Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Sen

Pewnej kobiecie zmarł synek. Kobieta bardzo rozpaczała.

Którejś nocy synek przyśnił się jej. Szedł drogą ubitą kamieniami a przed nim łąka i zieleń nadnaturalnej piekności. Dziecko dźwiga wiadra pełne wody, chce wejść na tę łąkę ale co się zblizy droga wydłuża się i łąka się oddala. Dziecku chce się pić a nie może napić się nawet kropli z wiader musi dojść do łąki i napić się wody źródlanej, ale dojść nie może.

Matka podchodzi do dziecka i mówi:

- "Syneczku postaw wiadra i pobiegnij na łąkę i możesz napić sie wody z wiadra, będzie Ci lżej".

- "Nie mamusiu nie mogę Te wiadra to nie wiadra wody to wiadra twoich łez, a jedna łza waży tyle co tysiące wiader wody".

Matka obudziła się, przestała rozpaczać a pomodliła się za swojego synka. Następnej nocy synek znowu jej się przyśnił. Tym razem szczęśliwy, uśmiechniety biegał po łące, bawiąc się ze zwierzętami, a dalej stał ładny domek. Matka spytała synka czemu taka zmiana. Synek jej odpowiedział:

- "Widzisz mamo każdy z nas popełni jakiś grzech, choćby najmniejszy. I żeby dojść do tej łąki, do tego domu musimy odbyć pewną drogę. Droga ta zależy też często od naszych bliskich. Jeśli popadają w rozpacz tak jak Ty droga nasza się wydłuża. Każda łza jest ciężarem nie do zniesienia i długością nie do zmierzenia. Każda modlitwa skraca drogę. Gdybyś nie rozpaczała już dawno bym tu był. Musisz też wiedzieć że często rozpacz zamyka nam na zawsze możliwość spotkania i zamieszkania razem w tym domu."

wg Emmy Simms


   

Wasze komentarze:
 Kwidz_19: 19.11.2019, 16:56
 Piękna odpowieść 👌 :]
 Ana: 20.09.2019, 17:02
 Moja matka płacze tak samo jak ja, ona tam a ja tu. Śmierć i zycie są okrutne. Rozdzielenie nas jest bezsensowne, tak samo jak zycie i smierć.
 Ana: 20.09.2019, 16:43
 W mojej opini powyżej opisany sen nie jest prawdziwa relacja. To bajka moralizatorska, pouczająca. Nic wiecej.
 pluje na was totalnie: 07.02.2017, 09:43
 ELO ELO #@! 123
 laura777: 11.10.2014, 21:26
 ale smutek
 Aniula: 01.05.2013, 00:32
 ja jestem bardzo zżyta z moim dziadkiem ma on już 66 lat. nie wyobrażam sobie zycia bez niego. On mnie cały czas wspiera. Nie wiem co zrobie jak on odejdzie i mnie tu zostawi. ;(;(
 Weronika: 01.03.2013, 13:44
 Te historie bardzo mnie poruszyły gdyż ja też miałam taką samą historie z bliską mi osobą a mianowicie straciłam swojego chłopaka i bardzo nie mogłam się z tym pogodzić.Następnego dnia koledzy mi jego przysłali smsa że darek się powiesił i zaczełam odrazu płakać i chciałam podetnąć sobie żyły ale powiedziałam że muszę wziąść się w garsc i postanowiłam ułożyc sobie życie od nowa.
 Corka: 27.01.2013, 14:15
 08.01.2013 odszedl od nas nasz ukochany Tatus. Nie moge sie z tym pogodzic. Mysle o Nim dzien i noc. Tak bardzo mi Go brakuje!!!!! Tatko tak bardzo Cie kocham i nigdy kochac nie przestane!!!!!!
 Anna: 05.06.2012, 04:46
 Niedawno zmarł mój przyjaciel, miłość mojego życia. Cierpiałam, ale kazałam mu koniecznie iść za światłem, bo to dla niego najważniejsze i zapewniałam o mojej codziennej modlitwie do końca życia. Mam nadzieję że mnie słyszał i poszedł.


 Angelika: 22.02.2012, 19:04
 Utrata bliskiej osoby bardzo boli, ciężko się z tym pogodzić, ale z czasem trzeba dalej żyć normalnie . Po stracie bardzo bliskiej ci osoby czuje się ból uszczęśliwia tylko jedna myśl że wiesz, że ta osoba jest blisko ciebie i chce abyś się nie smuciła tylko uśmiecha się i cieszyła z życia. A ona będzie żyć zawsze w twoim sercu i pamięci, takich osób nigdy się nie zapomina zawsze będą blisko ciebie tylko trzeba w to wierzyć . Wiem jak to boli bo straciłam trzy osoby, które odeszły kiedy byłam w młodym wieku, ale jeżeli się wierzy w to, że są obok ciebie można walczyć o swoje marzenia i myśleć o nich ciesząc się z życia lecz nigdy o nich nie zapominając.
 monia: 24.05.2011, 20:46
 tak trudno pogodzić się ze śmiercią bliskiej osoby... ja nadal tęsknię..
 smutaska: 16.04.2011, 08:41
 14 lat temu stracilam bliskom mi osobe. Mialam zaledwie 5 lat ale obwinialam sie ze to moja wina. Pozniej juz moja mama nie zabierala mnie na cmentarz.
 Izabela: 13.03.2011, 21:06
 Straciłam bliskie mi osoby:( Ból i rozpacz nieporównywalna z niczym. Pan Bóg stworzył nas na swoje podobieństwo ,a wiec dał nam takie odczucia jakie posiadał sam i myślę ,ze te łzy, ból, rozpacz są naszymi naturalnymi zachowaniami ,których nie da się powstrzymać ot tak.Gdybyśmy nie czuli w takich chwilach nic to kim byśmy byli??? Matka Boża też wylewała łzy kiedy jej syna jedynego ukrzyżowano,a więc cierpiała tak samo jak my po stracie bliskich. Więc myślę ,że Pan Bóg na pewno miał jakiś cel w tym cierpieniu i bólu. Pozdrawiam wszystkich serdecznie
 deva: 20.10.2010, 11:18
 Czym innym jest płakać po stracie bliskiej osoby, ponieważ "łzy same lecą" a czym innym przeciągać i celowo pielęgnować smutek i opłakiwanie. Wydaje mi się, że opowiadanie ma na celu ten drugi przykład...pielęgnowanie w sobie smutku i popadanie w rozpacz. Żałoba jest rzeczą naturalną i należy ją przejść we wszystkich jej odcieniach, żeby ostatecznie wyjść ku światłu - ale nie jest rozdrapywaniem w sobie poczucia żalu, straty i rozpaczy. Płaczmy - ale mądrze.
 Ula 1952: 01.08.2010, 09:40
 Moj maz zmarl 7 lat temu a ja do tej pory myslami go trzymam chyba tez utrudniam mu droge do celu. Postaram sie teraz codziennie pomodlic azeby mu pomoc .
 córka i siostra: 03.04.2010, 13:38
 Dwa lata temu pisałam o śmierci mojej kochanej mamy teraz piszę o śmierci mojej jedynej siostry miała tylko 36 lat. Jak nie płakać?! Chyba, że ma się serce z kamienia. Nawet najsilniejsza wiara nie potrafi mi w tej chwili pomóc.
 agusia : 26.07.2009, 21:20
 nie wyobrazam sobie nie plakac za bliska zmarla mi osoba
 Sand.: 25.06.2009, 16:39
 Hmm. Bardzo fajne.
 Klaudia: 25.06.2009, 13:31
 Bardzo mi się podoba to opowiadanie.Uważam że jest bardzo wartościowe.
 darksecretlove: 20.02.2009, 20:04
 niezle ale przeciatnie
(1) [2]


Autor

Treść

Nowości

Jak u ciebie wygląda symetria życia?Jak u ciebie wygląda symetria życia?

Dlaczego Kościół nazywamy świętym?Dlaczego Kościół nazywamy świętym?

Małgorzata Homan - Służebnica Niepokalanej w AngliiMałgorzata Homan - Służebnica Niepokalanej w Anglii

Jakub Verlinde po swych doświadczeniach życiowych przestrzega przed jogąJakub Verlinde po swych doświadczeniach życiowych przestrzega przed jogą

Matko Boża, strzeż dorobku całego życia moich rodzicówMatko Boża, strzeż dorobku całego życia moich rodziców

Najbardziej popularne

Litania do Najświętszej Maryi PannyLitania do Najświętszej Maryi Panny

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzedni[ Powrót ]Następny
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2021 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej