Humor Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Pobierz Spowiedź Opowiadania Perełki

Wariat

     Spacerowałem po ogrodach jednego ze szpitali psychiatrycznych. Spotkałem tam pewnego młodzieńca, który w głębokim zamyśleniu czytał filozoficzną książkę. Jego zachowanie i najwyraźniej dobre zdrowie umysłowe znacząco odróżniały go od innych pacjentów. Usiadłem obok niego i zapytałem:

     - Myślę, że jesteś w niewłaściwym miejscu. Co tu robisz?

     Spojrzał na mnie zaskoczony. Ale widząc, że nie byłem jednym z lekarzy, odpowiedział:

     - To dość proste. Mój ojciec, znakomity adwokat, chciał, abym był taki, jak on. Mój wuj, właściciel kilku wielkich supermarketów, miał nadzieję, że pójdę w jego ślady. Moja matka chciała, abym był następcą jej ukochanego ojca. Moja siostra zawsze stawiała mnie swojemu mężowi za wzór człowieka sukcesu. Mój brat chciał za wszelką cenę zrobić ze mnie doskonałego, jak on, sportowca. To samo było w szkole z nauczycielami fortepianu i angielskiego, którzy byli przekonani, że są najlepszym wzorem, jaki powinienem naśladować.

     Nikt z nich nie widział we mnie człowieka, ale wszyscy poszukiwali jakiegoś lustra. Dlatego zamknąłem się w szpitalu. Przynajmniej tutaj mogę być sobą.

     Pewna dobra matka włożyła wiele trudu, aby wykształcić syna. Kiedy zmarła, poszła prosto do nieba, gdyż była świetlanym wzorem na ziemi. W niebie znalazła oczywiście wiele innych mam, z którymi mogła rozmawiać. Prawie żadna z matek nie była zadowolona z drogi obranej przez dzieci.

     Kiedy przechodziła Matka Boża, wszystkie wyraziły Jej swój podziw.

     - Tylko Ty możesz być naprawdę szczęśliwa: Twój Syn szedł swoją drogą z doskonałą konsekwencją, bez najmniejszego wahania. Możesz być naprawdę dumna!

     - Tak, macie rację - odpowiedziała Matka Boża - ale tak naprawdę chciałam, aby był inżynierem. Pozwólcie im odejść!.Bruno Ferrero


Dwaj Piraci Dwaj Piraci
Wanda Chotomska
Dwaj piraci piegowaci piegowate mają twarze, piją mleko w mlecznym barze i śpiewają sobie tak... Czy chciałbyś wyruszyć w podróż z dzielnymi piratami...? Zapraszamy!... » zobacz więcej


   


Wasze komentarze:

Brak komentarzy


Autor

Treść
Poprzedni[ Powrót ]Następny
 
[ Strona główna ]
O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej