Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Święty od kołysek

Znamy go w Polsce jako nastoletniego świętego, patrona ministrantów. Jednak Dominika Savio we Włoszech, ale nie tylko, proszą o wstawiennictwo także kobiety spodziewające się dziecka, jak i małżeństwa, które starają się o nie. Dlaczego? To za sprawą pewnego wydarzenia z życia Dominika. Chcemy je przypomnieć, ponieważ we wrześniu relikwie Dominika Savio przybędą do Polski.

12 września 1856 r.

Dominik przebywał w Oratorium w Turynie. Pewnego dnia przyszedł do ks. Bosko, założyciela Oratorium i swojego duchowego przewodnika, prosząc o zgodę na wyjazd do domu:

- Proszę wyświadczyć mi przysługę i dać jeden wolny dzień.

- Gdzie chcesz jechać?

- Do domu, ponieważ moja mama jest bardzo chora i Matka Boża chce ją uzdrowić.

- A skąd to wiesz?

- Wiem.

- Dostałeś list od ojca?

- Nie, ale i tak wiem.

Ks. Bosko, ponieważ widział, że Bóg w sposób szczególny kieruje życiem Dominika, zgodził się na jego wyjazd do rodzinnego Mondonio, oddalonego od Turynu o jakieś 40 km.

Dominik wyruszył w drogę. Jego mama była w ciąży z czwartym dzieckiem i jej stan był rzeczywiście bardzo poważny. Kobiety, które były przy niej, były bezradne. W takiej sytuacji mąż zdecydował, że pójdzie po lekarza. Na drodze spotkał idącego do domu Dominika. Zdziwił się bardzo. Syn jednak jasno wytłumaczył powód opuszczenia Oratorium:

- Idę do mamy, bo jest bardzo chora.

Tata nie chciał, aby Dominik w takiej sytuacji szedł do domu. Polecił, aby poszedł do babci. Chłopiec upierał się jednak, twierdząc, że musi zobaczyć się z mamą.

Osoby będące w jego rodzinnym domu zdziwiły się na widok przybysza. Przyjaciółki mamy nie pozwalały mu wejść do pokoju, w którym leżała, tłumacząc to tym, że jest bardzo chora i nie należy jej przeszkadzać.

- Wiem, że jest chora, właśnie dlatego przyjechałem - odpowiedział.

I nie zważając na nikogo, wszedł do pokoju.

- Jak to się stało, że tu jesteś? - spytała chora.

- Wiedziałem, że jesteś chora i przyjechałem cię odwiedzić.

Dominik szybko wskoczył na łóżko, mocno mamę uściskał, ucałował i wyszedł. Jak tylko opuścił pokój, ustąpiły wszystkie bóle. Po chwili przybył ojciec z lekarzem i stwierdził, że zdrowie kobiety jest w dobrym stanie.

Tymczasem przyjaciółki mamy Dominika spostrzegły na jej szyi tasiemkę, do której przyczepiony był złożony kawałek materiału, obszyty tak, jak obszywa się ubrania.

- Teraz rozumiem, dlaczego Dominik, zanim wyszedł, chciał mnie uściskać. I rozumiem, dlaczego zaraz po jego wyjściu odzyskałam zdrowie. Tę tasiemkę na pewno założył mi wtedy, gdy mnie obejmował, bo nigdy nie miałam nic takiego - powiedziała uzdrowiona.

Dominik wrócił do Turynu i od razu poszedł do ks. Bosko, aby mu podziękować za pozwolenie na wyjazd.

- Moja mama wyzdrowiała. To sprawiła Matka Boża, którą zawiesiłem na jej szyi - powiedział.

Siostra Dominika, Teresa, przypomina jego polecenie, które wypowiedział przed śmiercią:

"Pamiętasz mamo, jak przyjechałem, gdy byłaś chora? I jak zawiesiłem na twojej szyi szkaplerz na tasiemce? To dlatego wyzdrowiałaś. Zachowaj go i użyczaj wszystkim, którzy znajdą się w niebezpieczeństwie, jak ty. Ponieważ jak ocalił ciebie, ocali też innych. Pamiętaj jednak, żeby użyczać go darmo, bez żadnych korzyści dla siebie. Moja mama, dopóki żyła, zawsze nosiła na sobie tę cenną relikwię, dzięki której została uzdrowiona".

Święty matek i noworodków

Aby podkreślić i ukazać świętość swoich wielkich przyjaciół - świętych, Bóg dokonuje cudów za ich pośrednictwem. Nie ma wątpliwości, że Dominik należy do tych przyjaciół Boga. Świadczą o tym cuda, które dokonały się już podczas jego życia, ale szczególnie po jego śmierci. Dlatego wiele matek za jego wstawiennictwem prosi Boga o pomoc w wypełnieniu tej trudnej misji macierzyńskiej.

Ks. Alessandro Allora, proboszcz parafii Castelnuovo d'Asti, w 1859 r. w liście napisał do ks. Bosko: "Pewna kobieta w sytuacji bardzo trudnego porodu, wspomniawszy łaski otrzymane przez inną osobę, która miała nabożeństwo do Dominika Savio, zakrzyknęła:

- Mój Dominiku!

Nie mówiąc nic więcej. Kobieta w tym samym momencie przestała cierpieć..."

Szkaplerz

Ten cenny szkaplerz, który Dominik założył na szyję swojej matce, dziś kontynuuje misję wstawiennictwa nastoletniego świętego, szczególnie w życiu matek i niemowląt. Na całym świecie wiele kobiet z ufnością zwraca się do swego małego-wielkiego orędownika.

Bollettino Salesiano, miesięcznik wydawany przez salezjanów, każdego miesiąca drukuje świadectwa łask otrzymanych przez matki i dzieci za wstawiennictwem Dominika Savio.

Na pamiątkę cudownego szkaplerza, którym Dominik posłużył się, by ocalić swoją matkę, oraz by rozbudzić kult Domika Savio, dom generalny salezjanów od marca 1956 oferuje matkom szkaplerz z namalowanym na materiale wizerunkiem świętego.

Ta inicjatywa to tylko środek mający rozbudzić ufną modlitwę do Boga za pośrednictwem św. Dominika Savio. Dlatego nie wystarczy nosić szkaplerz jak jakiś amulet, ale by otrzymać łaskę, należy podjąć gorliwą modlitwę oraz korzystać z sakramentu pokuty i Eucharystii i żyć po chrześcijańsku. Szkaplerz ma przypominać rodzicom o wierności ich obowiązkom oraz rozbudzać świadomość misji, jaka jest im powierzona.

Przysięga matek

Św. Dominik Savio jest niczym anioł dla dzieci i strzeże ich od pierwszych chwil życia. Z miłości do dzieci święty wyprasza błogosławieństwo również dla matek w wypełnianiu macierzyństwa. Aby oddać się wstawiennictwu Dominika Savio, matki, oprócz noszenia szkaplerza, podpisują i wypełniają cztery zobowiązania. Nie stanowią one żadnych dodatkowych zobowiązań, przypominają jedynie podstawowe obowiązki chrześcijańskiego życia:

"Ponieważ moim wielkim obowiązkiem jest po chrześcijańsku wychować dzieci, od tej chwili powierzam je św. Dominikowi Savio, aby był ich aniołem stróżem przez całe ich życie. Dlatego przyrzekam:

  1. Uczyć ich kochać Jezusa i Matkę Bożą przez codzienną modlitwę, uczestnictwo w niedzielnej Eucharystii, korzystanie z sakramentów świętych;

  2. Strzec ich czystości, zachowując z dala od niewłaściwych lektur, widowisk i złego towarzystwa;

  3. Dbać o ich formację chrześcijańską przez naukę katechizmu;

  4. Nie przeciwstawiać się Bożym znakom, jeśli dziecko zostanie wezwane do kapłaństwa lub życia zakonnego.

Modlitwa matek oczekujących dziecka

Panie Jezu, proszę Cię z miłością za to powierzone mi życie, które noszę w łonie. Z pokorą dziękuję, że wybrałeś mnie jako narzędzie Twojej miłości. W tym pięknym oczekiwaniu pomóż mi żyć w nieustannym zawierzeniu się Twojej świętej woli. Daj serce matki: czyste, mocne i hojne. Ofiaruję Ci wszystkie obawy o przyszłość: lęki, niepewności, oczekiwania względem dziecka, którego jeszcze nie znam. Spraw, aby narodziło się zdrowe, oddal od niego wszelkie zło fizyczne i wszelkie niebezpieczeństwa duszy. Ty, Maryjo, która poznałaś niezliczone radości świętego macierzyństwa, daj mi serce zdolne do przekazania wiary żywej i gorącej. Uświęć moje oczekiwanie, błogosław moją cichą nadzieję, spraw, by owoc mego łona, wzrastał w łasce i świętości. Przez Chrystusa, Twego Boskiego Syna. Amen.

Święty od kołysek

Tekst pochodzi z serwisu bosko.pl

Pomoc dla niepłodnych małżeństw
(Duszpasterstwo Małżeństw Pragnących Potomstwa)

Na Msze Święte w intencji potomstwa zapraszamy w każdą drugą niedzielę miesiąca do kościoła NMP Matki Miłosierdzia w Warszawie przy ulicy Świętego Bonifacego 9 do Kaplicy bł. Jerzego Matulewicza.

Najbliższa Msza Święta 11 września 2022 2021 r. godz. 16

Nasza wspólnota:
ks. Tomasz Nowaczek MIC - duszpasterz wspólnoty
oraz grupa małżeństw...

strona: www.pragniemypotomstwa.pl
e-mail: pragniemypotomstwa@gmail.com

Jak nie zwiariować podczas starań o dziecko Jak nie zwiariować podczas starań o dziecko
Katarzyna Jarosz
Napisałam to wszystko, by wam powiedzieć, że nie jesteście same w tym, co przeżywacie i że to, co przechodzicie jest normalne. Ja was rozumiem. Bo po prostu jestem jedną z was... » zobacz więcej

Czekając na dziecko Czekając na dziecko
Katarzyna Jarosz
Katarzyna Jarosz jest mężatką od 2004 r. Wraz z mężem, Tomaszem, prowadzi portal katolicki www.adonai.pl; od 2008 r. współtworzy warszawskie Duszpasterstwo Niepłodnych Małżeństw. Od 1,5 roku jest matką adopcyjną Michałka... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 marzena aneta: 09.03.2024, 09:08
 święty od kołysek dziękuję Święty Dominiku Savio kocham Cię bardzo mocno proszę o pomoc tu proszącym dziękuję Święty Dominiku Savio kocham Cię bardzo mocno proszę żeby dzieci rodziły się tylko chciane kochane zdrowe dziękuję Święty Dominiku Savio kocham Cię bardzo mocno proszę o dzieciństwo szczęśliwe dla dzieci moich dzieci rodzeństwa dzieci wszystkich bo dzieci wszystkie nasze są dziękuję Święty Dominiku Savio kocham Cię bardzo mocno proszę o szczęście wiare zdrowie dla dzieci wszystkich w dorosłym życiu dziękuję Święty Dominiku Savio kocham Cię bardzo mocno proszę o miłość prawde sprawiedliwość szczerość szacunek uczciwość ufność wiare zdrowie na całym świecie dziękuję modlitwa ma moc nie ma modlitw nie wysłuchanych modlitwa ma moc modlitwa cuda czyni miłość cuda czyni nadzieja cuda czyni pokora cuda czyni sprawiedliwość cuda czyni szczerość cuda czyni szacunek cuda czyni uczciwość cuda czyni ufność cuda czyni wiara cuda czyni wiara to jest pewność bez dowodu wiara to jest droga którą docieramy do marzeń dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję
 Justyna : 05.11.2023, 17:36
 Sw. Dominiku blagam Cie cud zajscia w ciążę dobrze wiesz ze juz nie mam sily jestem juz zalamana ale Ty mozesz wszystko
 Asia: 13.10.2023, 13:01
 Święty Dominiku prosimy o dar potomstwa i zdrowe dzieci.
 Aneta: 10.06.2023, 21:27
 Święty Domiku proszę Cię o ten największy dar potomstwa abym mogła zostać matką i przekazać mu całą dobroć, miłość i szczęście. Proszę o cud, abyśmy mogli cieszyć się tą małą istotką której oczekujemy już tyle lat. Proszę Cię o siłę w chwilach słabości i zwątpienia. Dziecko to dar Boży cud miłości dwojga ludzi. Pragnę z całego serca tego dla nas i Proszę Święty Dominiku o najpiękniejszy dar.
 marzena aneta: 10.03.2023, 10:44
 Święty od kołysek dziękuję Święty Dominiku Savio kocham Cię dziękuję Święty Dominiku Savio módl się za nami dziękuję Święty Dominiku Savio miej w opiece dzieci nasze moje wszystkich bo wszystkie dzieci nasze są dziękuję Święty Dominiku Savio proszę żeby dzieci rodziły się tylko chciane kochane planowane zdrowe dziękuję Święty Dominiku Savio kocham Cię proszę o szczęśliwe dzieciństwo dla moich naszych dzieci dla dzieci wszystkich dziękuję Święty Dominiku Savio kocham Cię proszę o miłość uczciwość sprawiedliwość na świecie tym świecie dziękuję modlitwa ma moc nie ma modlitw nie wysłuchanych modlitwa ma moc modlitwa cuda czyni miłość cuda czyni nadzieja cuda czyni pokora cuda czyni sprawiedliwość cuda czyni uczciwość cuda czyni ufność cuda czyni wiara cuda czyni wiara to jest pewność bez dowodu wiara to jest droga którą docieramy do marzeń dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję
 Beata: 03.11.2022, 19:08
 Święty Dominiku, Błagam o cud! o płodność! o dar potomstwa! Proszę o poczęcie i urodzenie zdrowych dzieci, Błagam całym sercem o wstawiennictwo 🙏
 ja: 08.07.2022, 17:22
 Święty Dominiku błagam Cię o cud dla mnie.
 Renata: 14.06.2022, 12:58
 Św Dominiku proszę Cie o dar drugiego zdrowego dziecka abym mogła zajść w ciążę. I otocz opieką Całą naszą rodzinę.Amen
 Anna: 05.05.2022, 13:02
 Święty Dominiku proszę o dar potomstwa, szybkie zajście w ciąże i zdrowie.


 Marta: 04.05.2022, 08:20
 Św. Dominiku powierzam Twej opiece swoje dzieci,wszystko co złe aby obróciło się ku dobremu🙏
 Ania: 08.04.2022, 19:32
 Święty Dominiku, proszę Cię o dar drugiego dziecka, aby udało mi się zajść w ciążę i urodzić zdrowe dziecko, o zdrowie i błogosławieństwo dla mnie i mojej rodziny.
 Edyta: 14.03.2022, 20:52
 Święty Dominiku, błagam Cię otocz opieka moje dziecko, proszę by urodziło się zdrowe na ciele i umyśle, odsuń od niego wszystkie choroby, niebezpieczeństwa, wszelkie zło .
 M: 23.04.2021, 06:24
 Święty Dominiku bardzo Cie prosze, aby wszystko co złe odwrociło sie ku dobremu. Prosze o szczęśliwe rozwiązanie dla mnie i mojej strony. Miej nas w opiece.
 Paulina: 16.04.2021, 17:30
 Święty Dominiku, proszę Cię o dziecko. Bardzo tego pragnę, wierze, że nasze dziecko będzie kochane i szczęśliwe. Amen.
 Justyna: 12.11.2020, 21:45
 Swiety Dominiku, prosze Ciebie bardzo o dar dalszego potomstwa. Poblogoslaw nam zdrowym, madrym, dobrym i ladnym dzieckiem - coreczka, jesli jest taka wola Boza.
 Kama: 15.06.2020, 08:59
 Św. DOMINIKU proszę o to abym zaszła w ciążę i aby to była zdrowa ciąża. Proszę o to bym doczekała się potomstwa.
 Agnieszka: 08.06.2020, 08:09
 Święty Dominiku, proszę Cię o stan błogosławiony. Staramy się z mężem o dzieciątko. Zawierzamy Tobie swoje prośby i ufamy, Pomóż nam. Proszę.
 Małgorzata : 07.02.2020, 15:06
 Święty Dominiku proszę uproś dla mnie cud poczęcia dziecka.
 Małgorzata : 06.02.2020, 22:27
 Święty Dominiku proszę uproś dla mnie u Pana Boga cud poczęcia dziecka .
 Beata i Kamil ❤️: 06.07.2019, 14:57
 Św Dominiku Błagam Wypros nam u Boga łaskę cudu potomstwa,dar macierzyństwa żebym zaszła w ciążę i urodziła zdrowe dzieci. Wierzę że nam pomożesz. Bardzo Ciebie Prosimy Beata i Kamil. Bardzo dziękuję Bóg zaplac
(1) [2] [3] [4] [5] [6]


Autor

Treść

Nowości

św. Bernadetta Soubirousśw. Bernadetta Soubirous

Modlitwa św. Bernadetty SoubirousModlitwa św. Bernadetty Soubirous

Testament Bernadety SoubirouTestament Bernadety Soubirou

Ciało nie tknięte rozkładem śmierciCiało nie tknięte rozkładem śmierci

św. Benedykt Józef Labreśw. Benedykt Józef Labre

Bergen i StavangerBergen i Stavanger

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

[ Powrót ]
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2021 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej