Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Monarchiści

     W tym okręgu minione wybory do parlamentu przebiegły bez niespodzianek. Aczkolwiek na jeden przypadek warto zwrócić uwagę.

     Wśród kandydatów na posła był mianowicie Karol Leoński - nie związany z żadnym ugrupowaniem, po raz pierwszy ubiegający się o to stanowisko. W ulotce, którą osobiście rozdawał na ulicach, napisał: "Będę walczył o przywrócenie w kraju monarchii. A wraz z nią godności ludzkiej i sprawiedliwości społecznej".

     Leoński zorganizował też spotkanie dla osób zainteresowanych jego programem politycznym. W tym celu wynajął remizę strażacką. Przyszła jedna pani.

     - Zaczekajmy chwilę na pozostałych - zaproponował. Nikt jednak nie przyszedł. Leoński więc tej jednej zainteresowanej powiedział wszystko, co zamierzał powiedzieć tłumom. Ona zgadzała się z nim całkowicie.

     Na następne spotkanie prócz niej też nikt nie przybył. Potem jeszcze kilkakrotnie spotkał się z nią - z panią Aldoną - ale w kawiarni albo parku.

     Nadszedł wreszcie dzień wyborów. Po nim zaś dzień ogłoszenia ich wyników. Okazało się, że na Karola głosowała tylko jedna osoba.

     - Nie prędko będziemy mieli króla - stwierdziła Karol. - Ale może ja będę miał królową.

     Aldona uśmiechnęła się.

Grzegorz Pełczyński


   

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

TreśćPoprzedni[ Powrót ]Następny
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Zagadki | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej