Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Na wzór Maryi

Pewnej nocy miałem cudowny sen. Zobaczyłem długą drogę, która z ziemi pięła się ku górze, by zginąć pośród chmur, kierując się ku niebu. Nie była to jednak droga wygodna. Co więcej pełna była przeszkód, usiana zardzewiałymi gwoźdźmi, ostrymi i tnącymi kamieniami, kawałkami szkła.

Ludzie wędrowali tą drogą boso. Gwoździe wbijały się w ciało, wielu miało zakrwawione stopy. Mimo tego nie rezygnowali, chcieli dojść do nieba. Każdy krok wywoływał cierpienie. Wędrówka była powolna i trudna.

Potem w moim śnie ujrzałem Jezusa, który szedł naprzód. On również szedł boso. Szedł wolno, ale zdecydowanie. Ani razu nie zranił sobie stopy. Jezus szedł i szedł. Wreszcie dotarł do nieba i tam usiadł na wielkim, złocistym tronie. Spoglądał w dół, obserwując tych, którzy usiłowali wejść. Spojrzeniem i gestami zachęcał ich. Zaraz po Nim szła również Maryja, Jego Matka.

Maryja szła jeszcze szybciej niż Jezus. Wiecie dlaczego? Stawiała swe stopy na śladach pozostawionych przez Jezusa. Szybko dotarła więc do Syna, który posadził Ją na wielkim fotelu, po swej prawej stronie.

Maryja również zaczęła dodawać otuchy tym, którzy wspinali się i zachęcała ich, by szli po śladach, zostawionych przez Jezusa, tak jak sama to zrobiła.

Ludzie rozsądni tak właśnie postępowali i szybko posuwali się ku niebu. Inni skarżyli się na rany, często zatrzymywali się, czasami rezygnowali zupełnie i upadali na brzegu drogi, zwyciężeni przez smutek.

Pewnego poranka profesor kardiolog zaprowadził studentów do prosektorium. Oglądali tam różne części ludzkiego ciała. Gdy stanęli przed nienormalnie dużym sercem, profesor zapytał studentów czy wiedzą, do kogo należało i jaka choroba wywołała śmierć tej osoby.

"Ja wiem" - powiedział odważnie jeden student. "To było serce jakiejś matki".

Bruno FerreroWasze komentarze:
 beti : 26.01.2022, 09:22
 Matulo proszę o zdrowie i szczęście dla mnie, córki i rodziców Amen
 jadzia: 29.12.2015, 06:29
 Matuchno moja ,Maryjo,matko Boga i matko wszystkich ludzi ,uwielbiam Cie calym mym sercem i pokornie prosze o nieustanna obecnosc w moim zyciu.Tyle razy pomoglas mi w zyciu,dziekuje Ci ze wyciagnelas mnie z palenia papierosow bo nic nie pomagalo,aTy przyslas do mnie i mnie uzdrowilas.Dziekuje Maryjo,ze jestes przy mnie....
 sabina: 16.10.2011, 20:48
 proszę Cię, ukryj mnie w fałdach Twojego płaszcza, proszę uratuj po raz kolejny, moja kochana Matko
 gosc: 30.09.2011, 16:01
 Maryjo wstaw sie za mna do twgo Syna. On Ci nie odmowi, bo jestes czysta i swieta, no i jestes jego Matka, a ja tak bardzo potrzebuje Jego litosci.Jezu, Panie i zbawicielu, ratuj.
 hanna: 20.10.2010, 13:36
  maryja ile milosci wtym imieniu sie zawiera tak chcialabym polozyc glowe na twoich kolanach
 Szczepan: 01.01.2009, 22:41
 Maryja jest dal nas niezwykłym wzorem do naśladowania! Pomyślmy, kobieta która była "bombardowana" takimi niezwykłymi informacjami, trudnymi, potrafiła odpowiedzieć Bogu TAK. Tym samym pokazała, że przejście po drodze pełnej cierpień jest możliwe, a kończą ją tylko ci, którzy jak dziecko zaufają Bogu
 Kasiula: 24.09.2008, 13:20
 a mnie sie snił Jan Paweł II, niedługo po Jego śmierci. śniło mi sie, że..byłam w szpitalu, w Jego sali zaraz po tym jak został postrzelony i pamiętam, nawet Jego palec owinięty w bandaż. Pokój wypełniało cudowne światło, bardzo jasne ale nie rażące i ten błogi spokój, to by piękny sen. Szkoda tylko, że nie pamiętam o czym rozmawialiśmy bo rozmawialiśmy napewno bo ten sen bardzo mnie odmienił
 Barbara: 18.10.2007, 16:27
 Przepiękny sen. Gdyby mi się tak śniło ! Podobne do ,, ŚLADÓW NA PIASKU,, nieznanego autora.
(1)


Autor

Treść

Nowości

św. Jan Franciszek Regisśw. Jan Franciszek Regis

Modlitwa do św. Jana Franciszka RegisaModlitwa do św. Jana Franciszka Regisa

św. Benon z Miśniśw. Benon z Miśni

Jak chrzescijanin powinien przeżywać niedziele?Jak chrzescijanin powinien przeżywać niedziele?

Czy każde kłamstwo jest grzechem?Czy każde kłamstwo jest grzechem?

Ks. Tadeusz TomasińskiKs. Tadeusz Tomasiński

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzedni[ Powrót ]Następny
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej