Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Raj i piekło

     Pewnego razu, wielki, nie grzeszący inteligencją samuraj, przyszedł do niewielkiego, lecz słynącego z mądrości mnicha.

     - Mnichu - poprosił - naucz mnie, czym jest piekło i raj!

     Mnich uniósł oczy, by spojrzeć na potężnego wojownika i odparł pogardliwie:

     - Mam nauczyć cię, czym są piekło i raj? Nie mógłbym cię niczego nauczyć. Jesteś brudny i cuchniesz, a twoja brzytwa już dawno zardzewiała. Stanowisz hańbę, policzek dla kasty samurajów. Zejdź mi z oczu, nie znoszę cię!

     Sauraja ogarnęła wściekłość. Zaczął trząść się ze złości, twarz mu poczerwieniała, nie mógł wykrztusić ani słowa. Wyciągnął miecz i uniósł go do góry, chcąc zabić mnicha.

     - To jest piekło - szepnął mnich.

     Samuraj był zgnębiony. Ileż współczucia i oddania było w tym człowieku, który ofiarował własne życie, by nauczyć go czym jest piekło. Powoli opuścił miecz. Poczuł wdzięczność i wielki spokój.

     - A to jest raj - wyszeptał mnich.

Bruno Ferrero


   

Wasze komentarze:
 KAROLINA: 07.10.2012, 16:54
 MNICH ZŁAPAĆ GO MOCNO, PRZYDUSIĆ ŻEBY POWIEDZIAŁ WSZYSTKO O RAJU.
 Dally: 07.10.2012, 16:42
 Zastanawiam się dlaczego Jezus nie opowiedział nam o niebie. Ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało ani człowiek nie jest w stanie pojąć co przygotował mu pan bóg. Dlaczego nie ma więcej wiadomości prócz ewangelii. Jezus na pewno powiedział, Apostołowie wiedzieli dokąd on idzie po śmierci gdy zmartwychwstanie. A apostołowie powinni byli powiedzieć czego ich nauczył wkońcu im objaśniał bardziej szczegółówo swoje przypowieści i to co mówól prostemu ludowi, który nie mógł zrozumieć wszystkiego. Przykładowo taka informacja, że w niebie będziemy śpiewać wydaje się bardzo interesująca. Ale czy góra przyjdzie do człowieka jeśli jej powie?. Prawo do prawdy na temat raju i nieba wzyscy mamy. W końcu na ziemi powinniśmy do tego dążyć. Ale jak skoro Jezus nie wysilił się aby powiedzieć. Wiedzieć coś a nie powiedzie to błąd. Lepszy jest ten kto będąc głupim ukrywa swą głupotę niż wiedzieć a nie powiedzieć. Po za tym Jezus przyszedł na Ziemię 2000 lat temu a wcześniej w starym testamencie ludzie nie wiedzieli i nie znali ewangelii, dlatego tak wówczas wsławili się liczni filozofowie tacy jak na przykład Arystotele, który założył szkoły, gdyż było to bardzo potrzebne i wykładano w nich jońską filozofię przyrody. To co zdołano ustalić na temat funkcjonowania praw przyrody było głoszone mieszkańcom. Starożytność trwała długo i były w niej bardzo liczne wojny co opisane jest w Starym Testamencie Pisma Świętego. W starożytnych Atenach również były obozy zagłady i uśmercano brutalnie ludzi. To jest historia. Dlatego Pismo Święte, które zawiera takie wiadomości zawiera w sobie opisy historyczne stąd jak widzę inne religie Nie chcą porzucić Biblii i jej treści sa tak bardzo cenne. Co ciekawe Jezus Chrystus chodząc po ziemi w trakcie swojego 33 letniego zycia dokonał tyle cudów, że nie zmieściły by się one na wszystkich księgach świata. Wiecie co trzebaby treść Tego Pisma Świętego przeczytać.
 ula: 19.11.2010, 21:44
 Piękna i prawdziwe..
 :): 04.11.2010, 16:40
 lezka sie kreci
 ania: 24.02.2009, 10:04
 Człowiek czasem musi przejść przez własne piekło,żeby odnaleźć raj.
 arol: 05.04.2008, 13:29
 piękne
 doti: 25.07.2007, 20:21
 piękna i wzruszająca historia. Piękło i raj nosimy w sobie to my wybieramy jedni lub drugie
(1)


Autor

TreśćPoprzedni[ Powrót ]Następny
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Zagadki | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej