Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Nie za młody, nie za stary

Jakość życia to nie kwestia chronologii. Zanim uznasz, że jesteś za stary lub za młody na nowe przedsięwzięcie czy nowe wyzwanie, weź pod uwagę życie paru osób, które nie pozwoliły, by wiek stanął im na przeszkodzie w osiąganiu zamierzeń.

- George Burns zdobył swego jedynego Oscara, mając osiemdziesiątkę.

- Golda Meir została premierem Izraela, mając siedemdziesiąt jeden lat.

- Mozart miał siedem lat, gdy opublikowano jego pierwszą kompozycję.

- Babcia Moses zaczęła malować po osiemdziesiątce. Przez resztę życia namalowała ponad 1500 obrazów, z czego jedną czwartą mając setkę na karku.

- Benjamin Franklin opublikował pierwszy artykuł prasowy, kiedy miał szesnaście lat, a współtworzył konstytucję Stanów Zjednoczonych, gdy miał lat osiemdziesiąt jeden.

- Michał Anioł malował freski w Kaplicy Sykstyńskiej w wieku siedemdziesięciu jeden lat.

- S. I. Hayakawa w wieku siedemdziesięciu lat przestał pełnić funkcję rektora uniwersytetu stanowego w San Francisco, a następnie został wybrany do senatu.

- Casey Stengel kierował nowojorskim zespołem Mets do siedemdziesiątego piątego roku życia.

Anonim


   

Wasze komentarze:
 Biedronka: 24.12.2007, 17:37
 To nie życie ma Cię zaskakiwać, przypominać Tobie, że masz darowane przez Boga życie, ale Ty masz swoim byciem, istnieniem zaskakiwać świat.A może i zadziwisz Boga...swoim tak Panie, nawet jak po ludzku jest to trudne do wypowiedzenia, zaakceptowania, a jeszcze trudniejsze do realizacji. Nigdy za późno na rozdawanie dobra, na zadziwienie siebie , na odkrywanie darowanych talentów.Nigdy nie jest za wcześnie i nigdy nie jest za późno, by darować siebie światu.
 Monika: 24.12.2007, 01:42
 ... lub też rodzice (zwłaszcza dotyczy matek) takiego ograniczali i wyrósł na pudelka. Niby drobiazg, szczególik, a tyle krzywdy można młodemu człowiekowi przez to wyrządzić. Aha, mogli też wmawiać wprost, że za późno na cośtam. Ból i rozpacz, aż płakać się chce!
 sd: 17.12.2007, 17:05
 jeśli komukolwiek coś sie nie udało, to nie przez wiek tylko dlatego że nie próbował, albo próby były wykonywane z powątpieniem
 anna: 09.12.2007, 14:04
 a ja myślałam, że jak mam 25 lat, to nie zdążę nauczyc się grac na skrzypcach... ;)
 Monika: 02.12.2007, 20:22
 Popieram Mario, dodam jeszcze, że tężyzna fizyczna: otóż mój dziadek ma blisko 75 lat, nic mu nie doskwiera a przy tym lata i gimnastykuje się po drzewach - własnych i swoich sąsiadów, rąbie drewno, zarządza ogródkami. Jest pełen energii i optymizmu. I, jak powiedziała Barka, nie jest jakąś gwiazdą czy osobą na stanowiskach. Choć dla mnie i tak pełni funkcję lokalnego superbohatera ;) ZPB!
 Maria: 02.12.2007, 15:28
 Nie wiek się liczy tylko to co w głowie
 Barka: 01.12.2007, 13:48
 Wiek człowieka nie jest, niestety , bez znaczenia, fakt, ze komuś tam coś osiągnąć sie udało mimo wieku lub wbrew wiekowi jeszcze o niczym nie swiadczy. Nie znaczy to jednak, ze wiek w pełni wyznacza człowiekowi miejsce w tym świecie i z całą pewnoscią nie swiadczy o człowieka wartosci ani godnosci. Zresztą nawet , kiedy nie dostępujemy światowych zaszczytów i godności pozostajemy niezwykłymi , niepowtarzalnymi istotami, zasługującymi na szacunek i...miłość.
 Marynia: 30.11.2007, 21:47
 Zacżęłam studiować, pracując, mając 44 lata, zdobyłam najpierw dyplom licencjacki, potem napisałam jeszcze pracę magisterską. Było ciężko, czasem bardzo, ale było warto. Zmieniłam po 27 latach zawód i pracę, na bardziej satysfakcjonującą. Bądżcie odważni i wiedzcie , że jeżeli dużo z siebie dacie, dużo osiągniecie !!!
 ewa30.11.: 30.11.2007, 21:30
 taaak jest sie nad czym zastanowić gdyby tak jeszcze pracodawcy to przeczytali


 Teresa: 30.11.2007, 16:25
 A nasz papież Jan Paweł II ? Miał 58 lat jak objął tak ważna dla świata posługę i pełnił ja do końca, przez 26 lat. (zmarł w 84 roku życia)
 Mała: 30.11.2007, 13:02
 ot może i ja nie jestem zastara :) przeciaż całe życie przedemną Pozdrawiam
 ewa: 29.11.2007, 15:10
 naprawdę pocieszające , dzięki...zaczną mi skrzydła rosnąć u ramion....jeszcze Wszystko przede mną...Chwała Panu..pozdrawiam..
(1)


Autor

Treść

Nowości

Św. Brat Albert odkrył, jak wielką rzeczą jest człowiekŚw. Brat Albert odkrył, jak "wielką rzeczą jest człowiek"

21 listopada - Wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny21 listopada - Wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny

Kościół jako ciało ChrystusaKościół jako ciało Chrystusa

Dać dzieciom luz czy określić granice fikania?Dać dzieciom luz czy określić granice fikania?

Hare Kriszna - Droga donikądHare Kriszna - Droga donikąd

Najbardziej popularne

Litania do Najświętszej Maryi PannyLitania do Najświętszej Maryi Panny

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzedni[ Powrót ]Następny
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2021 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej