Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Brzydkie kaczątko?

Pewna młoda dziewczyna była zgnębiona i zniechęcona swoim brakiem urody. Jednak z wiekiem jej podejście do sprawy uległo zmianie.

- Zrozumiałam, że brak urody jest w istocie błogosławieństwem - mówiła. - Zmusiło mnie to do rozwijania wewnętrznych zasobów i siły. Dotarło do mnie, że kobiety, które nie mogą liczyć na swoją piękność, muszą ciężej pracować, żeby być górą.

Golda Meir została pierwszą kobietą-premierem Izraela. Nie tylko zaakceptowała samą siebie, ale wręcz cieszyła się, że jest tym, kim jest.

Autor nieznanyWasze komentarze:
 pixi: 20.07.2010, 18:57
 Muszę powiedzieć że niestety ludziom o dużej urodzie żyje się lepiej i łatwiej. Nie żebym zazdrościła ale taka jest prawda. Piękni ludzie mają łatwiej we wszystkich sferach życia, a mniej urodziwi muszą ciężko pracować podczas gdy ładni mają dużo bez wysiłku. To brzydcy są obiektem drwin i przezwisk, albo są całkiem ignorowani. Jeszcze nigdy nie słyszałam żeby facet chciał mieć brzydką kobietę. Nawet rodzice bardziej faworyzują ładniejsze dziecko a to brzydsze to widzi i czuje od małego że jest gorsze. Przykro ale taka jest prawda. Kiedyś czytałam nawet wyniki jakichś badań i tam pisano że nawet w sądzie ładna kobieta za to samo przewinienie dostała niższą karę od brzydszej. I gdzie jest sprawiedliwość.?
 ada: 09.04.2010, 22:04
 Nie chcę wyjść na zapatrzoną w siebie czy kogoś podobnego,ale nie uważam , żebym była brzydka. Pan Bód ofiarował mi wiele darów, przede wszystkim akceptację do siebie. Nie mam raczej kompleksów dotyczących wyglądu,ewentualnie w napadach złego nastroju. Jestem ambitna, mam w szkole dobre oceny, w klasie najwyższą średnią, wciąż rozwijam nowe zainteresowania, pochłaniam wiedzę jak szalona. I głupio się czuję, gdy ktoś rozróżnia- ładna-pusta, nieładna-mądra. To chyba krzywdzacy stereotyp, który dotyczy tych dziewczat, które malują się, stroją itp.,żeby ukryć inne braki. Ale nie znaczy to wcale, że nie ma ładnych, rozsądnych kobiet i brzydszych, niezbyt... rozgarniętych.
 nieznany autor: 05.02.2009, 15:57
 była osbie piekna dziwczynka miał na imie kasia chodziła dom 2 kl noj w koncu ktos ja porwał nietrakował ja nie była brzydka .
 ola: 23.11.2008, 09:15
 ludzie piękni na zewnątrz nie rozumieją tych mniej pięknych bo są z bardzo zajęci tym co nieiostone przecież uroda trwa zaledwie parę lat a gdy minie uroda człowieka który nie zrobił żadnego dobrego uczynku to co mu pozostaje...to z sercem idziemy przez życie to i następne... to serce ludzkie może zmienić świat nie nic nie warte piękno zewnętrzne
 Ona: 02.12.2007, 00:16
 Gorzej jeśli przez ten brak urody jest się ciągle odtrącanym przez osoby na ktorych nam zależy i których bliskość tak bardzo jest nam potrzebna... i nie mowie tu o przyjaciolach ale dokuczliwej, podstawowej potrzebie bycia kochanym..
 jjj: 20.11.2007, 09:50
 Moje własne doświadczenie też jest takie: braki w urodzie, figurze i wszelkich zewnętrznych cechach rzeczywiście są błogosławieństwem! Gdy byłam nastolatką było to dla mnie bardzo trune, ale kazało rozwijać się na innych polach i kazało mysleć: "najważniejsze jest niewidoczne dla oczu". Co więcej - penwe własne uprzedzenia do siebie samej uchroniły mnie od popełnianiem głupstw. Także wśród znajomych widzę, że te osoby, które miały problemy ze swoim wyglądem zewnętrznym, poprzez utarcie nosa ich próżności, stały się lepszymi, bardziej otwartymi na problemy innych. Szkoda, że w mediach propagowany jest kult idealnego ciała, a ducha rozpieszczonego i nastawionego tylko na przyjemności i wygody. Coraz mniej osób jest nastawionych na innych, na bliźnich. A coraz więcej liczy się "to co ja mam" i "to, czy mam więcej niż inni". A jednocześnie - dziś dla odpoczynku zaglądnęłam na tę stronę ;-) Tę jasną stronę internetu: www.adonai.pl ;-) Dzięki niej widzę, że wiele jest osób dla których najważniejszy jest Bóg i najwyższe wartości. Pozdrawiam serdecznie wszystkich!!!
(1)


Autor

Treść

Nowości

św. Anzelm z Canterburyśw. Anzelm z Canterbury

Modlitwa do św. AnzelmaModlitwa do św. Anzelma

Ja jestem dobrym pasterzem (J 10, 11)Ja jestem dobrym pasterzem (J 10, 11)

Jezus Dobry PasterzJezus Dobry Pasterz

Szukam pasterzaSzukam pasterza

Wybór Najwyższego uczynił z Jerozolimy podnóżek stóp Jego, obszar świętyWybór Najwyższego uczynił z Jerozolimy "podnóżek stóp Jego", obszar święty

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzedni[ Powrót ]Następny
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej