Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Doniosły wniosek z postępu nauki i techniki

W ostatnich wiekach wybitnie zdolni ludzie potrafili skonstruować wiele przedziwnych aparatów i maszyn, jak magnetofony, komputery, roboty, samoloty, nie licząc już stale udoskonalanych fotoaparatów, radia, instrumentów muzycznych, samochodów. Dla ich wytworzenia powstają przeróżne fabryki i kombinaty. To wszystko wymaga wielkiej mądrości ludzkiej i wysiłku. Jednocześnie przy pomocy najzmyślniejszych aparatów badawczych nowoczesna nauka zgłębia tajniki budowy materii martwej i żywej, a specjalnie naszych ludzkich organizmów.

Mimo tak wielkiego postępu nauki i techniki nawet największe i najlepiej wyposażone zakłady i laboratoria, kierowane przez najzdolniejszych naukowców, nie potrafią zbudować choćby jednej żywej komórki, choć znają jej skład chemiczny i fizyczny. Tymczasem nasze ludzkie ciało posiada miliardy żywych komórek. Składa się też z miliony razy doskonalszych aparatów niż te, które wynaleźli ludzie. I tak: - nasze oko to najdoskonalszy aparat fotograficzny, robiący błyskawicznie wiele zdjęć, i to kolorowych, bez kręcenia gałkami, ustawiania, bez ciemni, przy minimalnym świetle...; - struny głosowe to najmniejszy, a najwspanialszy instrument muzyczny, przystosowany do mówienia i śpiewania w różnych tonacjach najpiękniejszych melodii...; - nasz mózg to wspaniały komputer, zapisujący wszystko, czego się uczymy, co widzimy, co słyszymy, a jest to zarazem magnetofon - w połączeniu ze słuchem i magnetowid - w połączeniu ze wzrokiem. Wszystko bez kaset, taśm, głośników, ekranów...; - nasze serce to niezawodny dwucylindrowy silnik naszego ciała..., - nasze nogi, choć wolniejsze od samochodu, ale wejdą za to na górę, po drabinie, do jaskini..., - płuca, żołądek, narządy trawienne i układ krążenia to prawdziwy zakład energetyczny i zarazem budowlany. A ta całość naszego organizmu, wraz z systemem nerwowym to najdoskonalszy miniaturowy kombinat, gdzie poszczególne organy wspaniale ze sobą współpracują... Jakże przedziwny jest sposób rozmnażania się. Żaden wytwór człowieka nie rozmnoży się sam. A tu wystarczy zapłodnienie malutkiego jajeczka przez plemnik. W tych malutkich komóreczkach jest jakby zakodowany cały zespół części naszego organizmu, cały jego rozwój.

Pierwszy więc wniosek z tego wszystkiego, co powiedziano wyżej, narzuca się każdemu człowiekowi rozumnemu - ten mianowicie, że nasze organizmy ludzkie, a także roślinne i zwierzęce, wymagają jakiegoś niezwykle mądrego Konstruktora i potężnego Inżyniera, nieskończenie mądrzejszego i potężniejszego od człowieka. Jest nim Bóg, który nie tylko dał nam rozum, byśmy Go mogli odnaleźć przez Jego dzieła, ale także objawił się nam jako dobry nasz Ojciec.

M.I.Wasze komentarze:
 marzena aneta: 08.02.2023, 11:47
 Doniosły wniosek z postępu nauki i techniki dziękuję proszę o miłość uczciwość sprawiedliwość na świecie dziękuję proszę dla mnie o domu kupno dobrą mieszkania sprzedaż urode zdrowie pieniądze dobrego kawalera męża młodego niepalącego pobożnego religijnego uczciwego z którym będę żyć w cielesnej czystości dziękuję modlitwa ma moc nie ma modlitw nie wysłuchanych modlitwa ma moc modlitwa cuda czyni miłość cuda czyni nadzieja cuda czyni pokora cuda czyni sprawiedliwość cuda czyni uczciwość cuda czyni ufność cuda czyni wiara cuda czyni wiara to jest pewność bez dowodu wiara to jest droga którą docieramy do marzeń dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję
 Marcin K.: 08.02.2023, 07:36
 Często patrząc na przyrodę "widać gołym okiem", że coś w tym jest. Patrząc na ładne kociątko. Widząc, jak kot wskakuje na słup znacznie wyższy od niego. Dokładny opis fizyczny takich "akrobacji" jest pewnie bardzo złożony. Złożone dźwignie, zależności nieliniowe. Kot pewnie nie zdaje sobie z tego sprawy, że jest dziełem sztuki :)
(1)


Autor

Treść

Nowości

św. Tyburcjusz, Walerian i Maksymśw. Tyburcjusz, Walerian i Maksym

Modlitwa do św. Tyburcjusza, Waleriana i MaksymaModlitwa do św. Tyburcjusza, Waleriana i Maksyma

Modlitwa do św. WalerianaModlitwa do św. Waleriana

Chrzest PolskiChrzest Polski

Poznać Jezusa przy łamaniu chlebaPoznać Jezusa przy łamaniu chleba

Czapeczka i bucikCzapeczka i bucik

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej