Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Młodzi

Pewien młody człowiek, uczestniczący w biegu przez pustynię, zagubił się pomiędzy niezliczonymi wydmami i skałami. Nie mógł odnaleźć właściwego kierunku. Jednak nie upadł na duchu, lecz z odwagą podją wędrówkę. Po kilku godzinach błądzenia słońcei upał zaczęły mu dokuczać. Siły go opuściły.

Osłabiony wsparł się na skałach obok skrzyżowania trzech szlaków, które znikały w oddali. "Wody!" zaczął szeptać ochryple.

Przejeżdżał tam znany ze swych doświadczeń lekarz. Zmierzył chłopca wzrokiem i powiedział:

"Młodzieńcze pamiętaj, że twój organizm potrzebuje dziennie przynajmniej dwóch litrów wody. Najważniejsza jest woda, a nie jakieś świństwa, które wy pijecie".

Przejeżdżał naukowiec, który przystanął i z satysfakcją wyjaśnił właściwości H2O oraz cud, dzięki któremu atomy łącząc się z sobą tworzą trzeci, bardzo użyteczny element.

Jedną ze ścieżek przejeżdżał ksiądz i powiedział chłopcu kalanie. Wyjaśnił mu, że jego pragnienie wody jest całkiem słuszne i zrozumiałe oraz zaproponował, by w oparciu o to doświadczenie pomyślał również o pragnieniu wyższych rzeczy.

Przejeżdżał również pijak, który pokazał butelkę wódki i kpiąco powiedział, że to coś bardzej wartościowego od wody. Wszyscy przejechali i oddalili się w swych pojazdach, wznosząc w powietrze rumany kurzu. Młodzieniec pozostał na swoim miejscu, na rozdrożu, leżąc na piasku i prosząc coraz cichszym głosem: "Wody!".

Drogi Ameryki Południowej przerywają pryzmy kamieni, zwane "ceferinos".
Na każdej z tych pryzm znajduje się butelka z wodą.
Butelki z wodą zostawiają kierowcy ciężarówek, na pamiątkę pewnej historii.
Niegdyś na jednej z tych równin zbłądziła matka z maleńkim dzieckiem.
Dziecko umierało z pragnienia, więc matka nakarmiła go własną krwią.
Znalazł ich kierowca ciężarówki. Uratował dziecko, matka już nie żyła.
Czy jest ktoś, kto buduje "ceferinos" na drogach młodzieży naszych czasów?

Bruno FerreroWasze komentarze:
 Autor: 07.10.2012, 15:33
 Taka miła stronka a komentarze z 2007... mmm.
 JA: 07.10.2012, 14:24
 Całę życie człowieka jest ekstremalne. Człowiek rozdarty jest między życiem a śmiercią. twórcy muzyki techno tworzą pseudo piosenki w takim stylu jakby człowiek leżał bezradnie na ziemi z uniesioną głową i nie mgł się podnieść a nie chciałby się położyć. Istnieje obraz ilustrujący taki stan i jest bardzo ponury. Dlatego trzeba się ratować radością, optymizmem, pouczać inne osoby, nie poddawać się znaleść w sobie otuchę również dla samego siebie. Ludzie mają tndencję do mówienia prawdy. Stąd ciekawiej mi się ogląda telewizor. Tam naprawdę ludzie toczą spory krzywdzą się, sukają sensu życia i bardzo to przeżywam. Cieszy mnie natomiast dobra nowina wszelka :)
 anonim: 07.10.2012, 13:55
 Swiadkowie jehowy zarzucają naszej religii to, że spożywamy krew i ciało co dla nich jawi się ako ludożerstwo. W niemieckim obozie zagłady w Treblince ludzie będąc brutalnie mordowanymi wierzyli, że we Najświętszej Krwi Jezusa zapisane jest imię każdego człowieka na świecie. Medycyna mówi o białych i czerwonych ciałkach krwi oraz DNA w komórkach ciała. Za czasów Jezusa znaleźli się prorocy, którzy głosili, że w XX wieku odbędą się masowe prześladowania ludzi o narodowości Żydowskiej, który jest nadodem Wybranym Przez samego Boga Ojca Przedwiecznego. Tamtejsi prorocy podawali nawet dkłądną datę rozpoczęcia II Wojny Światowej i I Wojny Światowej. WSłuchiwali się oni w nauki Jezusa i dane im było widzieć rzeczy przyszłe. XX wiek jest wiekiem najbardziej krwawym ze względu na mordy jakie się dokonały. W początkowej fazie istnienia Obozu zagłady we wsi Treblince na przykład osoby narodowości Żydowskiej przywieziono transportem w sześćdziesięciu wagonach. Na prowizorycznej stacji kolejowej gdzie był fałszywy rozkład kursów pociągów dający złudną nadzieję na mozliwość wyjazdu pociągami do innych miejscowści. W obozie tym zabierano ludziom kosztowności rozbierano w barakach obcinano włosy i prowadzono nawet kobiety i dzieci do komór gazowych, gdzie zatrówano ludzi spalinami z silnika spalinowego w trzech komorach. Dobudowano później jeszcze tych komór. A w dwa lub cztery miesiące od pierwszego transportu wysłano pociąg z seśćdziesięcioma wagonami butów ofiar śmiertelnych do Niemiec. Niemccy SS-mani uważali się za superrasę, lepszą nrodowość i dopuszczali się tych strasznych mordów. Żydzi uważali, że to kara za to, że ukrzyżowali Chrystusa. Uśmiercano także Słowian i Młody Kwiat Młodzieży Polskiej. Gdyby Jezus nie przyszedł na ziemię 2000 lat temu i nie dał ewangelii, byłoby znacznie gorzej z ludzkością całego świata.
 Biedronka: 28.12.2007, 21:17
 Stąd wniosek dla nas wszystkich.Zostawiajmy butelkę z wodą niedopitą do końca, a nuż się okaże , że Ty sam będziesz musiał w krytycznym dla siebie momencie życia , (gdy inni biegacze lub bierni obserwatorzy twojego biegu zawiodą na twej drodze)poddać się jeszcze raz próbie wiary i wtedy napoisz nie tylko siebie ale uratujesz życie następnego pokolenia . Swoim źródłem życia napełnisz ponownie butelkę wodą i przekażesz ją innemu pielgrzymowi, lub biegaczowi, by i ten miał ją zawsze przy sobie. Dbajmy o to by nasze źródełko wody nigdy nie wyschło!
 ja: 20.09.2007, 10:54
 to tak jak przypowieść o dobrym samarytaninie...tylko zakończenie nie to...
 wojaczka: 17.06.2007, 17:12
 bardzo szokujący ale ciekawy morał tej histroii
(1)


Autor

Treść

Nowości

św. Gabriel Possenti od Matki Bożej Bolesnejśw. Gabriel Possenti od Matki Bożej Bolesnej

Modlitwa do św. Gabriela Possenti od Matki Bożej BolesnejModlitwa do św. Gabriela Possenti od Matki Bożej Bolesnej

Litania do św Gabriela od Matki Bożej BolesnejLitania do św Gabriela od Matki Bożej Bolesnej

Modlitwa w chorobie do św. Gabriela od Matki Bożej BolesnejModlitwa w chorobie do św. Gabriela od Matki Bożej Bolesnej

ks. Franciszek Blachnicki - Apostoł nawróceniaks. Franciszek Blachnicki - Apostoł nawrócenia

Modlitwa do ks. Franciszka BlachnickiegoModlitwa do ks. Franciszka Blachnickiego

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzedni[ Powrót ]Następny
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej