Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Na końcu świata

Na końcu świata, miliardy osób zostaną zaprowadzone na wielką polanę przed tron Boga. Wiele z nich cofnie się z powodu panującej tam wielkiej jasności. Jednak nie wszyscy będą z Nim rozmawiać w sposób pokorny i uniżony. Niektórych nie stać będzie na dialog, przepełniony lękiem i prowadzony z należnym szacunkiem. Lecz już w samym tonie wypowiedzi czuje się bunt i zniechęcenie.

«Czy Bóg może osądzać? A co On sam wie na temat cierpienia?», wybąkała pewna stojąca w pierwszym rzędzie młoda niewiasta. Zawinęła sobie rękaw, by móc pokazać wytatuowany na ramieniu numer, który wyciśnięto w obozie koncentracyjnym. «Przeżyliśmy wszystko to, co wydawało się niemożliwe do przeżycia, byliśmy bici i torturowani na śmierć!».

Stojący w innej grupie młody Afrykanin pokazał Mu swój kark. «A co powiesz na to?», wskazując na ślady po duszeniu. «Byłem maltretowany. Jedyną zbrodnią, którą popełniłem było to, że jestem czarny».

W jeszcze innej grupie oczekującego tłumu stała studentka z małym dzieckiem i podkrążonymi oczami. «Dlaczego muszę tak cierpieć?», wyszeptała. «To nie była moja wina».

A w głębi doliny stały jeszcze setki innych zbuntowanych grup. Każda z nich skarżyła się na Boga, za to, że dopuścił, aby na ziemi panowało tak wielkie cierpienie.

Bóg mógł być szczęśliwy, bo żył w miejscu, które było tak piękne i panowało tam tyle dobra, nie było cierpienia, głodu i nienawiści. Czy mógł więc sam wiedzieć coś o tym, czego musiał doświadczać człowiek na ziemi? Bóg miał życie bardzo spokojne, mówiono.

Każda ze zbuntowanych grup wydelegowała reprezentanta, który, jej zdaniem, ucierpiał najbardziej. Żyda, Afrykanina, ofiarę Hiroszimy, kalekę dotkniętego chorobą Bergera, dziecko z wodogłowiem. Ci wszyscy zgromadzili się na środku placu, aby móc między sobą porozmawiać. Byli starannie przygotowani do opowiadania o swoim przypadku.

Chcieli przekonać Boga o tym, że aby móc ich osądzać, sam powinien najpierw przeżywać to, co było ich udziałem. Uważali, że obowiązkiem Boga jest najpierw zejście na ziemię, aby móc przeżyć różne tragedie ludzkie.

«Każcie Mu się urodzić Żydem. Sprawcie, aby najpierw poddany był w wątpliwość jego sposób przyjścia na świat. Dajcie Mu taki nadmiar pracy, żeby nawet Jego najbliżsi pomyśleli, że chyba zwariował. Spowodujcie, aby był zdradzony przez swoich przyjaciół. Zmuście Go do tego, aby musiał składać zeznania, był osądzany przez przekupionych adwokatów i potępiany przez tchórzliwych sędziów. Niech będzie torturowany. I wreszcie pozwólcie, aby poczuł się śmiertelnie samotny. A jeszcze później zamordujcie Go. Zniszczcie go w taki sposób, by nie było najmniejszej wątpliwości o Jego śmierci. I czyńcie to w obecności świadków».

Podczas, gdy każdy z nich przedstawiał swój punkt widzenia, dookoła roznosił się aprobujący szept wszystkich pozostałych.

Kiedy ostatni zakończył mówić, nastąpiła wielka cisza. Nikt nie miał odwagi, aby cokolwiek jeszcze dopowiedzieć. A to dlatego, że w trakcie opowiadań wszyscy zdali sobie sprawę, iż Bóg doskonale rozumiał ich cierpienia.

* * *

«A Słowo ciałem się stało» (J 1,14).

Bruno FerreroWasze komentarze:
 Maria: 04.02.2013, 19:21
 Nigdy nie mozna rezygnowac z daru zycia, a trzeba szukac Boga,On daje sie znalezc tym co Go szukaja,to jest prawda i zawsze poda swoja pomocna dlon,gdy czlowiek szczerze sie modli. Dla Boga nie ma nic niemozliwego i tylko w Nim pokonujemy wszystkie trudnosci.Powodzenia.,p.Robercie
 robert: 23.06.2012, 20:19
 dziekuje ci Boze za takie zycie.za tyle bólu i cierpienia.Dobrze sie bawiles gdy widziałes jak cierpie.ale juz czas skonczyc moje cierpienie.Tyle lat samotnosci.
(1)


Autor

Treść

Nowości

św. Gabriel Possenti od Matki Bożej Bolesnejśw. Gabriel Possenti od Matki Bożej Bolesnej

Modlitwa do św. Gabriela Possenti od Matki Bożej BolesnejModlitwa do św. Gabriela Possenti od Matki Bożej Bolesnej

Litania do św Gabriela od Matki Bożej BolesnejLitania do św Gabriela od Matki Bożej Bolesnej

Modlitwa w chorobie do św. Gabriela od Matki Bożej BolesnejModlitwa w chorobie do św. Gabriela od Matki Bożej Bolesnej

ks. Franciszek Blachnicki - Apostoł nawróceniaks. Franciszek Blachnicki - Apostoł nawrócenia

Modlitwa do ks. Franciszka BlachnickiegoModlitwa do ks. Franciszka Blachnickiego

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzedni[ Powrót ]Następny
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej