Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Jak życiem pokierować?

     Zima w Licheniu to idealny czas, by w ciszy i odosobnieniu porozmawiać z Bogiem. Te same alejki, które latem nie mogą pomieścić pielgrzymów, na przełomie starego i nowego roku zapraszają do długich spacerów i rozmyślań. Oto dlaczego Duszpasterstwo Powołań Zgromadzenia Księży Marianów od kilkunastu lat zaprasza młodych mężczyzn właśnie w tym czasie do Liche- nia na rekolekcje o rozeznawaniu drogi życia. Począwszy od 27 grudnia, kolejne dni upływały w rytmie odmawianej wspólnie Liturgii Godzin, na rozważaniu Pisma Świętego i na konferencjach, ale doświadczenie tych dni to nie tylko wyciszenie, to również wspólne wieczory i rozmowy, oglądanie filmów i posiłki z licheńską wspólnotą w klasztornym refektarzu oraz piesza wyprawa do oddalonego o kilkanaście kilometrów klasztoru ojców kamedułów. Wszystko to zostało uwieńczone uroczystą liturgią w bazylice, którą rozpoczęliśmy Nowy Rok.

     Księża pracujący w "powołaniówce" zapraszają w ciągu roku na wiele spotkań rekolekcyjnych. Niektóre z nich odbędą się w licheńskim Sanktuarium. Będą to: na przełomie maja i czerwca - dni skupienia, połączone z uczestnictwem w liturgii święceń kapłańskich; w sierpniu - rekolekcje dla ministrantów i lektorów. Przez cały sezon pielgrzymkowy czynna będzie również sala Duszpasterstwa Powołań w wieży kościoła Matki Bożej Częstochowskiej. Można tam będzie otrzymać informacje o poszczególnych zgromadzeniach męskich i żeńskich, o rekolekcjach, czy też porozmawiać z jednym z księży marianów lub siostrą zakonną. Tradycją stały się już Msze w intencji powołań, które w każdą sobotę, od maja do końca września, odprawiane są w bazylice o godzinie 23.00. Ta niezwykła w swej nocnej oprawie Eucharystia nie kończy jednak modlitwy. Po niej rozpoczyna się całonocne czuwanie, prowadzone przez jedno z żeńskich zgromadzeń zakonnych.

     Duszpasterze powołań: ks. Tadeusz Stryczek (Sulejówek; tel. 501 650 750), ks. Grzegorz Belczak (Licheń; 503 079 511) i ks. Mateusz Turkowski (Licheń; 507 675 912) choć będą na zmianę obecni w Licheniu, większość wakacyjnego czasu spędzą "w terenie", dlatego również "w teren" zapraszają młodych licheńskich pielgrzymów. Informacje o rekolekcjach i spotkaniach www.marianie.pl

ks. Mateusz Turkowski MIC

Tekst pochodzi z Informatora Sanktuarium Maryjnego w Licheniu
Pielgrzym Licheński - Informator nr 5, kwiecień 2007


   

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej