Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Matka Urszula Ledóchowska o powołaniu

DAĆ BOGU WOLNĄ RĘKĘ

Życie moje składa się z niespodzianek tak, że niczemu się nie dziwię i chętnie zawsze zostawiam Panu Bogu wolne ręce. Pewniejszą jestem, gdy On mi szyki psuje i po swojemu urządza...

ZAWSZE Z UŚMIECHEM

Mieć stały uśmiech na twarzy, zawsze - gdy słońce świeci albo deszcz pada, w zdrowiu lub w chorobie, w powodzeniu albo gdy wszystko idzie na opak - o to niełatwo! Uśmiech ten świadczy, że dusza twa czerpie w Sercu Bożym tę ciągłą pogodę duszy, że umiesz zapomnieć o sobie, pragnąc być dla innych promykiem szczęścia.

PANIE, CO CHCESZ, ABYM CZYNIŁ?

Ci, którzy mają światło Boże, niech przyświecają tym, którzy pozostają w ciemnościach.

Ci, którzy posiadają wiedze, niech pracują dla potrzebujących nauki Chrystusowej.

Ci, co posiadają majątek, niech wspierają tę najdroższą cząstkę Kościoła Chrystusowego - ubogich, wdowy, sieroty, chorych.

Ci, którzy mają serce czułe dla bied ludzkich, niech niosą słowa pociechy nieszczęśliwym.

Niech każdy według swej możności pracuje nad tym, by świeciło się Imię Boże, by przyszło Królestwo Boże, by spełniała się zawsze i wszędzie wola Boża.

CO TO JEST ŚWIĘTOŚĆ

Musimy stać się świętymi jeżeli chcemy dostać się do nieba. Lecz nie bójmy się, świętość nie polega na nadzwyczajnych pokutach, długich modlitwach. Świętość polega na cichym spełnianiu woli Bożej.

ZWYCZAJNE OBOWIĄZKI Z
NADZWYCZAJNĄ MIŁOŚCIĄ

Potrzeba nam wpatrywać się w życie świętych. I to szczególnie tych świętych, którzy prowadzili życie podobne do naszego, nie różniąc się od naszego żadną nadzwyczajnością, spełniając - a to jest cechą ich świętości - najzwyczajniejsze, małe obowiązki z miłością nadzwyczajną, gorącością nadprzyrodzoną.
   

Wasze komentarze:
 Ida: 14.05.2009, 15:39
 tez mam testament ;) jest przepiękny i taki głęboki- nie wspominając jaki wymagający...
 Ulka: 10.05.2009, 12:11
 Urszulko...Ty wiesz;) dziękuję Ci...
 Urszula: 20.03.2009, 00:56
 Święta Urszulo, moja Kochana Imienniczko...Pomóż mojemu synkowi Robertowi,Żanecie dla ich ich córeczki , a mojej kochanej wnusi ...i nam wszystkim , którzy uciekają sie do Ciebie i proszą o potrzebne wszystkim łaski.Wstawiaj się za nami ...o trzeżwość ,nawrócenie mojego syna... o pomoc w dalszym życiu , o pracę ...by wszystko ułożyło się pomyślnie, aby mogli być razem, w miłości , zgodzie, szacunku do siebie nawzajem.kochać , aby ten ciężki okres w ich życiu odmienił sie na lepsze.Módl się za nami, wypraszaj nam potrzebne łaski...tak bardzo nam potrzebne.
 Karolcia : 30.10.2008, 21:53
 Trzeba miec pogode ducha a najlepiej od ucha do ucha:)hehe Pozdrawiam wszystkie siostry Urszulanki SJK z WARSZAWY:)
 Dominika: 17.08.2008, 09:40
 Św.Urszula jest najlepszą świętą.To właśnie do jej Zgromadzenia chcę wstąpić najbardziej. Pozdrowienia dla Urszulanek SJK z całego Świata. Najbardziej dla s.Janiny B. i kandydatki Ani B. one są super, to one przybliżyły mi św.Urszulę, i to dzięki nim zaczęłam zastanawiać się nad moim powołaniem,i przyszłym życiem zakonnym. ><>
 Kasieńka: 22.02.2008, 22:29
 To wszystko jest cudowne. Wielkie podziękowania dla siostry Marioli i siostry Bożeny z Łodzi za to że są, za ich ciepłe serduszka,dobroć i miłe słowa. To najwspanialsze siostry na świecie!!!
 Hania: 16.01.2008, 21:25
 św Urszula, moja ukochana świeta, Pozdrawiam siostry Urszulanki z Pniew, Poznania, Torunia, Słupska, Otorowa i z Kaźmierza, s Mariolke...
 JKA: 13.12.2007, 17:58
 Cudowne! Wielkie uściski dla ss. Urszulanek SJK, a szczególnie dla s. Marty Z. SJK z Lublina - człowieka, który zmienia życie innym przez samo pojawienie się. Zmienia na radośniejsze, lepsze, bardziej religijne :)
 justyna: 14.10.2007, 18:49
 W "Testamencie" Sw.Urszuli odnalazlam recepte na zycie.Goraco polecam!
 justyna: 14.10.2007, 18:36
 Sw.Urszula to przeciez apostolka usmiechu:)Pozdrawiam wszystkie ss.Urszulanki SJK.Szczegolnie te z Bydgoszczy i Pniew!
 bubu: 16.04.2007, 12:09
 Właśnie św.Urszula jest taką moją Matką Duchową. I z doświadczenia wiem,że wystarczy na twarzyczce nawet mały uśmieszek, by dać radość drugiej osobie
[1] (2)


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej