Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Kara śmierci

Gruber śpiesznie szedł do swego auta, kiedy drogę zastąpiło mu dwóch młodych mężczyzn.

- Jest pan skazany na karę śmierci - powiedział jeden z nich.

Poczuł strach. Od wielu lat wykonywał aborcje.

- Ale może pan uniknąć kary - dodał zaraz drugi. - Jezus Chrystus złożył ofiarę za wszystkich grzeszników, którzy zechcą się nawrócić.

A zatem byli to misjonarze, którzy w tak niebywały sposób nakłaniają do nawrócenia. Gruber rozzłościł się na nich i chętnie by ich obił. Lecz tylko spojrzał z pogardą i odszedł.

Jadąc samochodem, wciąż był rozzłoszczony. Nieco się uspokoił w swoim gabinecie, gdzie musiał omówić z asystentką plan tego dnia.

Tego dnia miał zbadać kilka kobiet i usunąć jedno dziecko. Z badaniami uporał się szybko. To ostatnie wymagało dłuższych przygotowań.

Gdy kobieta, która nie chciała być matką, leżała przed nim z rozwartymi nogami, zaś asystentka podawała mu narzędzie, usłyszał wyraźnie: "Jest pan skazany na karę śmierci".

Przez sekundę albo dwie stał bez ruchu. Pomyślał, że ma omamy słuchowe. Postanowił nie zwracać na nie uwagi, wziął więc do ręki narzędzie. Nie zdołał je jednak utrzymać i spadło z brzękiem na posadzkę. Za chwilę też on sam osunął się na nią martwy.

Grzegorz Pełczyński

Wasze komentarze:
 Pro Life: 29.11.2020, 19:00
 Jakie to typowe! Gdy się chce kogoś unicestwić, najpierw odbiera mu się człowieczeństwo. To nie człowiek to płód. To nie człowiek to Żyd. To nie człowiek to Czarny. Widać każda epoka ma swoich hitlerowców/komunistów.
 Pro choice: 11.11.2020, 14:45
 Po pierwsze ratował życie tych kobiet. To nie dzieci a płody. Wy pro birhowcy jesteście żałośni. Interesujecie się tym życiem do narodzenia a potem was to nie obchodzi. Niech matka cierpi przy dziecku. Wy nie jesteście pro life, wy jesteście pro death. Chcecie życia, ale życie matki dla was się nie liczy. Gardzę wami. opowiadanie okropne, ale pokazuje waszą mentalność. Mentalność osoby, która uważa, że człowiek ratujący życia to morderca. Wstydź się Grzesiu grzechu. pewnie nie opublikujecie tego komentarza. Jesteście słabi, fałszywi faryzeusze.
(1)


Autor

TreśćPoprzedni[ Powrót ] 
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Zagadki | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej