Humor Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Pobierz Spowiedź Opowiadania Perełki

Czekadnik

     W epoce kamiennych zamków i walecznych rycerzy przyodzianych w zbroje, pewien odważny młodzieniec, o złotych rękach, postanowił zostać kowalem. Przyszedł do warsztatu, jako uczeń, i bardzo szybko nauczył się tajników rzemiosła. Wiedział jak należy posługiwać się narzędziami, kuć żelazo na kowadle, dąć w mięch kowalski. Był naprawdę wspaniały: nauczył się jak kuć szpady o harmonijnym kształcie i lekkie hełmy, odporne na każde uderzenie, kandelabry o tysiącach wgłębień i potężne kraty.

     Zaledwie zakończył swoje szkolenie, został przyjęty do oficyny przy królewskim pałacu.

     Okazało się jednak, że cała jego zdolność obcowania z młotami jest bezużyteczna, bowiem młodzieniec nigdy nie zdobył umiejętności robienia rzeczy zupełnie najprostszych: nie wiedział, na przykład, jak używać krzemienia do rozpalania ognia, który jest nieodzowną rzeczą potrzebną do uprawiania tego zawodu.

* * *

     To oczywiste, że nasze dzieci muszą przyswoić sobie podstawowe umiejętności: czytania, pływania, korzystania z komputera, a także powinny nauczyć się rzeczy potrzebnych im do życia w dwudziestym pierwszym wieku. Jeżeli jednak, poza zdobyciem tych wszystkich umiejętności, nie zaoferujemy im nic innego, jeżeli nie pomożemy w rozwoju duchowym, a będziemy się zajmować jedynie szczegółami potrzebnymi im do życia, to nie będą oni nigdy posiadali swojego centrum. W niektórych kulturach proces odkrywania własnego centrum duchowego nazywamy po prostu nauką stawania się istotą ludzką.


Bruno Ferrero


Baśnie na dobranoc Baśnie na dobranoc
Praca zbiorowa
Są takie baśnie, które towarzyszą nam przez całe życie... to coś więcej niż tylko sentyment czy wspomnienie... to pewien kulturowy kod - dzieci powinny poznać go jak najwcześniej...... » zobacz więcej


   


Wasze komentarze:

Brak komentarzy


Autor

Treść
Poprzedni[ Powrót ]Następny
 
[ Strona główna ]
O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej