobrazić cierpienia, można się go tylko bać, można go unikać i je wypierać, ale kiedy przychodzi, zatrzymuje nas, wypełnia całych, zgniata, nie pozwala żyć, a my mimo wszystko musimy iść do przodu i chyba prawdziwą siłą jest właśnie to parcie nieugięcie do przodu kiedy coś tak silnie ciągnie nas w dół. Ty wiesz co oznacza cierpienie fizyczne i duchowe. Proszę Cię o siłę ducha dla mojego taty, aby mógł przezwyciężyć cierpienie fizyczne i wygrał z chorobą swojego organizmu. Proszę Cię o siłę dla nas wszystkich, abyśmy potrafili mu pomóc. Dziękuję za każdy jego uśmiech, dziękuję za to że jest, dziękuję za każdy uścisk, za każde okazanie uczuć, dziękuję, że ma nadal siłę walczyć, że chce żyć, dziękuję, że się nie poddaje, dziękuję, że wszystkich nas kocha bezwarunkowo. Dziękuję, że mam wspaniałego tatę. Dziękuję, że mam cudowną mam, która całe życie tak dzielnie sobie radzi. Dziękuję, za wszystkie osoby, które nam pomagają i nas wspierają. Dziękuję za mój dom, który jest ciepłym ogniskiem dla całej rodziny i wszystkich przyjaciół. Dziękuję Ci za miłość mojego chłopaka, dziękuję że jest, mimo że tego nie doceniałam, mimo że go skrzywdziłam. Proszę o siłę dla nas, abyśmy mogli być znowu razem, aby mi wybaczył. Amen
 BEATA : 18.09.2018, 15:01
 Panie Jezu dziękuję Ci za moją rodzine, że ja mam. Dziękuję za zdrowie i proszę o to aby nigdy nie brakło go mnie i moim najbliższym. Błagam o to aby moi rodzice się opamiętali i dali sobie pomóc w tak ciężkiej chorobie jaka jest alkoholizm. Przepraszam Cię za moje lenistwo które nie wiadomo kiedy się pojawiło i za moją pyche. Proszę o pomoc w spełnieniu mojego marzenia. Oraz o jak najlepszą przyszłość dla moich najukochanszych dzieci. Mam dużo życzeń, ale proszę zabierz z Ziemi to całe zło, które czasu się na każdym rogu..... JEZU Ufam Tobie....
 Sławek: 14.09.2018, 22:19
 Proszę o światło abym wiedział czy jest wolą Bożą czy z Asią wziąć ślub.
 Basia: 12.09.2018, 22:35
 Proszę Cię Mario abyśmy znaleźli do tego końca tygodnia mieszkanie abyśmy mogli z mężem razem zamieszkać i z dziećmi abym mogła jemu wybaczyć tą sytuację co się wydarzył .
 Basia: 12.09.2018, 22:34
 Proszę Cię Mario abyśmy znaleźli do tego końca tygodnia mieszkanie abyśmy mogli z mężem razem zamieszkać i z dziećmi abym mogła jemu wybaczyć tą sytuację co się wydarzył .
 Uczennica: 01.09.2018, 04:26
 Najkochańsza Mamo, Królowo nieba i ziemi, błagam Cię pokornie o łaskę zdania egzaminu, od którego zależy czy zdam na kolejny rok. O Pani, Ty dobrze wiesz jak bardzo cierpię z tego powodu i znasz moje lęki. Proszę Cię towarzysz mi w czasie egzaminu, abym nie musiała zmagać się z tym sama, pomóż mi zachować jasność umysłu w czasie egzaminu i wspieraj gdy odpowiedź będzie dla mnie niewiadomą. Panie Jezu, pomóż mi proszę udźwignąć mój własny krzyż jakim jest dla mnie ten egzamin, ześlij na mnie dar mądrości i zapamiętywania, abym mogła sobie poradzić w czasie egzaminu. Błagam i Ciebie Synu Boży o łaskę zdania egzaminu, który tak wiele dla mnie znaczy. Amen
 Arleta: 31.08.2018, 14:08
 Pani Jezu. Miej w opiece mojego męża. Aby zawsze bezpiecznie dojechał na miejsce. Strzeż przed zakusami złego. Abyśmy oboje umacniali się w wierze i miłości i na wzór świętej rodziny wychowali nasze dzieci. Pobłogosław nam i całej naszej rodzinie Panie Boże . I dziękuję Ci za wszystko co już dla mnie zrobiłeś. Że czuwasz i nawracasz nas na właściwą drogę.
 Arleta: 31.08.2018, 14:01
 Pani Jezu. Miej w opiece mojego męża. Aby zawsze bezpiecznie dojechał na miejsce. Strzeż przed zakusami złego. Abyśmy oboje umacniali się w wierze i miłości i na wzór świętej rodziny wychowali nasze dzieci. Pobłogosław nam i całej naszej rodzinie Panie Boże . I dziękuję Ci za wszystko co już dla mnie zrobiłeś. Że czuwasz i nawracasz nas na właściwą drogę.
 Zbyszek 27.o82018 16: 27.08.2018, 16:03
 Panie Jezu proszę cię o uwolni mnie poproszę o dom dla mnie l mojej rodziny Jezu daj pracę i zdrowie dziekuje
 Dariusz: 26.08.2018, 23:20
 Matko przepraszam Cie za rzadki kontakt z Tobą spraw abym stal się lepszym czlowiekiem wypędzil diabla ktory nie daje mi spokoju spraw aby mój brat mial silną rodzinę i kochaną pomóż mi wytrwać w trudnej sytuacji jaka się zanosi dopomóz laskom Mamie abym byl z nią jak najdl,pomóż mi zal rodzinę chce kochac byc kochanym i zo
 Asia: 20.08.2018, 10:56
 Panie Jezu, bardzo Ci dziekuje za dar zycia, rodzine i zdrowie.Przepraszam za lenistwo. Prosze mniej w opiece ludzi samotnych, chorych, zyjacych w strachu. Dopomoz tym, ktorzy cierpia...Jezu ufam Tobie
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] (16) [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]

Autor

Tresć


[ Powrót ]

 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2021 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej