Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Czy nauka zabiła Boga?

Nie my to piszemy, ale "L'Événement du jeud" (23 XII 1993) w zbiorze artykułów pod wyszukanym tytułem: Czy nauka zabiła Boga?

"Teoria genialnego przyrodnika angielskiego (Karola Darwina) daremnie szuka ze wszystkich stron wsparcia, gdyż nie może ukryć dziur, i to wcale nie najmniejszych. Kto zdoła je załatać? Kto wreszcie wyjaśni nam nasze pochodzenie? Toczy się debata naukowa, która nie może się jeszcze obejść bez Boga. Jeszcze nie".

Główną trudność większości współczesnych teorii ewolucji stanowi pierwszorzędna rola, jaką przypisują one przypadkowi:

"Czy to naprawdę kolejno następujące po sobie zdarzenia przypadkowe, bez logicznego początku i końca, wyposażyły ptaka wędrownego w tak niesłychanie precyzyjne urządzenia do latania i do orientowania się na ogromnych przestrzeniach? Trzeba przyjąć, że szybko wyjmując przypadkowe litery z kapelusza przez 60 milionów lat można by w końcu uzyskać tekst angielski godny arcydzieł Szekspira!", jak pisze w przedmowie Jean-Franęois Kahn. Anna Al ter wymienia w głównym artykule "białe plamy", jakie ujawnia neodarwinizm:

"Trzymając się porządku chronologicznego, mamy oto pierwszą białą plamę: w najstarszych skałach nie znaleziono owych słynnych cegiełek (abiotycznych związków organicznych), które są nieodzowne dla powstania pierwotnych komórek. Wygląda na to, że prebiotyczny bulion wyparował nie zostawiając znaku nawet w zamrożonych skałach Grenlandii, mających 3,9 miliardów lat.

Druga biała plama to przejście od materii nieożywionej do życia. Doświadczenie Stanley Millera z 1953 r., mające na celu symulację produkcji pierwszych drobin życia, dostarczyło jedynie pewne aminokwasy. Ostatnio badacze amerykańscy otrzymali sztuczną molekułę zdolną do samodzielnego powielania, a więc posiadającą właściwość konieczną do życia, ale niewystarczającą, by przyznać jej atrybut życia. To co wprowadzono do probówki życiem nie jest... By być czymś prawdziwie żywym, trzeba dysponować programem genetycznym, mieć w sobie informacje zdolne do sterowania syntezą enzymów i być w stanie mutować w celu produkowania nowych gatunków. Wobec niebywałej złożoności najprymitywniejszej komórki trudno przyjąć, że coś takiego mogłoby być wyrzeźbione, biorąc jako punkt wyjścia sam tylko surowiec. Matematycy wyliczyli, że pojawienie się życia z materiałów nieożywionych jest tak samo prawdopodobne, jak skonstruowanie Boeninga 747 przez trąbę powietrzną wymiatającą śruby i blachy z hangaru z żelastem.

Trzecia biała plama to poszukiwanie brakujących ogniw. Przepaście dzielą gatunki współczesne. Skamieniałości, którymi dysponują paleontologowie, nie wypełniają tych luk, gdyż nie dostarczają kluczowych form pośrednich, potrzebnych ewolucji."

A oto konkluzja Anny Ałter i Philippe Testard-Vaillanta:

"Ostatnią zagadką do przeniknięcia, to doskonałość istoty żywej. Wszystko wydaje się być zbyt piękne, by mogło być prawdziwe. Zegarmistrzowski warsztat biologiczny jest tak skomplikowany, że nasze mózgi ledwie mogą to pojąć. Skoro nie potrafią rozmontować jego kół, czy nie przyznają zbyt wielkiej wagi przypadkowi? Dlaczego nie przyjąć, bez odwoływania się do Boga i Jego świętych (tego "L'Evenement du Jeudi" szczególnie się boi - uwaga redakcji "Familie Chretienne"), że istnieją prawa przekraczające nasze nędzne możliwości intelektualne? Nawet jedna prosta komórka jest klejnotem pomysłowości wobec najbardziej wyrafinowanych przedmiotów będących tworem naszych rąk i umysłów. Sam Darwin w swoim liście z 1861 r. do przyrodnika amerykańskiego Asy Gray'a wyznał pokornie: "Jeszcze dziś oko przyprawia mnie o zimne poty". A gdyby tak wielki Karol wsadził swój palec do środka?"

Tekst przetłumaczony z "Familie Chretienne"

1) "L'Evenement du Jeudi" jest pismem laickimWasze komentarze:
 djdjd: 07.03.2023, 08:55
 Oo i widzę też katolicka cenzura jak zawsze na stanowisku, wiadomo, niekontrolowana wiedza to dla katolików gorzej niż diabeł, niestety to już nie te czasy gdzie tylko ksiądz umiał pisać i czytać.
 marzena aneta: 07.03.2023, 06:44
 Luki w ewolucji dziękuję proszę o miłość uczciwość sprawiedliwość na świecie dziękuję proszę dla mnie o domu kupno dobrą mieszkania sprzedaż urode zdrowie pieniądze dobrego kawalera męża młodego niepalącego pobożnego religijnego uczciwego z którym będę żyć w cielesnej czystości dziękuję modlitwa ma moc nie ma modlitw nie wysłuchanych modlitwa ma moc modlitwa cuda czyni miłość cuda czyni nadzieja cuda czyni pokora cuda czyni sprawiedliwość cuda czyni uczciwość cuda czyni ufność cuda czyni wiara cuda czyni wiara to jest pewność bez dowodu wiara to jest droga którą docieramy do marzeń dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję
(1)


Autor

Treść

Nowości

św. Kamil de Lellisśw. Kamil de Lellis

Modlitwa do św. Kamila de LellisModlitwa do św. Kamila de Lellis

Litania do św. Kamila de LellisLitania do św. Kamila de Lellis

Modlitwa do św. Henryka IIModlitwa do św. Henryka II

św. Franciszek Solanośw. Franciszek Solano

MisjaMisja (Mk 6,7-13)

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej