Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwy dla narzeczonych

Modlitwa za moją narzeczoną

Panie Jezu, proszę Cię za moją dziewczynę. Błogosław jej i rozwiń w niej doskonałą, dojrzałą miłość. Niech dobrze przygotuje się do roli żony i matki. Daj, żeby była ze mną szczęśliwa i aby mogła się na mnie oprzeć. Dopomóż mi osłonić jej niewinność. Nie dopuść, żebym ją kiedykolwiek skrzywdził. Niech czuje się ze mną dobrze. Pomóż mi doprowadzić ją lepszą i piękniejszą duchowo do wiecznego szczęścia. Chroń ją od próżności i wszelkich pokus. Spraw, by mi była wierna i żeby mnie kochała Twoją miłością.

Matko Najświętsza! Przygotuj ją do życia w miłości. Daj jej postawę ofiarną. Niech będzie dobra, niech niesie pomoc potrzebującym i opiekuje się słabym i bezbronnym. Odkryj przed nią cud macierzyństwa. Naucz ją dbałości o nasz przyszły dom. Niech w posłudze na rzecz rodziny dostrzeże swoje najpiękniejsze powołanie. Niech nie czuje się ograniczona obowiązkami żony i matki, lecz w wiernym ich wypełnianiu odnajdzie swoje szczęście. Spraw, żeby była cierpliwa, cicha i radosna, aby umiała nieść pokój Boży i łagodziła spory. Niech naśladuje Ciebie Maryjo i tak jak Ty wypełnia Boże plany.

Modlitwa za mojego narzeczonego

Panie Jezu, postawiłeś na mej drodze człowieka, któremu pragnę oddać moje serce i z którym chcę na zawsze związać moje życie. Czuwaj nad tym kochanym. Broń go od niebezpieczeństw. Spraw, aby w Tobie osiągnął swoją życiową dojrzałość. Uczyń go prawym, mądrym i dobrym. Daj mu serce mężne, aby nie obawiał się trudności, lecz przełamywał je w Twoje Imię. Daj mu siłę, aby miał silną wolę, potrafił panować nas sobą i dobrze służyć rodzinie. Uformuj w nim postawę ojcowską, żeby znalazł szczęście w obdarowywaniu swoich najbliższych, żeby nie szukał siebie, ale opiekował się tymi, których mu powierzysz. Uczyń go narzędziem Twojej Opatrzności. Niech tak jak Ty opiekuje się słabymi i bezbronnymi. Niech odważnie staje w obronie każdego poczętego życia. Niech mnie i nasze dzieci prowadzi do Ciebie drogą pięknej miłości.

Święty Józefie, Patronie mężczyzn! Broń mego chłopca od pokus fałszywej męskości. Naucz go opanowywać zmysłowość i podporządkować ciało służbie prawdziwej miłości. Naucz go kochać miłością czerpaną z Boga. Chroń mego miłego przed alkoholizmem. Spraw, bym się mogła bezpiecznie oprzeć na moim wybranym. Naucz go obowiązkowości i troski o zakładany dom. Niech tak jak Ty będzie jego opiekunem. Niech będzie mu ze mną dobrze. Spraw, aby mi był wierny, żeby się potrafił oprzeć pokusie niewierności i dotrzymał swoich przyrzeczeń. Bądź mu pomocą i wspieraj go w każdej potrzebie.

Modlitwa narzeczonych

Boże, Ty jesteś samym życiem i miłością! Ty rozsiałeś po świecie ślady Twojej dobroci i łaskawości, a człowiekowi dałeś rozumną wolę i serce zdolne do miłowania wszystkiego, co dobre i piękne. Spojrzyj na nas, złączonych miłością wzajemną. Dziękujemy Ci za to, żeśmy się spotkali i poznali, jak również za radość, jaką stąd czerpiemy. Zachowaj nasze serca w Swoich Ojcowskich rękach i spraw, byś Ty był zawsze naszą pierwszą i najwyższą Miłością. Niech treścią naszych myśli i uczuć będzie tylko to, co Tobie się podoba i od Ciebie pochodzi. Niech nawet na chwilę nie opuszcza nas pamięć o Twojej świętej obecności i bliskości, jak również o naszej godności dzieci Bożych. Spraw, Ojcze miłościwy, abyśmy wzrastali w łasce i miłości Twojej oraz w pełnieniu Twoich przykazań. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.


   

Wasze komentarze:
 Katarzyna: 02.09.2017, 04:13
 Panie Boże, proszę roztaczaj nad moim małżeństwem swoją opiekę i uświęcaj je swoją łaską.
 Aga: 22.06.2017, 20:25
 Piszę w intencji mojego narzeczonego - Jacka, aby w Jego sercu odrodziła się miłość, która nas kiedyś połączyła, aby chciał i umial na nowo pokochać narzeczoną, wrócił do niej. Proszę dla Narzeczonego o łaskę pojednania, przebaczenia, nawrócenia, proszę o przemianę i pokój w Jego sercu, o odrodzenie wzajemnej miłości. W górę serca!
 Emil: 21.06.2017, 08:49
 Boże Nasz i Matko Najświętsza dziękuję Wam że postawiliście na mojej drodze Piotra. Proszę Was żebyśmy zawsze patrzyli w tym samym kierunku, by nasza miłość nigdy się nie skończyła. Prowadźcie nas dobrze przez życie. Amen
 Kotek: 19.12.2016, 23:23
 Panie Boże pomóż nam być w wiecznej miłości
 Narzeczony: 19.12.2016, 23:05
  Bardzo kocham swoją narzeczona i żeby ta miłość nigdy się nie skończyła Boże dopomóż
 Narzeczony: 19.12.2016, 21:11
  Bardzo kocham swoją narzeczona i żeby ta miłość nigdy się nie skończyła Boże dopomóż
 Ewelina: 23.10.2016, 22:32
 Dziękuje za tą modlitwe ;) będe się modliła za mojego Kochanego Adasia. Panie już niedługo będziemy sobie ślubować przed oltarzem ... 31.12.2016 .
 Ewelina : 20.09.2016, 14:46
 Panie Boże módl się za nami.wyzbadz mojego narzeczonego pokus abyśmy byli szczęśliwi w naszym małżeństwie. Aby miłość nas prowadziła. Poblogoslaw nasze małżeństwo.niech wszelkie przeciwności losu nam nie zagroza a niech nas wzmocnią. Kochamy cię Jezu Chryste miej nas w swojej opiece przebacz nam nasze błędy i grzechy.prosimy o wstawiennictwo św. Rity , św .Jana Pawła II ojca Pio , św .Józefa , Matkę Boża oraz wszystkich świętych w niebie . E I M .
 Artur: 06.09.2016, 18:35
 Panie Boże, Módl się z nami. Artur i Monika o ślub żeby szczęsliwy


 Justyna: 29.07.2016, 22:25
 Panie Boze, moj Ojcze Swiety Janie Pawle II, Franciszku..Prosze Was o blogoslawienstwo dla mnie i mojego nazeczonego Tomasza. Abysmy wytrwali we wszelkich trudnosciach i pokusach. Bysmy odnalezli prawdziwa milosc, ktora bedzie wedlug Twej woli Boze. Za rok bierzemy slub.
 Julka: 16.05.2016, 22:30
 Panie Boże módl się za mnie i mojego narzeczonego aby nasz związek dalej trwal aż na wieki i aby nikt zly nie kusil nas do niczego złego . Planujemy za rok wziąć ślub.
 Aneta: 09.05.2016, 15:17
 Panie Boże proszę spraw abyśmy wzięli z Mateuszem ślub we wrześniu 2017 roku. Błogosław naszej miłości i umacniaj nas w niej. Bądź naszym opiekunem i pomagaj przezwyciężyć wszystkie trudności.
 Aneta: 08.05.2016, 11:40
 Panie Boże wysłuchaj mojej prośby i spraw abyśmy wzięli z Mateuszem ślub we wrześniu 2017 roku. Panie błogosław naszej miłości, pomagaj nam każdego dnia.
 Aneta: 07.05.2016, 13:06
 Panie Boże proszę Cię o łaski dla mnie i mojego Mateusza, umocnij naszą miłość, miej nas w swojej opiece. A także spraw abyśmy wzięli ślub we wrześniu 2017. Panie wysłuchaj mojej prośby.
 Marcin: 16.04.2016, 13:04
 Panie Boze, prosze Blogoslaw mojemu narzeczenstwu,a w szczegolnosci mojej narzeczonej Monice, by umocnila sie duchowo, zatracila swe troski, obawy, zmartwienia. Prosze daj jej sile, wiare i odwage aby umocnila sie w wierze oraz milosci do Ciebie Panie. Blogoslaw nam Ojcze
 narzeczona: 31.05.2015, 10:05
 PANIE BOZE do pomóż mojemu milemu i mi..spraw byśmy zawarli sakrament małżeństwa....
 przyszła żona: 16.01.2015, 11:31
 Panie Boże pozwol Nam szczesliwie przeżyć ten dzień slubu ,w łasce i radości
 Ola: 08.09.2014, 23:25
 Panie Boże, Za miesiąc przyjmiemy sakrament małżeństwa. Wspieraj nas, czuwaj nad nami, pobłogosław naszą miłość..
 Ela: 12.08.2014, 00:38
 Dziękuję Bogu za te źródła do nauki życia w szczęśliwym małżeństwie i wzroście duchowym! Piękne modlitwy, z których regularnie korzystamy :-) Narzeczeni
 Patrycja: 21.06.2014, 22:20
 Panie Boze strzez Slawka dopomoz zebysmy dostapili sakrametu malzenstwa
[1] [2] (3) [4]


Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna

 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Zagadki | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej