Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Parafraza listu do Koryntian

Gdybym mówiła językami wychowawców i psychiatrów, a miłości bym nie miała, stałabym się jak miedź brzęcząca albo cymbał brzmiący.

Gdybym też miała dar planowania przyszłości mojego dziecka i znała wszystkie tajemnice dziecięcego umysłu, i posiadła wszelką wiedzę o nastolatkach i wszelką wiarę w swoje dzieci, tak iżbym góry przenosiła, a miłości bym nie miała, byłabym niczym.

I gdybym rozdała całą swoją majętność, by je wykarmić, a ciało wystawiła na ciężką harówkę w domu, lecz miłości bym nie miała, nic bym nie zyskała.

Miłość cierpliwa jest dla niegrzecznych dzieci, łaskawa jest. Miłość nie zazdrości, kiedy dziecko chce przenieść się do babci, bo "ona jest fajna".

Miłość nie szuka poklasku u nastolatka w przekonaniu, że wszystko wie lepiej.

Miłość zachowuje dobre maniery w domu - nie szuka swego ani nie ma kompleksu męczennika, nie daje się łatwo sprowokować zwykłym dziecięcym postępowaniem.

Miłość nie pamięta wczorajszego zła, nie myśli źle - rozstrzyga wątpliwości na korzyść dziecka.

Miłość nie lekceważy grzechu w życiu dziecka (ani we własnym), ale weseli się, kiedy odnajduje ono prawdę.

Miłość nie ustaje; nie jest jak wygodne warunki, które się skończą, albo jak całkowite porozumienie między rodzicami a dziećmi, które zaniknie, lub jak dobre wychowanie, o którym się zapomni.

Kiedy byliśmy dziećmi, mówiliśmy, postępowaliśmy i myśleliśmy jak dzieci.

Teraz, gdy staliśmy się rodzicami, musimy postępować dojrzale.

Mervin SeoshoreWasze komentarze:
 marzena aneta: 07.04.2023, 09:19
 Parafraza listu do Koryntian dziękuję proszę o miłość uczciwość sprawiedliwość na świecie dziękuję proszę o szczęśliwe dzieciństwo dla dzieci wszystkich bo dzieci wszystkie nasze są dziękuję proszę o szczęście zdrowie dla nich w dorosłym życiu dziękuję proszę żeby się rodziły tylko chciane kochane planowane zdrowe dziękuję modlitwa ma moc nie ma modlitw nie wysłuchanych modlitwa ma moc modlitwa cuda czyni miłość cuda czyni nadzieja cuda czyni pokora cuda czyni sprawiedliwość cuda czyni uczciwość cuda czyni ufność cuda czyni wiara cuda czyni wiara to jest pewność bez dowodu wiara to droga którą docieramy do marzeń dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję
 marzena aneta: 17.12.2022, 12:53
 parafraza listu do koryntian dziękuję proszę o miłość uczciwość sprawiedliwość na świecie dziękuję proszę o dzieciństwo szczęśliwe dla dzieci wszystkich bo wszystkie dzieci nasze są dziękuję Boże spraw żeby dzieci rodziły się tylko chciane planowane zdrowe dziękuję modlitwa ma moc nie ma modlitw nie wysłuchanych modlitwa ma moc modlitwa cuda czyni miłość cuda czyni nadzieja cuda czyni pokora cuda czyni sprawiedliwość cuda czyni uczciwość cuda czyni ufność cuda czyni wiara cuda czyni wiara to jest pewność bez dowodu wiara to jest droga którą docieramy do marzeń dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję
 matka 22.10.2016r.Proszę : 22.10.2016, 23:55
 Proszę Cię Panie Boże o opiekę nad moją rodziną a dzisiaj w. szczególności w dniu urodzin Mateusza uchroń go od dla.Proszę pomóż aby wybierał poprawną drogę w swoim życiu. JEZU Ufam TOBIE.
 gosc: 25.09.2016, 17:32
  bożena: 01.08.2016, 20:56 panie Jezu proszę cię o pomoc dla mojego syna Pawła uchroń go od zła i dopomuż mu przezwyciężyć wszelkie problemy nie dopuść by się załamał pod ciężarem przeszkód które mu się piętrzą w każdym dniuniech jego życie będzie wreszcie szczęśliwe błagam cię Jezu Blagam blagam
 mama: 06.02.2013, 22:03
 Mądre,wspanialy drogowskaz dla rodziców.
 Asia: 09.09.2009, 13:29
 Poprostu piękne...
(1)


Autor

Treść

Nowości

św. Agnieszka z Montepulcianośw. Agnieszka z Montepulciano

Modlitwa do św. Agnieszki z MontepulcianoModlitwa do św. Agnieszki z Montepulciano

Litania do św. Agnieszki z MontepulcianoLitania do św. Agnieszki z Montepulciano

Do La Salette przybywają pielgrzymi z całego świataDo La Salette przybywają pielgrzymi z całego świata

Drugi znak - wielki smok (Ap 12,3-6)Drugi znak - wielki smok (Ap 12,3-6)

Czy apostolskie zalecenie powstrzymywania się od krwi dziś już nie obowiązuje?Czy apostolskie zalecenie powstrzymywania się od krwi dziś już nie obowiązuje?

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzedni[ Powrót ]Następny
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej