Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

U bram raju

     Lew Tołstoj opowiada, jak to stary grzesznik, który nawrócił się dosłownie w ostatniej chwili dostał się do nieba.

     Podszedłszy pod drzwi raju, zaczął pukać i prosić, aby go wpuszczono. Ale zarówno Piotr, jak i Dawid (widocznie mieli akurat dyżur) nie zareagowali na jego gorącą prośbę, aczkolwiek powoływał się na ich własną historię życia, podkreślając przy tym: słabość ludzką i miłosierdzie Boże.

     Dopiero za trzecim razem, gdy trafił na Jana ewangelistę sprawy posunęły się naprzód. Proszący wytrwale grzesznik tłumaczył ukochanemu uczniowi Chrystusa tak:

     - Nie możesz mnie teraz nie wpuścić! Piotr i Dawid nie wpuścili mnie, choć znają słabość człowieka i miłosierdzie Boże. Ale ty mnie wpuścisz, bo jesteś pełen miłości. Czy to nie ty, Janie, napisałeś w swej księdze, że Bóg jest miłością i kto nie miłuje ten nie zna Boga? Czy to nie ty pouczałeś ludzi słowami "Bracia, miłujcie się wzajemnie"? Czy teraz możesz mnie znienawidzić i przepędzić? Albo wyrzekniesz się tego, co mówiłeś, albo mnie umiłujesz i wpuścisz do królestwa niebieskiego.

     I otworzyły się podwoje raju. Jan objął pokutującego grzesznika i wpuścił go do nieba.

ks. Kazimierz Wójtowicz


   

Wasze komentarze:
 wiesz...: 14.09.2016, 14:40
 Krolestwo Niebieskie=to sprawiedliwosc, pokoj i wesele w Duchu Sw tego doswiadczasz gdy w twoim zyciu codziennym jest Bog.To co napisales z pewnoscia kwalifikuje Cie do pojscia do lek ,ale ufajac Bogu najlepszym lek jest sam Bog radze duzo,duzo modlic sie.DUŻO.To wlasnie jest Cudowne Lekarstwo dla b b chorych ludzi.A w swoim uzdrowieniu doswiadczysz jak dobry jest ,ps Zycze szybkiego powrotu do zdrowia.
 ehm...: 11.09.2016, 21:23
 "Królestwo Niebieskie" = wymysł jakiś ludzi o niebieskich oczkach. Ludzie z szarymi, zielonymi czy brązowymi, nie wspominając nawet o czarnych się raczej nie załapią. Mam rację? To wymysł wariatów, którzy myślą że wszyscy lubią niebieski kolor. Mnie zawsze wyświetlany niebieski kolor drażnił wzrok.
 królestwo niebieskie: 21.06.2016, 14:05
 tylko Bóg nie zapomina o tym co nam dał/je.,,miłujcie sie jak ja was umiłowałem''.Miłuje każdego, i w kościele, i poza kościołem, i w każdym momencie.To tylko człowiek powie ''nie da sie kochać,być przyjacielem wszystkim,to niemożliwe'-'ale gesty życzliwości dla bliżniego?chociaż tyle przejawiać. Miłować bliżniego swego,a nieprzyjacioł swych jeszcze bardziej- tego uczył Pan Jezus i tego wymaga od nas''Po tym poznam żeście moi.. ''. Człowiek zawsze będzie tylko człowiekiem...Bóg jest miłością.Ale w tym wszystkim najważniejsze jest,że grzesznik się nawrócił.Nawet w ostatniej chwili.
 nochybanie: 22.08.2011, 12:48
 to się nazywa szantaż
 smutna matka: 18.08.2008, 23:34
 i to jest własnie Miłosiersdzie Boże.
(1)


Autor

TreśćPoprzedni[ Powrót ]Następny
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Zagadki | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej