Humor Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Pobierz Spowiedź Opowiadania Perełki
Biblia

     To jest bardzo prosta historia, w dodatku dość naiwna. A jednak zapewne każdy chciałby być jej bohaterem. Każdy, kto jej jeszcze nie przeżył.

     Młody mężczyzna spacerował po parku. Kończył się wprawdzie październik, ale tego dnia było wyjątkowo ciepło, jakby niespodziewanie wróciło lato. On usiadł zatem na ławce i zdjął kapelusz.

     Już miał go położyć obok, gdy zauważył nieco dalej egzemplarz Biblii. Odruchowo po niego sięgnął.

     Było to wydanie w czarnej, płóciennej oprawie. Wydrukowane małymi czcionkami na cienkim papierze i dzięki temu niewielkich rozmiarów. On posiadał znacznie większą Biblię. Nie zabierał jej więc nigdy ze sobą.

     Na drugiej stronie okładki widniało imię i nazwisko właścicielki, napisane wyraźnym, dziecinnym pismem. Prawdopodobnie jakaś dziewczynka zostawiła tutaj tę Biblię, nieopodal mieści się szkoła. Postanowił tam niezwłocznie pójść i oddać jej zgubę.

     - Czy mogę prosić o moją Biblię? - stała przed nim bynajmniej nie uczennica z pobliskiej szkoły, a młoda kobieta.

     - Oczywiście - wstał nieco speszony i podał jej Księgę. - Bardzo zaciekawiło mnie to wydanie. Sam mam inne, o wiele większe. Choć wydaje mi się, że pani Biblia i moja Biblia to to samo tłumaczenie.

     - Pan ma taką w zielonej obwolucie?

     - Tak.

     - W takim razie jest to identyczne tłumaczenie - pokiwała głową. - Są jednak drobniutkie różnice.

     - Doprawdy?

     Następnie przez bodaj dwie godziny rozmawiali o tych różnicach. Jedynie, jak się okazało, stylistycznych. Aczkolwiek dla nich wielce frapujących.

     Później niestety ona już musiała iść.

     - Uczęszczam do kościoła Świętego Krzyża na godziny biblijne. Odbywają się w każdy czwartek o siedemnastej - powiedziała na odchodnym. - Gdyby pan był zainteresowany...

     - A co teraz przerabiacie?

     - Pieśń nad Pieśniami.

     - Przyjdę na pewno.


Grzegorz Pełczyński


Słoń Trąbalski Słoń Trąbalski
Julian Tuwim
Oto wiersz Juliana Tuwima, jednego z najwybitniejszych polskich poetów. To kanon literatury dziecięcej. Książki z serii "Klasyka wierszyka", prezentującej najwybitniejsze wiersze dla dzieci, powinny znaleźć się w każdej biblioteczce.... » zobacz więcej


   


Wasze komentarze:

Brak komentarzy


Autor

Treść
Poprzedni[ Powrót ] 
 
[ Strona główna ]
O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej