Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Linia Plimsolla

     Samuel Plimsoll był członkiem brytyjskiego parlamentu przeszło sto lat temu. Niepokoił go fakt, że dużo frachtowców z powodu przeładowania szło na dno, co pociągało za sobą śmierć wielu marynarzy i znaczne straty materialne. Doprowadził zatem do przyjęcia ustawy nakładającej obowiązek malowania na wszystkich statkach handlowych linii oznaczającej maksymalny dopuszczalny poziom zanurzenia. Kiedy przy ładowaniu statku ta linia dotykała lustra wody, należało przerwać załadunek. Marynarze nadal nazywają tę linię - wodnicę - linią Plimsolla.

     Ludzie też mają taką linię Plimsolla: to punkt, po którego osiągnięciu nie powinniśmy - ze względu na zdrowie, szczęście czy zdrowy rozsądek - próbować brać na siebie więcej obowiązków, choćby nie wiem jak ważnych, niż te, z którymi możemy sobie sensownie poradzić.

Anonim   

Dzieci z Bullerbyn Dzieci z Bullerbyn
Astrid Lindgren
Opowieść o grupie dzieci zamieszkujących małe miasteczko Bullerbyn. Autorka barwnie opisuje liczne przygody, które przytrafiły się grupie przyjaciół oraz ich rodzinom. Ciepła historia podkreśla siłę przyjaźni i jej rolę w życiu... » zobacz więcej

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Tresć
Poprzedni[ Powrót ]Następny
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej