Humor Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Pobierz Spowiedź Opowiadania Perełki
Najpiękniejsze serce

     "Pewien młodzieniec chwalił się że ma najpiękniejsze serce w dolinie. Chwalił się nim na rynku i zebrał się ogromny tłum by je podziwiać bowiem było w swym kształcie perfekcyjne. Nie miało żadnej skazy, było przepiękne, gładkie i błyszczące. Biło bardzo żywo. Chłopak krzyczał na cały głos że nikt nie ma piękniejszego serca od niego i wszyscy mu potakiwali bowiem jego serce było idealne.

     Jednak w pewnym momencie jakiś strzec z tłumu krzyknął: Dlaczego twierdzisz że twoje serce jest najpiękniejsze skoro moje jest o wiele piękniejsze od twojego.

     Młodzieniec bardzo się zdziwił słysząc te słowa a potem spojrzał na serce starca i się zaśmiał. Serce starca biło bardzo żywo, być może nawet żywiej od serca młodzieńca ale było to serce poorane rozlicznymi bruzdami, serce w którym było wiele brakujących kawałków. Wiele tez w nim było kawałków które do tegoż serca nie pasowały. Było to serce brzydkie które w żaden sposób nie mogło się równać z nieskazitelnym sercem młodzieńca.      Chłopak zapytał się dlaczego starzec uważa że jego serce jest piękniejsze skoro wszyscy widzą, że nie jest ono nawet w części tak piękne jak jego własne serce.

     Wtedy starzec rzekł, że w życiu nie zamieniłby tego serca na serce młodzieńca. Powiedział też aby młodzieniec spojrzał na jego serce i wskazując na blizny rzekł.

     Widzisz te blizny i brakujące kawałki. Nie ma ich tu dlatego, że ofiarowałem je z miłości dla wielu osób a niesie to ryzyko bo często się zdarza, że sami ofiarowujemy uczucie dla innych , ale oni nie dają nam nic w zamian.

     Stąd te blizny bo choć dałem im cześć swojego serca, oni nie dali mi nic. Jeśli natomiast spojrzysz uważnie dostrzeżesz, że wiele kawałków do mojego serca niezupełnie pasuje. Są to kawałki serca innych, które oni mi ofiarowali i które znalazły stałe miejsce w moim sercu.

     Dlatego moje serce jest piękniejsze od twojego. Natomiast te bruzdy, które widzisz zrobili ludzie nieczuli, ludzie, którzy mnie zranili.

     Wtedy młodzieniec spojrzał na starca, zrozumiał i zapłakał. Potem wziął kawałek swojego przepięknego serca i ofiarował go starcowi, a starzec zrobił to samo.

     Padli sobie w ramiona i rozpłakali się po czym odeszli razem w wielkiej przyjaźni. Młodzieniec włożył część serca starca do swojego serca w miejsce brakującego kawałka który dał starcowi. Ten nowy kawałek pasował tam, choć nie idealnie, co zmąciło doskonałą harmonię serca młodzieńca.

     Nigdy jednak wcześniej serce młodzieńca nie było tak piękne jak w tym momencie i młodzieniec dopiero teraz to zrozumiał.


Pracuj tak, jakbyś nigdy nie potrzebował pieniędzy,
tańcz tak jakby nikt na ciebie nie patrzył
i zawsze kochaj tak jakbyś nigdy wcześniej nie kochał


Bruno Ferrero


Siedem kruków i inne baśnie Siedem kruków i inne baśnie
Praca zbiorowa
"Złota kolekcja" to seria, w której prezentujemy najpiękniejsze baśnie. Te, które pamiętamy przez całe życie, opowieści naszego dzieciństwa.... » zobacz więcej


   


Wasze komentarze:
 Kamila..xd: 11.11.2009, 08:46
 Jest to słiczne opowiadanie! bardzo mi se podoba:):*
 Lumiła: 04.11.2009, 14:58
 Coś w tym jest :)
 sylka: 15.09.2009, 16:01
 jejq!!! zakochałam sie w tym:))
 natka: 27.08.2009, 19:59
 przewspaniałe...brak mi słów..
 Sylwia: 22.07.2009, 16:26
 Historia jest bardzo prawdziwa w naszym zyciu tak jest jak ten starzec mowił:) Piekna jest ta opowiesc
 Margo: 27.01.2009, 19:36
 to ile damy z siebie innym bezinteresownie swiadczy o tym jakimi my jestesmy ludzmi..
 Słodka: 11.10.2008, 13:41
 Piękna =**
 wiatr: 18.06.2008, 21:42
  Serce , które ma życie w sobie ...potrafi poprzez bezinteresowny dar z siebie poruszyć , pobudzić inne serce do życia , do miłości , do ofiary ...a my czasami o tym zapominamy ; TAK bardzo są potrzebne takie PIĘKNE , STARCZE SERCA !
 ...: 26.04.2008, 16:19
 jejciu jakie to piękne i prawdziwe należy poświęcać swoje życie innym ludziom
 Mary: 27.01.2008, 11:15
 dlaego warto żyć!!!
 Moniczka: 22.10.2007, 16:22
 piękne i pouczające,...
 Barba: 03.10.2007, 22:25
 piękne... i takie prawdziwe... eh...:))
 krecik: 11.06.2007, 20:29
 Taaak... znam to... bardzo ładne i takie... prawdziwe. Odzwierciedlające rzeczywistość
 Viper: 26.05.2007, 11:42
 Słodkie i wzruszające. Jak większość opowiadań w tym portalu, zawiera swoją jedyną i niepowtarzalną prawdę. Bruzdy, które zrobili ludzie nieczuli, braki, których nikt nie zapełnił... I niepasujące części, które są sercami innych... Czyż nie tak wyglądają NASZE "serca''??? Moim zdaniem treść wymaga czytania między wierszami.... tam wszystko znajdziemy!!!
 
[1] (2)

Autor

Treść
Poprzedni[ Powrót ]Następny
 
[ Strona główna ]
O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej