Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Tańcem chwalmy Go

Nauczać wiernych z zapałem, nowymi metodami - wzywał Jan Paweł II. Ksiądz Michał Misiak nie pozostał głuchy na te słowa.

- W czasie spotkania oazowego rozmawiałem z młodzieżą o nowej ewangelizacji. Wtedy narodził się pomysł na dyskotekę - opowiada znany z nietypowych pomysłów duszpasterz.

Przygotowania trwały kilka tygodni. Organizatorzy wynajęli największy klub Manhattan, młodzież oblepiła plakatami całe miasto, a wszystkim działaniom towarzyszyła gorliwa modlitwa. Jej owoce można było zobaczyć 14 lutego, kiedy na walentynki do Bełchatowa przybyły tysiące osób z całej Polski, aby wziąć udział w dyskotece "Dla Ciebie, Adonai".

Klub został podzielony na dwie części. W pierwszej młodzież bawiła się przy swojej ulubionej muzyce z didżejem i wodzirejami. Druga sala była przeznaczona na modlitwę. Odbywała się w niej adoracja krzyża. Czerwone dywany, tysiące zapalonych świeczek i kanony przypominały atmosferę spotkań w Taize. Na młodzież czekali gotowi do rozmów księża. Wielu młodych nawróciło się lub dołączyło do wspólnot oazowych. Kolejna impreza odbyła się w zeszłym roku w Łodzi.

- Szacujemy, że około 10 proc. uczestników skorzystało z sakramentu pokuty - mówi ks. Misiak. - Jako nastolatek nie uczestniczyłem w dyskotekach. Zacząłem na nie chodzić dopiero jako ksiądz, ze względu na młodzież, z którą chcę być jak najwięcej, którą rozumiem i bardzo kocham.

W RYTMIE DANCE

Nie poprzestał na dyskotekach ewangelizacyjnych. W 2010 r. powstała w Łodzi Chrześcijańska Szkoła Tańca Dance Hope. Gabrysia, Adam, Basia i Maciek to utalentowani instruktorzy, którzy bezinteresownie poświęcają swój czas dla innych. W szkole są prowadzone zajęcia z jazzu, hip-hopu i tańca towarzyskiego.

- Rozpoczynamy wspólną modlitwą. Nie wszyscy uczestnicy są wierzący, a mimo to szanują moment naszej spontanicznej modlitwy. Natomiast większość dziękuje za świadectwo wiary i za atmosferę, jaka panuje na zajęciach. Potem zaczynamy naukę - mówi Adam Wiklak, instruktor w Dance Hope.

Szkoła tańca to nie tylko doskonalenie umiejętności, ale również forma ewangelizacji młodych ludzi, którzy czasem z Kościołem nie mają zbyt wiele wspólnego.

- Przychodzę godzinę wcześniej na zajęcia, aby każdy, kto chce, mógł ze mną porozmawiać o swoich problemach. Zawsze chętnie służę pomocą - zapewnia Adam.

OTO JA, POŚLIJ MNIE

"Chcesz się wyspowiadać? Zadzwoń" - napisał ks. Michał na Naszej Klasie. Podał również numer komórkowy i zapewnił, że jest włączony dla wiernych przez całą dobę. Wiele osób korzysta z zaproszenia. Młodzież dzwoni, opowiada o problemach, szuka duchowego wsparcia i umawia się na spowiedź w kościele Matki Bożej Fatimskiej.

- Przez telefon nie udzielę rozgrzeszenia, ale mogę się pomodlić i pobłogosławić - zdradza ks. Michał. Nie zamknął swojego kapłaństwa tylko w parafii. - Jezus chodził, uzdrawiał i nauczał po całej Judei i Galilei. Jestem uczniem Chrystusa i chcę Go naśladować, chodzić tak jak On do wszystkich ludzi - podkreśla.

Dlatego można spotkać go po zmroku, jak w sutannie spaceruje po ulicach miasta i zaczyna rozmowy z młodymi, często zagubionymi ludźmi. - Współpracuję z Duchem Świętym. Zanim podejdę do młodzieży, oddaję ją pod Jego opiekę - mówi.

Pozostawia im zawsze swoją wizytówkę. Oznacza ona zaufanie i zaproszenie: młodzi mogą zawsze przyjść po pomoc.

W czwartki ks. Michał spędza wieczory w Radiu Niepokalanów. Wraz z Diakonią Ewangelizacyjną Ruchu Światło-Życie prowadzi audycję "Czas Nikodema", w którą włączają się słuchacze. Często ks. Misiak z oazą prowadzi rekolekcje dla młodzieży, dorosłych, niepełnosprawnych. Przygotowują pantomimy, głoszą świadectwa wiary.

- Brałem udział w rekolekcjach dla ministrantów głoszonych przez ks. Michała. Wszystko, co mówił podczas nauki, wypełnia w swoim codziennym życiu - podkreśla Damian Lewecki z Łodzi.

- Ewangelizować to znaczy działać dla Jezusa. Nie wystarczą projekty na kartce papieru, liczą się czyny - konkluduje ks. Michał.

Ewelina Steczkowska

Tekst pochodzi z Tygodnika
Idziemy, 13 lutego 2011


   

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Treść

Nowości

Modlitwa do św. Bernardyna ze SienyModlitwa do św. Bernardyna ze Sieny

Kiedy i jak powstała Litania Loretańska?Kiedy i jak powstała Litania Loretańska?

Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w PortugaliiSanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Portugalii

Upodobałem sobie Litanię loretańskąUpodobałem sobie Litanię loretańską

O rany, ale pohuśtaliśmy tym mostem"O rany, ale pohuśtaliśmy tym mostem"

Najbardziej popularne

Godzina ŁaskiGodzina Łaski

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2021 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej