Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

O świątyni i wrotyczu

     Był sobie raz stary mędrzec. Pewnego dnia przyszła doń grupa uczniów bogatych w wieloletnie życiowe doświadczenie. Rozbiegli się kiedyś po świecie, by rozdawać owoce jego nauki. Kiedy uczniowie złożyli mu już dary i powspominali piękne, dawne czasy, poprosili swego starego mistrza, aby mogli go jeszcze raz posłuchać. Guru zgodził się. Jakże jednak wielkie było ich zdumienie, kiedy przyjął ich w świątyni wraz z młodziutkimi uczniami, dorastającymi mnichami - a także z grupą dzieci.

     Najstarszy z byłych uczniów wyraził przed nim swoje zdziwienie, nawet z odrobiną dezaprobaty. Na co mistrz odpowiedział:

     - Czy widzisz tę tam starą świątynię? Fasadę ma jasną i pełną blasku, ale jeśli podejdziesz, dojrzysz, że całą tylną ścianę porastają wrotycz i liany. To samo grozi człowiekowi dorosłemu, o ile, od czasu do czasu, nie odważy się na odrzucenie tego, co nazywa doświadczeniem. Aby coraz bardziej dorastać w sercu i w duszy, trzeba się stawać coraz bardziej dzieckiem.

     Uczeń spuścił głowę — i krótkich, naiwnych historyjek, jakie opowiadał stary nauczyciel, wysłuchał tak, jakby słyszał je po raz pierwszy w życiu.

Autor nieznany   

Dzieci z Bullerbyn Dzieci z Bullerbyn
Astrid Lindgren
Opowieść o grupie dzieci zamieszkujących małe miasteczko Bullerbyn. Autorka barwnie opisuje liczne przygody, które przytrafiły się grupie przyjaciół oraz ich rodzinom. Ciepła historia podkreśla siłę przyjaźni i jej rolę w życiu... » zobacz więcej

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Tresć
Poprzedni[ Powrót ]Następny
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej