Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

O cukrze

     - Mam okropny charakter i nie wiem, jak się od niego uwolnić - zwierzył się kiedyś pewien mężczyzna świętemu człowiekowi.

     - Można tu zastosować tylko jeden sposób - odpowiedział mu tamten. - Wróć do domu i postaw na ogniu garnek do połowy napełniony cukrem. Dopóki syrop będzie zawierał nieczystości, będzie kopcił i skwierczał. Za to kiedy szumowiny i obce ciała znikną – nie będzie już nic szumieć ani dymić. Powstanie wtedy syrop ku radości ludzi. Z wtedy ty uczyń to samo z własnym charakterem.

S. Ramakriszna   

Dzieci z Bullerbyn Dzieci z Bullerbyn
Astrid Lindgren
Opowieść o grupie dzieci zamieszkujących małe miasteczko Bullerbyn. Autorka barwnie opisuje liczne przygody, które przytrafiły się grupie przyjaciół oraz ich rodzinom. Ciepła historia podkreśla siłę przyjaźni i jej rolę w życiu... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 Sabina: 07.12.2011, 17:23
 Opowiadanie b.sensowne, myslę że każdy dobry kapłan z czystym sumieniem może się nim posłużyć w katechezie czy homilii, tylko.................warto by jednak zwracać przed umieszczeniem go tutaj na nazwisko autora, albo przynajmniej napisać;"Nieznany", żeby nie kierować nikogo w niewłaściwym kierunku.Wszak to katolicka STRONA???
(1)


Autor

Tresć
Poprzedni[ Powrót ]Następny
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej