Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Rysunek

Dziecko coś rysowało i nauczyciel powiedział:

- "To interesujący rysunek. Co on przedstawia?".

- "Jest to portret Boga".

- "Przecież nikt nie wie, jaki jest Bóg".

- "Kiedy skończę rysunek, będą już wiedzieć wszyscy".

Dzieci wiedzą, jaki jest Bóg, ale przychodzą na świat,
który czyni wszystko, by zapomniały o Nim jak najprędzej.

Bruno Ferrero


   

Wasze komentarze:
 Czwarta klasa: 21.01.2017, 21:29
 Świetne i śmieszne; -D
 wika: 20.01.2014, 18:35
 ;C
 xbernaś: 08.10.2012, 18:10
 My Polacy często bywamy dziecinni i trudno nam wydorośleć. Czasem ludzie zwłaszcza nie doświatczeni tracą swój majątek i mnóstwo czasu aby stać się dorosłym i odpowiedzialnym
 aga: 03.05.2010, 14:14
 całe życie jesteśmy dziećmi,Jego dziećmi ...i to jest cudowne :)
 Paulina: 06.03.2010, 17:16
 czytałam to w postaci dowcipu...
 dzieciak: 07.02.2010, 02:15
 do M..dzieci nie są głupie, dzieci wiedzą inaczej...
 Marta i Magda: 07.04.2008, 21:51
 Sam Jezus mówił że mamy być jak dzieci:) ach dzieci sa takie niezwykłe i niesamowite. Niestety dorośli zbyt szybko psują ich idealny świat:) BÓG daje nam mądrość, radość i przykład bezinteresownej miłości:)
 arol: 05.04.2008, 02:07
 dzieci mają coś pięknego w sobie, potrafią w każdym człowieku dostrzec dobro, uśmiechnąć się bezinteresownie, są szczere, nie potrafią oszukiwać, wielu dorosłych powinno brać przykład od dzieci
 baska 02.01.2008: 02.01.2008, 14:11
  Bog to milosc!!!Dla dzieci pierwsza miloscia sa ich rodzice,dzatkowie,rodzenstwo.To dom pelen dobra i milosci gdzie kazdy sie czuje jak u Pana Boga za piecem,To radosc swiat to zapach choinki i wesole ogniki urodzinowych swieczek na tortach.Teraz to dla mnie wspomnienia ale ta milosc dala mi solidne podstawy mojego doroslwgo zycia.Panie Boze dziekuje Ci za moich kochanych rodzicow i za nieustajaca Twoja milosc w nas!


 ewcia: 29.12.2007, 12:20
 dzieci są beztroskie i przy tym uatentyczne, mówią to co czują. dorosły nie umiałby w taki prosty sposób powiedzieć o Bogu, bo boi się że powiedzą o nim że jest zbyt skrajny i zabardzo przejmuje sie religią... pozdro:)
 Biedronka: 26.12.2007, 17:51
 Gdy ponownie nie staniemy sie dziećmi nie wejdziemy do Królestwa Bożego ...Nadaremnie szukamy wizerunku Boga w obrazach malowanych pędzlem człowieka, zapominając, że to w naszym spojrzeniu dziecka odnajdziemy jego ukrytą twarz. Wtedy możemy już namalować życiem swoim oblicze Boga. To co jest trudne do odnalezienia jest blisko ukryte, w nas, jest łatwe do narysowania. Wszak sami znamy siebie i swoje życie najlepiej...Dziecko w nas nie potrzebuje skomplikowanych narzędzi, wiedzy, kopii innych obrazów- by utrwalić obraz Boga i pokazać go światu. Rysuje go na miarę swoich możliwości i zawsze jest odkrywcą dla siebie i świata. Zadziwiające jak mało postrzegamy to co jest proste w wymowie , wyszukując , komplikując , uzdrawiając świat po ludzku.W rysunku dziecka nie dostrzegajmy świata dorosłych bo wtedy zbłądzimy.Czasami wiedza przeszkadza w poznaniu działania Ducha Bożego.
 Klaudia: 16.12.2007, 19:30
 Świat jest okrutny. To prawda.
 ewa: 16.12.2007, 18:56
  Rodzące się dziecko otrzymało od Boga DUSZĘ , która "pochodzi z Wieczności" , czyli żyjąc na ziemi "dotykamy nieustannie Wiecznosci" , dlatego Dzieci w naturalny sposób WIDZĄ OBLICZE BOGA i cokolwiek by nie namalowały będzie to obraz Boga: kółeczko , kreska ,drzewko... . Świat czesto nie UKAZUJE OBLICZA BOGA ...odszedł od NIEGO...swój Rozum postawił nad JEGO MĄDROŚĆ , samowolę nazywajac ją Wolnością nad WOLĘ BOGA , KIERUJĘ się lękiem , zastraszaniem niż BOJAŹNIĄ BOŻĄ , boi się utracić swoją pozycję , prestiż...ułudny...ale SĄ Ludzie na tym PIĘKNYM ŚWIECIE ( przecież to ON Go Stworzył) którzy przez całe Życie bedąc WIELCY SĄ DZIEĆMI...i TACY PRZECHODZĄ A raczej WRACAJĄ DO PEŁNEJ WIECZNOŚCI Prosto w RAMIONA Miłującego BOGA_OJCA , SYNA i DUcha Św. . ..pozdrawiam .
 ela ;): 16.12.2007, 18:43
 to prawda, dlatego powinniśmy sami stawać się takimi portretami które pokażą światu jak wygląda Bóg czego wszystkim życzę ;)
(1)


Autor

Treść

Nowości

Homilia Jana Pawła II w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi PannyHomilia Jana Pawła II w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

Ósmy grudniaÓsmy grudnia

Czego dotyczy dogmat o Niepokalanym Poczęciu NMP?Czego dotyczy dogmat o Niepokalanym Poczęciu NMP?

Niepokalne Poczęcie - pocieszająca tajemnicaNiepokalne Poczęcie - pocieszająca tajemnica

Dogmat o Niepokalanym PoczęciuDogmat o Niepokalanym Poczęciu

Najbardziej popularne

Godzina ŁaskiGodzina Łaski

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzedni[ Powrót ]Następny
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2021 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej