Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Nie pora na przechwałki

Dwie gęsi zbierały się do odlotu, kiedy przyszła do nich żaba z prośbą, by zabrały ją ze sobą. Gęsi wyraziły zgodę, jeśli tylko wymyśli, w jaki sposób to zrobić.

Żaba przyniosła długą trzcinę, kazała gęsiom uchwycić dziobami końce, a sama miała trzymać się jej pośrodku pyszczkiem. I tak ruszyły w drogę we trójkę. Kilku wieśniaków w dole dostrzegło ten niezwykły widok. Głośno wyrazili uznanie dla sprytnego pomysłu i zastanawiali się. kto też nań wpadł. Słysząc to, chełpliwa żaba otworzyła gębę, by powiedzieć: "To ja"; wypuściła trzcinę, spadła i roztrzaskała się o ziemię.

Morał: Kiedy wam coś dobrze idzie, trzymajcie język za zębami!

Mongolska opowieść ludowa


   

Wasze komentarze:
 Nadia: 09.01.2008, 18:52
 Także prosze o modlitwe w intencji Maciusia. Dowiedziałam się o tym od kolegi, ktory jest Pallotynem. Teraz widzę, że prośba o modlitwę dotarła nawet tutaj... jak widać Bóg chce, abyśmy modlili się w tej intencj...ja wierze, ze nasza modlitwa ma ogromną moc... Proszę, jesli możecie, przyłaczcie sie do niej
 Kamil: 09.01.2008, 14:34
 Do koloratki!To piszesz pewnie z własnego doświadczenia.Ale kazdy tak robi,Ty też.Po co pokazywać własne wady,słabości,nie tedy droga!
 kartka: 09.01.2008, 13:29
 Ja niestety nie widzę słuszności w tym opowiadaniu. Wychodziłoby, że głośno mamy mówić tylko wtedy gdy nam źle. Długo odzwczajałam się marudzić, niedostrzegając i nie chwaląc się swoimi powodzeniami. Nigdy więcej nie będę truła tym innych!
 ewa SOS...SOS: 09.01.2008, 06:59
  TĄ Prośbę o modlitwę nadesłała do mnie Siostra MArta - Pallotynka z Gdańska z prośbą o prośbę Innych.
 ewa SOS...SOS: 09.01.2008, 06:42
  Zginam kolana moje przed OJCEM OJCEM ... SYNEM ... Przed TOBĄ Śliczna PANI - MATKO ... zginam kolana moje przed Każdym , KTO Tych Słów będzie Czytał i PROSZĘ o .... Wielką MOdlitwę RÓŻAŃCOWĄ za DZIECIĄTKO , KTÓRE SIĘ DZISIAJ NARODZI - MACIUSIA I BĘDZIĘ MIAŁ OPERACJĘ NA SERDUSZKU ... I Proszę o ścisły POST w Tej INTENCJI ... i zginam kolana przed JEGO RODZICAMI , Którzy SĄ DZIELNI i Walczą O ŻYCIE . BOŻE < PANIE CAŁEGO ŚWIATA Bądź W Nich UWIELBIONY i NIECH STANIE SIĘ TWOJA WOLA ... PANIE a nie nasza . " Tak daleko nam do PRAWDY , choć Wyciąga do nas DŁOŃ ... . Nie Musimy za NIĄ PŁACIĆ , a my Tak GARDZIMY NIĄ , a może by TAK KAŻDY Przestał się JEJ w KOŃCU W S T Y D Z I Ć , Podniósł WZROK do GÓRY , Stanął TWARZĄ W TWARZ , Uwierz mi ZOBACZYSZ MĄDROŚĆ , Której Jeszcze DZIŚ NIE WIDZISZ , ŻE TO BÓG JEST M I Ł O Ś CIĄ TWĄ . BÓG MÓJ JEST MIŁOŚCIĄ , KOCHA mnie i CIĘ ..., PROWADZI MĄDROŚCIĄ SWĄ - ON I T Y L K O ON . AMEN . ( a dzisiaj idąc , aby to napisać przed kilkoma minutami , ponieważ nie mam internetu tam gdzie mieszkam , droga się delikatnie błyszczała - co za Cudowne doświadczenie .. .
 Monika: 08.01.2008, 19:22
 Dobrze Misiu, może i prawdomówna, ale za tę prawdomówność słono zapłaciła. Ciekawa opowieść. Hm.
 Nelka: 08.01.2008, 19:07
 O tak, już niejednokrotnie przekonałam się o prawdziwości tego morału.
 koloratka: 08.01.2008, 14:57
 Niezwykle prawdziwe... Lubimy się chwalić tym co robimy dobrze... chełpić się tym co posiadamy... Chcemy osiągnąć wszystko... ale nie dostrzegamy własnych wad... krytykujemy innych, a nie umiemy przyznać się do własnych błędów...
 ewa: 08.01.2008, 10:55
  .... i jeszcze jedno ... jeśli sznurek nie spełni swojej ROLI to latawiec odleci - tak jak kilka lat temu - ale juz NIE WRÓCI !!!! i nie pomogą płacze ..... żadne a potem mówimy Wielkie Słowa o BYCIU PRAWDZIWYM MĘŻCZYZNĄ .... czasami BÓG daje człowiekowi jeszcze JEDNĄ - ostatnią SZansę .... Więcej ich nie BĘDZIE !!!! i to nie żarty ... " Facet " nie potrafii osłonić Swojej a Osłania inne i mówi ,zże jest OK> ? NIE wiem ...czy WRÓCĘ ... miałeś wiele CZASU ...lat kilka żeby COŚ zrozumieć ale widzę że dalej nie do końca ... SERCEM MĘŻCZYZNY JEST NIEWIASTA a Centrum JEGO Umysłu JEST ŚWIAT Bo TAK BYŁO od POCZĄTKU !!! i TAK MA BYĆ na ZAWSZE ( proszę tych komentarzy nie drukować i radzę się Nawrócić ) pozdrawiam .


 Miś: 08.01.2008, 10:30
 Nie chełpliwa tylko prawdomówna.Dla mnie sens jest jeden jak by leciały z .......!
 ewa: 08.01.2008, 09:54
  .... "przyleciałam "... od S. Augustianek ... bo "poleciałam " po POMOC - wołając SOS .... no i przyszła ... jest tam opowiadanie o - latawcu " Służącym" Bogu ale KTÓRY TYLKO WTEDY WYPEŁNI Swoją MISJĘ .... Gdy będzie UWIĄZANY do mocnego sznura , KTÓRY Będzie NIM Sterował bo bez TEGO SZnura poszybuje i zniknie w dali ... i nikt GO Więcej NIE UJRZY . TO JEST BARDZO WAŻNE !!!! aby póżniej nie było żali i pretensji ... NIE ZOSTAWIA SIĘ LATAWCA - SAMEMU SOBIE - Życzę ZROZUMIENIA TEGo BO nie CZAS nna inne - niby ważne - rzeczy ... pozdrzwiam ... Z BOGIEM ... bo ja jestem tylko - prochem i niczym - bez Boga , bez ziemskiej osłony . Inni się organizują a nie na żywioł a ja jak PIOTR zaczęłam chodzić po morzu ... a tu widzę , że GŁĘBIA i tonę , proszę o WZMOCNIENIE !!!
 ewa...: 08.01.2008, 09:22
  ...ale BÓG w SWOIM Niezgłębionym Miłosierdziu wybiera To , CO GŁUPIE .... aby mądrych tego świata zawstydzić i chwała Panu za TO !!!!
 ewa...: 08.01.2008, 09:03
  .... nie... dodam jeszcze słówko ... BOŻE DZIĘKUJĘ CI i TO Bardzo ... ,że STWORZYŁEŚ MĘŻCZYZN : MĄDRYCH , ROZTROPNYCH , " BOSKICH " - BO TWOICH ...!!! CHWAŁA CI PANIE za TEN CUD !!! bo my bez NICH to głupie gęsi i klękam na kolana i schylam głowę i mówię : Przepraszam - Ciebie BOŻE - Mądry za moją głupotę bo jeszcze by rozwinęła skrzydła - jakie to zło jest chytre - pokornie proszę o modlitwę - każdego , kto to przeczyta i przepraszam TYCH - co cierpieli z tego powodu i błagam BOGA o Miłosierdzie ...i kajam się ... przed moją Matką Kościół i proszę czuwajcie nade mną wasza modlitwą , waszym westchnieniem przed MAJESTATEM BOGA i WAS - Wszyscy Święci Pańscy wzywam - Pomóżcie mi , bądźcie ze mną . Amen.
 ewa: 08.01.2008, 08:50
  ...bez komentarza !!!
(1)


Autor

Treść

Nowości

Św. Brat Albert odkrył, jak wielką rzeczą jest człowiekŚw. Brat Albert odkrył, jak "wielką rzeczą jest człowiek"

21 listopada - Wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny21 listopada - Wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny

Kościół jako ciało ChrystusaKościół jako ciało Chrystusa

Dać dzieciom luz czy określić granice fikania?Dać dzieciom luz czy określić granice fikania?

Hare Kriszna - Droga donikądHare Kriszna - Droga donikąd

Najbardziej popularne

Litania do Najświętszej Maryi PannyLitania do Najświętszej Maryi Panny

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzedni[ Powrót ]Następny
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2021 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej