Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Piorun

W czasie niedzielnej Mszy św. nagle rozpętała się gwałtowna burza. Piorun uderzył w dzwonnicę i wstrząsnął murami kościoła, w którym było pełno ludzi.

Celebrans widocznie przerażony, zwrócił się do wiernych:

- "Przerwijmy na chwilę Mszę św. i pomódlmy się..."

Przyzwyczajenie pokrywa kurzem, skorupą, potrafi przyćmić nawet sprawy
najpiękniejsze i największe. W rezultacie więc sprawy te dzieją się jakby "na niby".

Bruno Ferrero


   

Wasze komentarze:
 Goggle+: 06.12.2015, 18:06
 Interesujące.
 Ktosiek: 03.11.2012, 22:10
 Poprosze Jezu odobre wyniki w nauce
 LSL: 23.03.2011, 21:36
 Nie wiem o co wam chodzi, bo nie czytam, ale baja niezła :D Przerwijmy i pomódlmy się..:D Haha dopiero potem na to wpadłam:D
 MiłaMi: 19.10.2009, 14:35
 Czy Wy w ogóle wiecie o co chodzi w tym opowiadaniu? Przeczytajcie to sobie kilka razy, a jeśli nadal macie problem, żeby to zrozumieć czytajcie dalej... Pozdrawiam! :)
 meredith: 05.08.2009, 22:54
 Chodziło o to, że ludzie mimo, że byli na Mszy Św. tak naprawdę wcale się nie modlili - odklepywali tylko dobrze znane formułki, z przyzwyczajenia nie "wczuwali się" w modlitwę tak jak powinni. Piorun był po to aby ich obudzić i żeby zaczęli się MODLIĆ a nie odklepywać formułkę i wio do domu. Nie chodzi tu wcale o księdza, ale o wiernych, którzy Mszę traktują niejednokrotnie jako obowiązek - przyjść, wysiedzieć i pójść. Samej mi się to nie raz zdarza. Trzeba to zmienić.
 Dominica: 19.12.2008, 20:45
 Bóg ich obudził...z tego przyzwyczajenia, tchnął coś nowego, wstrząsnął nimi...a ten ksiądz to jakoś nie tak się zachował...przecież była Msza św...modlili się...
 ...: 14.12.2008, 17:42
 czytając komentarze dochodze do wniosku że wiekszość z Was tego nie rozumie...
 klaudia: 11.12.2008, 20:54
 fajna baja
 byczkowa: 25.09.2008, 18:42
 Kiedyś podczas Mszy św. na Okoniu (tam odbywają sie tak jakby rekolekcje czy wakacje z Bogiem) była naprawde straszna burza i deszcz nie padał tak normalnie tylko wręcz przeraźliwie. Musiliśmy na chwile przerwac Msze poniewarz niekt nie umiał usłyszec księdza. Było coras głośniej wtedy ks, jednak stwierdził ze to chyba niema sęsu... Msza trwała nadal. podczas którejś z modlitw (niepamiętam dokładnie) śpiewając wszyscy tak poprostu starali się przekrzyczek deszcz oras załą burze... udało się Msza ustąpiła wtedy wszyscy zrozumieli ze jednak zawsze DUCH śWIęTY DZIAłA :D:D:D:D:D:D:D


 magda: 04.05.2008, 18:17
 Pamiętajcie jak coś się dzieje to trzeba się pomodlić do boga, a zostaniecie ocaleni!
 tomasz: 19.01.2008, 13:51
 ludzie w wiekszosci przychodza do Kosciola na Msze Św z przyzwyczajenia. te slowa byly bardzo dobrze sformulowane i napewno trafilyby do wielu ludzi. taka jest wlasnie przykra prawda.
 Leysy: 10.01.2008, 23:50
 Hej, od razu oskarżacie księdza, a ta opowieść ma nam tylko przekazać pewną prawdę o nas samych. Mianowicie, że często zapominamy rzeczach najważniejszych. Ta opowiastka ma nam powiedzieć prawdę o nas, a od razu padają oskarżenia "co to za ksiądz" itp. Panie Jezu ty przemieniłeś w kanie Galilejskiej zwykłą wodę w wino. prosimy Cię byś przemieniaj wszystko co w naszym życiu jest szare i bez wyrazu, przemieniaj w coś pięknego i wartościowego rzeczy, które w naszym życiu stały się rutyną, zwłaszcza uczestnictwo we mszy świętej, która jest autentycznym wydarzeniem twojej śmierci i zmartwychwstania. Chwała Panu!!
 Seat: 04.01.2008, 12:34
 Polecam Ci Barbaro to, co napisał Bartek, zwłaszcza w pierwszej linijce. Chodzi o to, że niczego przerywać nie było trzeba, bo cała msza jest modlitwą. A zareagować można zawsze. Byle nie tak.
 Barbara: 03.01.2008, 14:41
 Ksiądz to też człowiek,zareagował odruchowo bo się przeraził,dobrze, że kościół nie runął. Napewno wie,że Msza święta ma największą wartość w modlitwie.Sytuacje nas zaskakują.Gdyby nie przerwał i dodatkowo nie pomodlił by się też by komentowali jaki on nieczuły,nawet nie zareagował.Więcej wyrozumiałości,łatwo oceniać innych a sami nie wiemy jak byśmy postąpili.
 Monika: 03.01.2008, 00:54
 To smutne, bo od razu widać, że ten ksiądz musi się jeszcze wiele nauczyć (a jak właściwie udało mu się zostać księdzem, to już boję się zapytać). Kapłan w czasie Ofiary jest w świątyni gościem kluczowym, przecież bez niego by się nie odbyła. To on nam mówi o Bożej mądrości i miłości, to on dzieli i podaje wiernym Żywy Chleb... Ale miejmy nadzieję, że to rzeczywiście przejęzyczenie. Nie przestawajmy szukać - nie w tym kościele, to w tym obok, przecież Chrystus oraz Jego nauka wszędzie te same, to sami możemy wybrać całą oprawę. A, że niekiedy ta oprawa decyduje o naszym skupieniu i przeżywaniu Eucharystii, warto szukać. Szukać i znaleść. ZPB
 Bartek 02.01.2008: 02.01.2008, 13:58
 Wydaje mi sie ze Celebrans tak sie wastraszyl ,ze zapomnial iz caly czs sie modlil?Przeciez zdawal sobie sprawe ze wlasnie podczas Mszy jest najblizej Jezusa,chyba ze sam w to nie wierzy lub tego juz nie czuje!Rutyna zabija najpiekniejsze przezycia sprowadzajac je doszarosci zycia!!!Bronmy w nas zawsze swiezej milosci Chrystusowej.
 Aśka: 18.12.2007, 15:54
 W Eucharystii przecież namacalnie spotykamy się z Jezusem Chrystusem!!! To było z pewnością tylko przejęzyczenie księdza, ale boli, kiedy w życiu codziennym możemy oglądać różne antyświadectwa... Mi osobiście Msza św daje mnóstwo siły i chęci do działania-może i Ty ją pokochasz?? Spróbuj:)
 asd: 17.12.2007, 15:41
 Niestetety niektórzy nie traktują mszy jako modlitwy
 ...: 17.12.2007, 11:57
 najsmutniejsze jest to, że księza odwalają Mszę- bo czy to jest odprawianie? zalezy im na czasie tylko. poza tym ludzie na Mszy popełniaja tyle błędów, a ksieza jakby tego nie widzieli. ech... czasami mnie to przeraża.
 Klaudia: 16.12.2007, 19:29
 Ludzie już nawet Mszę odprawiają z przyzwyczajenia, byle szybciej, bo szkoda dnia... To smutne.
(1) [2]


Autor

Treść

Nowości

Matko Jezusa w medalikuMatko Jezusa w medaliku

Bój się Boga - co ty robisz!Bój się Boga - co ty robisz!

O Wszechmogący!O Wszechmogący

Na grobach żołnierzy w RadzyminieNa grobach żołnierzy w Radzyminie

Pamiętaj, do nieba nie idzie się samemu, trzeba koniecznie kogoś ze sobą prowadzićPamiętaj, do nieba nie idzie się samemu, trzeba koniecznie kogoś ze sobą prowadzić

Najbardziej popularne

Litania do Najświętszej Maryi PannyLitania do Najświętszej Maryi Panny

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzedni[ Powrót ]Następny
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2021 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej