Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Nadzwyczajna kobieta

Mauro pochodził z uczciwej rodziny, składającej się z kochających rodziców, dwóch braci i siostry, ludzi odnoszących sukcesy w życiu społecznym i szkolnym. Mieszkali oni w ładnej dzielnicy i Mauro miał wszystko, czego może pragnąć chłopak.

Jednak już od szkoły podstawowej Mauro określano jako jednostkę "specjalną". W szkole średniej mówiono o nim, że jest "nieprzystosowanym rozrabiaką". W liceum groziło mu wydalenie, miał okropne oceny. Pewnej niedzieli, jeden z nauczycieli spotkał rodziców Mauro i powiedział: "Mauro w tym okresie zachowuje się bardzo dobrze, jesteśmy z niego zadowolenia "Może pan profesor myli nas z inną rodziną" - odrzekł ojciec. "Naszemu synowi nigdy nic się nie udaje. Jesteśmy bardzo zaniepokojeni i nie możemy zrozumieć, dlaczego tak się dzieje". Gdy nauczyciel się oddalił, matka chłopca stwierdziła: "Jednak zastanówmy się dobrze; przecież Mauro w ostatnim miesiącu niczego nie zbroił. Zawsze wychodził do szkoły wcześnie i pozostawał tam dłużej niż to było konieczne. Co się wobec tego dzieje?". Czekając na pierwszą wywiadówkę, rodzice byli przygotowani na złe stopnie syna, szczególnie z zachowania. Tymczasem stopnie były zadawalające, przede wszystkim z zachowania. Rodzice byli zdezorientowani. "Z kim siedzisz teraz w ławce, że masz takie stopnie?" - spytał ojciec drwiącym głosem. "Wszystko zawsze robiłem sam" - odpowiedział skromnie Mauro. Zdumieni i niezupełnie przekonani rodzice udali się z nim do szkoły, aby porozmawiać z dyrektorem. On zapewnił ich, że Mauro uczy się nieźle i zachowuje się dobrze.

"Mamy nową nauczycielkę i wydaje się, że ona ma szczególny wpływ na Mauro. Sądzę, że powinni państwo ją poznać". Gdy cała trójka zbliżyła się do niej, kobieta miała opuszczoną głowę. Po pewnej chwili zauważyła, że ktoś do niej przyszedł. Wówczas wstała i zaczęła gestykulować rękoma.

"Co to znaczy?" - spytał speszony ojciec Maura. "To język migowy. Ta kobieta jest głuchoniema!". "Oto dlaczego jest taka nadzwyczajna" - stwierdził Mauro. "Ona potrafi o wiele więcej, tatusiu. One umie słuchać!".

Rozmawiać to dzielić się. Wysłuchiwać to kochać!

Bruno FerreroWasze komentarze:
 marzena aneta: 21.11.2022, 22:28
 Nadzwyczajna kobieta dziękuję proszę o miłość uczciwość sprawiedliwość na świecie dziękuję proszę o domu kupno dobrą mieszkania sprzedaż urode zdrowie pieniądze dobrego kawalera męża młodego niepalącego pobożnego religijnego uczciwego dziękuję modlitwa ma moc nie ma modlitw nie wysłuchanych modlitwa ma moc modlitwa cuda czyni miłość cuda czyni nadzieja cuda czyni pokora cuda czyni sprawiedliwość cuda czyni uczciwość cuda czyni ufność cuda czyni wiara cuda czyni wiara to jest pewność bez dowodu wiara to droga którą docieramy do marzeń dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję
 marzena aneta: 12.11.2022, 11:26
 tak trzeba jeszcze umieć słuchać dziękuję wysłuchiwać to kochać dziękuję ładne opowiadanie dziękuję Boże naucz nas słuchać dziękuję Boże kocham Cię proszę o miłość uczciwość sprawiedliwość na świecie dziękuję proszę o domu kupno dobrą mieszkania sprzedaż urode zdrowie pieniądze dobrego kawalera męża młodego niepalącego pobożnego religijnego uczciwego dziękuję modlitwa ma moc modlitwa cuda czyni miłość cuda czyni nadzieja cuda czyni pokora cuda czyni sprawiedliwość cuda czyni uczciwość cuda czyni ufność cuda czyni wiara cuda czyni wiara to jest pewność bez dowodu wiara to droga którą docieramy do marzeń dziękuję
(1)


Autor

Treść

Nowości

Św. Juan Diego CuauhtlatoatzinŚw. Juan Diego Cuauhtlatoatzin

Modlitwa do św. Juana DiegoModlitwa do św. Juana Diego

Objawienia na wzgórzu TepeyacObjawienia na wzgórzu Tepeyac

Łazarz we wskrzeszonym mieścieŁazarz we wskrzeszonym mieście

Dlaczego nieletni wychowankowie zakładów poprawczych przeważnie tam wracają?Dlaczego nieletni wychowankowie zakładów poprawczych przeważnie tam wracają?

Najbardziej popularne

Św. Juan Diego CuauhtlatoatzinŚw. Juan Diego Cuauhtlatoatzin

Modlitwa do św. Juana DiegoModlitwa do św. Juana Diego

Objawienia na wzgórzu TepeyacObjawienia na wzgórzu Tepeyac

Łazarz we wskrzeszonym mieścieŁazarz we wskrzeszonym mieście

Dlaczego nieletni wychowankowie zakładów poprawczych przeważnie tam wracają?Dlaczego nieletni wychowankowie zakładów poprawczych przeważnie tam wracają?

Poprzedni[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2022 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej