Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Czekadnik

     W epoce kamiennych zamków i walecznych rycerzy przyodzianych w zbroje, pewien odważny młodzieniec, o złotych rękach, postanowił zostać kowalem. Przyszedł do warsztatu, jako uczeń, i bardzo szybko nauczył się tajników rzemiosła. Wiedział jak należy posługiwać się narzędziami, kuć żelazo na kowadle, dąć w mięch kowalski. Był naprawdę wspaniały: nauczył się jak kuć szpady o harmonijnym kształcie i lekkie hełmy, odporne na każde uderzenie, kandelabry o tysiącach wgłębień i potężne kraty.

     Zaledwie zakończył swoje szkolenie, został przyjęty do oficyny przy królewskim pałacu.

     Okazało się jednak, że cała jego zdolność obcowania z młotami jest bezużyteczna, bowiem młodzieniec nigdy nie zdobył umiejętności robienia rzeczy zupełnie najprostszych: nie wiedział, na przykład, jak używać krzemienia do rozpalania ognia, który jest nieodzowną rzeczą potrzebną do uprawiania tego zawodu.

* * *

     To oczywiste, że nasze dzieci muszą przyswoić sobie podstawowe umiejętności: czytania, pływania, korzystania z komputera, a także powinny nauczyć się rzeczy potrzebnych im do życia w dwudziestym pierwszym wieku. Jeżeli jednak, poza zdobyciem tych wszystkich umiejętności, nie zaoferujemy im nic innego, jeżeli nie pomożemy w rozwoju duchowym, a będziemy się zajmować jedynie szczegółami potrzebnymi im do życia, to nie będą oni nigdy posiadali swojego centrum. W niektórych kulturach proces odkrywania własnego centrum duchowego nazywamy po prostu nauką stawania się istotą ludzką.

Bruno Ferrero


   

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

TreśćPoprzedni[ Powrót ]Następny
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej