Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Nie pora na przechwałki

Dwie gęsi zbierały się do odlotu, kiedy przyszła do nich żaba z prośbą, by zabrały ją ze sobą. Gęsi wyraziły zgodę, jeśli tylko wymyśli, w jaki sposób to zrobić.

Żaba przyniosła długą trzcinę, kazała gęsiom uchwycić dziobami końce, a sama miała trzymać się jej pośrodku pyszczkiem. I tak ruszyły w drogę we trójkę. Kilku wieśniaków w dole dostrzegło ten niezwykły widok. Głośno wyrazili uznanie dla sprytnego pomysłu i zastanawiali się. kto też nań wpadł. Słysząc to, chełpliwa żaba otworzyła gębę, by powiedzieć: "To ja"; wypuściła trzcinę, spadła i roztrzaskała się o ziemię.

Morał: Kiedy wam coś dobrze idzie, trzymajcie język za zębami!

Mongolska opowieść ludowaWasze komentarze:
 Nadia: 09.01.2008, 18:52
 Także prosze o modlitwe w intencji Maciusia. Dowiedziałam się o tym od kolegi, ktory jest Pallotynem. Teraz widzę, że prośba o modlitwę dotarła nawet tutaj... jak widać Bóg chce, abyśmy modlili się w tej intencj...ja wierze, ze nasza modlitwa ma ogromną moc... Proszę, jesli możecie, przyłaczcie sie do niej
 Kamil: 09.01.2008, 14:34
 Do koloratki!To piszesz pewnie z własnego doświadczenia.Ale kazdy tak robi,Ty też.Po co pokazywać własne wady,słabości,nie tedy droga!
 kartka: 09.01.2008, 13:29
 Ja niestety nie widzę słuszności w tym opowiadaniu. Wychodziłoby, że głośno mamy mówić tylko wtedy gdy nam źle. Długo odzwczajałam się marudzić, niedostrzegając i nie chwaląc się swoimi powodzeniami. Nigdy więcej nie będę truła tym innych!
 ewa SOS...SOS: 09.01.2008, 06:59
  TĄ Prośbę o modlitwę nadesłała do mnie Siostra MArta - Pallotynka z Gdańska z prośbą o prośbę Innych.
 ewa SOS...SOS: 09.01.2008, 06:42
  Zginam kolana moje przed OJCEM OJCEM ... SYNEM ... Przed TOBĄ Śliczna PANI - MATKO ... zginam kolana moje przed Każdym , KTO Tych Słów będzie Czytał i PROSZĘ o .... Wielką MOdlitwę RÓŻAŃCOWĄ za DZIECIĄTKO , KTÓRE SIĘ DZISIAJ NARODZI - MACIUSIA I BĘDZIĘ MIAŁ OPERACJĘ NA SERDUSZKU ... I Proszę o ścisły POST w Tej INTENCJI ... i zginam kolana przed JEGO RODZICAMI , Którzy SĄ DZIELNI i Walczą O ŻYCIE . BOŻE < PANIE CAŁEGO ŚWIATA Bądź W Nich UWIELBIONY i NIECH STANIE SIĘ TWOJA WOLA ... PANIE a nie nasza . " Tak daleko nam do PRAWDY , choć Wyciąga do nas DŁOŃ ... . Nie Musimy za NIĄ PŁACIĆ , a my Tak GARDZIMY NIĄ , a może by TAK KAŻDY Przestał się JEJ w KOŃCU W S T Y D Z I Ć , Podniósł WZROK do GÓRY , Stanął TWARZĄ W TWARZ , Uwierz mi ZOBACZYSZ MĄDROŚĆ , Której Jeszcze DZIŚ NIE WIDZISZ , ŻE TO BÓG JEST M I Ł O Ś CIĄ TWĄ . BÓG MÓJ JEST MIŁOŚCIĄ , KOCHA mnie i CIĘ ..., PROWADZI MĄDROŚCIĄ SWĄ - ON I T Y L K O ON . AMEN . ( a dzisiaj idąc , aby to napisać przed kilkoma minutami , ponieważ nie mam internetu tam gdzie mieszkam , droga się delikatnie błyszczała - co za Cudowne doświadczenie .. .
 Monika: 08.01.2008, 19:22
 Dobrze Misiu, może i prawdomówna, ale za tę prawdomówność słono zapłaciła. Ciekawa opowieść. Hm.
 Nelka: 08.01.2008, 19:07
 O tak, już niejednokrotnie przekonałam się o prawdziwości tego morału.
 koloratka: 08.01.2008, 14:57
 Niezwykle prawdziwe... Lubimy się chwalić tym co robimy dobrze... chełpić się tym co posiadamy... Chcemy osiągnąć wszystko... ale nie dostrzegamy własnych wad... krytykujemy innych, a nie umiemy przyznać się do własnych błędów...
 ewa: 08.01.2008, 10:55
  .... i jeszcze jedno ... jeśli sznurek nie spełni swojej ROLI to latawiec odleci - tak jak kilka lat temu - ale juz NIE WRÓCI !!!! i nie pomogą płacze ..... żadne a potem mówimy Wielkie Słowa o BYCIU PRAWDZIWYM MĘŻCZYZNĄ .... czasami BÓG daje człowiekowi jeszcze JEDNĄ - ostatnią SZansę .... Więcej ich nie BĘDZIE !!!! i to nie żarty ... " Facet " nie potrafii osłonić Swojej a Osłania inne i mówi ,zże jest OK> ? NIE wiem ...czy WRÓCĘ ... miałeś wiele CZASU ...lat kilka żeby COŚ zrozumieć ale widzę że dalej nie do końca ... SERCEM MĘŻCZYZNY JEST NIEWIASTA a Centrum JEGO Umysłu JEST ŚWIAT Bo TAK BYŁO od POCZĄTKU !!! i TAK MA BYĆ na ZAWSZE ( proszę tych komentarzy nie drukować i radzę się Nawrócić ) pozdrawiam .


 Miś: 08.01.2008, 10:30
 Nie chełpliwa tylko prawdomówna.Dla mnie sens jest jeden jak by leciały z .......!
 ewa: 08.01.2008, 09:54
  .... "przyleciałam "... od S. Augustianek ... bo "poleciałam " po POMOC - wołając SOS .... no i przyszła ... jest tam opowiadanie o - latawcu " Służącym" Bogu ale KTÓRY TYLKO WTEDY WYPEŁNI Swoją MISJĘ .... Gdy będzie UWIĄZANY do mocnego sznura , KTÓRY Będzie NIM Sterował bo bez TEGO SZnura poszybuje i zniknie w dali ... i nikt GO Więcej NIE UJRZY . TO JEST BARDZO WAŻNE !!!! aby póżniej nie było żali i pretensji ... NIE ZOSTAWIA SIĘ LATAWCA - SAMEMU SOBIE - Życzę ZROZUMIENIA TEGo BO nie CZAS nna inne - niby ważne - rzeczy ... pozdrzwiam ... Z BOGIEM ... bo ja jestem tylko - prochem i niczym - bez Boga , bez ziemskiej osłony . Inni się organizują a nie na żywioł a ja jak PIOTR zaczęłam chodzić po morzu ... a tu widzę , że GŁĘBIA i tonę , proszę o WZMOCNIENIE !!!
 ewa...: 08.01.2008, 09:22
  ...ale BÓG w SWOIM Niezgłębionym Miłosierdziu wybiera To , CO GŁUPIE .... aby mądrych tego świata zawstydzić i chwała Panu za TO !!!!
 ewa...: 08.01.2008, 09:03
  .... nie... dodam jeszcze słówko ... BOŻE DZIĘKUJĘ CI i TO Bardzo ... ,że STWORZYŁEŚ MĘŻCZYZN : MĄDRYCH , ROZTROPNYCH , " BOSKICH " - BO TWOICH ...!!! CHWAŁA CI PANIE za TEN CUD !!! bo my bez NICH to głupie gęsi i klękam na kolana i schylam głowę i mówię : Przepraszam - Ciebie BOŻE - Mądry za moją głupotę bo jeszcze by rozwinęła skrzydła - jakie to zło jest chytre - pokornie proszę o modlitwę - każdego , kto to przeczyta i przepraszam TYCH - co cierpieli z tego powodu i błagam BOGA o Miłosierdzie ...i kajam się ... przed moją Matką Kościół i proszę czuwajcie nade mną wasza modlitwą , waszym westchnieniem przed MAJESTATEM BOGA i WAS - Wszyscy Święci Pańscy wzywam - Pomóżcie mi , bądźcie ze mną . Amen.
 ewa: 08.01.2008, 08:50
  ...bez komentarza !!!
(1)


Autor

Treść

Nowości

św. Anastazjaśw. Anastazja

Modlitwa św. AnastazjiModlitwa św. Anastazji

Modlitwa do św. Cezarego de BusModlitwa do św. Cezarego de Bus

Bajka o uwięzionym zajączkuBajka o uwięzionym zajączku

Wiosna w Tatrach co roku zachwyca swym niepowtarzalnym urokiemWiosna w Tatrach co roku zachwyca swym niepowtarzalnym urokiem

Wiersze dzieci o wiośnieWiersze dzieci o wiośnie

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzedni[ Powrót ]Następny
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej