Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Kapliczka

     Przyszedł wtorek. Pomyślałam sobie, że to kolejny dzień, który nic nie wniesie w moje życie. Postanowiłam, więc wziąć rower i jechać w nieznane. Dotarłam do małej wioski. Przy jednym z domów zobaczyłam śliczną kapliczkę wraz ze zdjęciem małego dziecka. Przystanęłam na chwilę. Po chwili podeszła do mnie mała dziewczynka Maria mająca około 10 lat. Była to szczupła blondynka z niebieskimi oczami. Dowiedziałam się od niej, że ta kapliczka została zbudowana po śmierci jej malutkiej siostry Ani, która zmarła po ciężkiej chorobie.

     Przez kolejne dni wiązała się między nami przyjaźń. Dużo opowiadała mi o swojej zmarłej siostrze. Wyznała, że jest chora na taką sama chorobę, jaką miała jej siostra. Powiedziała, że w każdej chwili może To się stać. Mimo tego, spotykałyśmy się codziennie pod tą kapliczką. Jednak pewnego dnia nie przyszła. Mijały dni a ona nie przychodziła. Po miesiącu w niedzielę poszłam tam znów z nadzieją, że ją zobaczę, ale zamiast niej zobaczyłam tam drugą kapliczkę ze zdjęciem Marii... Obok zauważyłam list skierowany do mnie napisany 17 lipca, czyli wtedy, kiedy się poznałyśmy. Otworzyłam i zaczęłam czytać: "Nasza przyjaźń jest wieczna i nie zniszczy jej nawet śmierć".

Marta


   

Wasze komentarze:
 Dtka: 27.01.2016, 19:52
 Ja również..nigdy nie zapomnę mojego ostatniego spotkania z nim przy ..kapliczce Matki Boskiej . Tylko Ona- piękna Panienka wiedziała co wtedy czułam ...jak musiałam się z kimś pożegnać ..chociaż moje serce rozerwane na strzępy..musiało się zrobić twarde jak głaz ;( Całe niebo było ze mną w tym dniu.Może i on ..kiedyś się dowie jak to jest ,gdy kogoś tak bardzo pokocha ....dziękuję Mateczko,że byłaś ze mną :)
 straszek: 19.04.2009, 22:28
 To kawalek horroru. Martynka przeciez ta kapliczka byla tylko kierunkowskazem dla zblakanych duszyczek:) nie wiedzialas o tym? ja znam te opowiesc... Wyciskanie lez jest grzechem:(
 tmina: 21.08.2008, 22:30
 piekne :)
 Monika: 26.11.2007, 18:23
 śliczne, bardzo wzruszająca historia
 Marta: 13.11.2007, 20:08
 piękne, płaczę
(1)


Autor

TreśćPoprzedni[ Powrót ]Następny
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Humor | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej