Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Posiłek dla diabła


     Pewnego dnia diabeł był głodny. Zabrał więc ze sobą worek i wybrał się na polowanie dusz.

     Miał apetyt na wyśmienity kąsek. Usadowił się więc między gałęziami liściastego drzewa, które rosło naprzeciw okna pewnego dobrego człowieka i czekał.

     Dzień dobrego człowieka był jednak przejrzysty jak kryształ i przebiegał na modlitwach, wypełnianiu dobrych uczynków i szlachetnych myślach. Ani jednego odstępstwa od tej zasady. Apetyt diabła rósł coraz bardziej.

     Obawiał się jednak, że nie będzie mógł tutaj nic zdziałać. Aż pewnego dnia, kiedy przypatrywał się tej białej jak śnieg duszy, spostrzegł, że i ona, podobnie jak wszystkie inne, ma jedno malusieńkie pęknięcie. Otóż każdego wieczoru człowiek pojawiał się w oknie i zachwycając się zachodzącym słońcem, pogrążał się przez moment w melancholii i smutku.

     Diabłu wystarczyło to w zupełności.

     Skupił całą swoją energię na tej chwili; wydrążył ją, rozszerzył i kiedy stała się już dostatecznie obszerna i pusta, wlał do niej wszystkie swoje wypróbowane mikstury: najpierw strach, potem niepewność, a na koniec desperację.

     Teraz wystarczyło mu już tylko sięgnąć ręką, aby mieć wspaniałą kolację.

Dino Semplici


   

Wasze komentarze:
 Alina: 15.11.2010, 10:26
 "Święty Michale Archaniele broń nas walce przeciw zości i zasadzce złego ducha bądznam obroną"................................................
 NerVuss: 30.09.2008, 20:41
 Smutek każdy coś zrobił złego komuś raz coś strasznego raz mniej inni się nie przejmują ale czasem".
 smutna matka: 18.08.2008, 22:26
 jest taka pieśń"Pewnej nocy łzy z oczu mych otarł dłonią Pan Jezuś i powiedział że kocha mnie...."Smutek jest czasem wyciszeniem aby odnależć to co zagubine?!
 gorczyca: 31.12.2007, 22:02
 Chyba nie każdy smutek jest zły. Jezus płakał nad miastami, nad Łazarzem. W Ogrójcu powiedział: "Smutna jest moja dusza aż do śmierci". A więc chyba możemy się smucić, kiedy należy...
 Monika: 31.10.2007, 01:19
 Ała.
 Kinia: 28.09.2007, 11:47
 smutek jest dobry jeśli prowadzi do ulepszenia i do poznania szczęścia, możemy sie w nim zgubic jesli zostaniemy sami, nie przyjmiemy pomocy
 Basia: 25.06.2007, 11:33
 każdy nasz smutek na twarzy i przygnębienie to pożywienie dla diabła, każdym smutkiem ranimy Jezusa
(1)


Autor

TreśćPoprzedni[ Powrót ]Następny
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Zagadki | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej