Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Jakub Tomalak, ks. Marek Chrzanowski - 12 Oddechów

     "12 oddechów" - e-płyta (mp3) Jakuba Tomalaka i ks. Marka Chrzanowskiego fDP - debiutuje w Internecie na portalu cyfrostudnia.pl.

     Poezja księdza Marka Chrzanowskiego fDP mówi o człowieku i jego codziennych sprawach. W oprawie muzycznej Jakuba Tomalaka tworzy poruszające serce piosenki, które mogą stać się bliskie każdemu. Poezja śpiewana jest przy akompaniamencie gitary akustycznej, perkusji i instrumentów klawiszowych.

     Muzyczne chwile zamyślenia podpowiadają, jak odnaleźć samego siebie. Do każdego miesiąca przypisane są nasze radości i rozterki - trochę inne o każdej porze roku. Płyta jest wypełniona przez emocje, wspomnienia, refleksje o miłości i zaufaniu.

     Ks. Marek Chrzanowski uzyskał tytuł doktora na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Jest autorem ośmiu tomików poezji, zbioru opowiadań "Szukając Miłości", zbioru medytacji dla kobiet i rozważań liturgicznych. Wydał 3 płyty ze swoją poezją - współpracował przy tym z Małgorzatą Kożuchowską, Pawłem Królikowskim, a przy trzeciej płycie "12 oddechów" - z Jakubem Tomalakiem.

     Jakub Tomalak to założyciel i dyrygent m.in. chóru Musica Nova Calisiensis (płyta "Nova Pieśń"), wykładowca muzyczny. Autor wielu pieśni i form wokalno-instrumentalnych, prowadzi warsztaty chóralne na terenie całej Polski. Organizator cyklicznych wydarzeń artystycznych (m.in. Festiwal ABBA PATER, koncert "Pieśni o Polsce"). W jego działalności ważne miejsce zajmuje muzyka estradowa. W jego dorobku znajdują się popularne kompozycje dedykowane św. Józefowi (Sen Józefa, Rozmowa ze św. Józefem) oraz wielu innym świętym (np. Zrań serce me z Oratorium o bł. Reginie Protmann).

     Z płytą można się zapoznać pod adresem: http://cyfrostudnia.pl/produkt/12-oddechow-ks-marek-chrzanowski-jakub-tomalak/


Monika Maśnik   


Targ zamknięty. Droga do zbawienia - lekcje Hioba Targ zamknięty. Droga do zbawienia - lekcje Hioba
o. Adam Szustak OP
To konferencja, która całkowicie odrzuca w kąt starotestamentalną zasadę handlowania z Panem Bogiem. O. Adam Szustak na pierwszy plan wysuwa tutaj to, co mamy najcenniejsze, czyli... naszą relację z Bogiem, opartą na wolności. Żeby Ci to pokazać, o. Adam Szustak sięga po historię Hioba i... niemal odwraca ją do góry nogami, ukazując nieznane dotąd spojrzenie. ... » zobacz więcej


Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej