Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Zrozumieć świat...

     Była kiedyś duszyczka, która wiedziała, że jest światłością, młoda i przeto żądna doświadczenia. "Ja jestem światłością", powiadała. "Ja jestem światłością". Jednak świadomość ani powtarzanie tego nie mogły zastąpić doświadczenia siebie jako światłości.

     W świecie, z którego wywodziła się duszyczka panowała wyłącznie jasność. Każda dusza była wspaniała, każda niepowszednia, i każda błyszczała blaskiem Mojej światłości. Zatem owa duszyczka była niczym płomyk świecy na słońcu. Zanurzona w jasności, której stanowiła część, nie mogła siebie dostrzec, ani doświadczyć, Czym W Istocie Jest.

     Stało się więc, że duszyczka zapragnęła siebie poznać. Tak mocne było jej pragnienie, że pewnego dnia powiedziałem:

     - "Czy wiesz, Maleńka, co musisz uczynić, aby zaspokoić to swoje pragnienie?";

     - "Co takiego, Boże? Co? Nie cofnę się przed niczym!", odparła duszyczka.

     - "Musisz odłączyć się od nas", rzekłem, "a potem pogrążyć się w ciemności".

     - "A czymże jest ciemność, o Przenajświętszy?", spytała duszyczka.

     - "Wszystkim, czym nie jesteś ty", wyjaśniłem i duszyczka zrozumiała.

     Tak więc oddzieliła się od Całości i zstąpiła do innego świata. A w tym świecie miała moc ściągania na siebie wszelkich odmian mroku. I tak postąpiła. Lecz pośród owych zgromadzonych ciemności zawołała, "Ojcze, Ojcze, dlaczego mnie opuściłeś?."

     Ja i wy to czynicie w swej najczarniejszej godzinie. Ale przecież ja nigdy was nie porzuciłem, zawsze stoję u waszego boku, gotów przypomnieć wam, Czym W Istocie Jesteście; zawsze gotów przyjąć was z powrotem do siebie. Zatem, bądźcie światłem w ciemności i nie przeklinajcie jej. I nawet kiedy osaczy was to, czym nie jesteście, nie zapominajcie swej prawdziwej istoty. Głoście chwałę stworzenia, nawet gdy chcecie wnieść doń zmiany. I wiedzcie, iż to, jak się zachowacie w chwili najcięższej próby, może stać się zaczynem najwspanialszego triumfu. Albowiem stwarzane przez was doświadczenie jest wyrazem tego, Czym W Istocie Jesteście - I Czym Pragniecie Być...

Autor nieznany


   

Wasze komentarze:
 oleńka : 08.09.2010, 17:12
 piękna opowieść dała mi dużo do zrozumienia i nauczyła mnie że trzeba zrozumieć świat
 Paweł: 11.02.2009, 22:32
 Boże... Tak jakby na wskroś przechodziło prze moją dusze.. Zawsze bylem religijny, ale samotny... W wieku 14 lat cos stalo sie ze mna mialem depresje, nie spalem 2 tyg, jeździlem do psychiatry.... Moja rodzina myślala ze oszalalem...Ale nie odwrocilem sie. Chodzilem do kosciola... Caly czas.... Nie zwatpilem w Pana, choc bylo wiel takich moentow ze chialo mi sie plakac...Ostatnio ulozylem sobie zycie, znalazlem przyjaciol, dziewczyne, wysztko. bylem na Jasnej Gorze sie wyspowiadac i moje zycie ulozylo sie od nowa... Jestem najszczesliwasza osoba na wiecie. i to wsyzstko wroku Sw. Pawla....... Bog jest wielki... UFAJCIE MU ZAWSZE !!!
 Ewelina: 29.01.2009, 16:22
 ja też wszystkie po kolei czytam bo naprawde warto, dużo do myślenia dają takie historie ;)
 Kasiula: 24.09.2008, 11:09
 Ja czytam wszystko po kolei, pozdrawiam
 olusia =D: 10.03.2008, 21:26
 bardzo piękne opowiadanie ;) dużo nas uczy wiec mam nadzieje ze duao osob to czyta
(1)


Autor

TreśćPoprzedni[ Powrót ]Następny
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Zagadki | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej