Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Pastor i szewc

     Pewnego razu pastor przechadzał się ulicami swojej nowej parafii, żeby lepiej poznać jej mieszkańców. Jednym z pierwszych miejsc, które odwiedził, był zakład szewski.

     Pastor wdał się z szewcem w rozmowę, używając niekiedy dość górnolotnych wyrażeń teologicznych. Szewc odpowiadał z głębokim zrozumieniem i przenikliwością, które zdumiały duchownego.

     - Nie powinien pan zajmować się butami - oświadczył. - Człowiek tak zdolny i umiejący jasno wyrażać swe myśli nie powinien wykonywać takiej służebnej, przyziemnej roboty.

     Szewc odparł natychmiast:

     - Niech ojciec to lepiej odwoła!

    - Co mam odwołać? - spytał.

     - Odwoła to, że ja wykonuję służebną, przyziemną robotę. - I nieco zirytowany dodał: - Widzi ojciec tamtą parę butów na półce? Należą do syna pani Smith, która owdowiała w zeszłym roku. Utrzymuje ją jedyny syn, któremu udaje się zapewnić im obojgu dach nad głową dzięki temu, że co dzień pracuje na dworze.

     Słyszałem, że zapowiadają właśnie brzydką pogodę i poczułem, jak nasz Pan zwraca się do mnie: "Czy uszyjesz buty dla syna pani Smith, żeby się nie przeziębił i aby nie złożyła go choroba"? Odpowiedziałem: "Oczywiście, Panie".

    Patrząc pastorowi w oczy, szewc powiedział:

     - Ojciec, jak rozumiem, układa kazania pod kierunkiem Boga. I ja pod Jego kierunkiem zrobię temu chłopcu buty. A gdy nadejdzie dzień przyznawania ostatecznej nagrody. Pan żniwa wypowie do mnie i do ojca te same słowa pochwały: Dobrze, sługo dobry i wierny!

Autor nieznany


   

Wasze komentarze:
 Basienka: 25.11.2007, 17:44
 Jej...przynajmniej już mi się nie wydaje że wszystko co robię jest bez sensu...Dzięki :]
 Klara: 15.07.2007, 14:41
 bardzo pouczające....i wzruszające
 petrakwap: 11.07.2007, 21:21
 tak!,piękne Obraz widziany Okiem Boga jak kolorowa mozajka my choć czasem bywa ja w smutnych bajkach mozajka to jednak my Daj przeżyć dzień tak żebym pokochał Cię Boże więcej Daj! jak najpredzej! - p.k -
 petrakwap: 11.07.2007, 21:19
 tak!,piękne Obraz widziany Okim Boga jak kolorowa mozajka my choć czasem bywa ja w smutnych bajkach mozajka to jednak my Daj przeżyć dzień tak żebym pokochał Cię Boże więcej Daj! jak najpredzej! - p.k -
 AgA: 25.06.2007, 21:48
 :)
 Ania: 20.06.2007, 19:41
 Bardzo ładne opowiadanie, dające do myślenia
 Gosia: 12.06.2007, 23:26
 podobało mi się.
(1)


Autor

TreśćPoprzedni[ Powrót ]Następny
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Zagadki | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej