Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Wywłaszczenie a podatek od czynności cywilnoprawnych

     W wyniku postępowania wywłaszczeniowego nabyłem w drodze zamiany inną nieruchomość. Nabycie nastąpiło po długich rokowaniach prowadzonych przez starostę. Czy w związku z tym, że otrzymałem nieruchomość zamienną, muszę odprowadzić podatek od czynności cywilnoprawnych?

     Zgodnie z przepisami ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych - art. 2 pkt 1 lit.g - nie podlegają podatkowi od czynności cywilnoprawnych czynności w sprawach podlegających przepisom o gospodarce nieruchomościami lub przepisom o autostradach płatnych. W związku z tym, iż dla potrzeb administracyjnych konieczne było wywłaszczenie nieruchomości, której był Pan właścicielem, i przyznanie w to miejsce innej, zamiennej nieruchomości - co odbyło się na podst. art. 114 ust. 1 ustawy o gospodarce nieruchomościami - czynność ta nie podlega podatkowi od czynności cywilnoprawnych.


B. Z.


Tekst pochodzi z Tygodnika Katolickiego
Niedziela, 48/2009


   

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.



Autor

Treść

Nowości

Rzymskie bazyliki większeRzymskie bazyliki większe

Opoka naszego duchaOpoka naszego ducha

Na spotkanie Boga i człowiekaNa spotkanie Boga i człowieka

Papieskie pierwsze sobotyPapieskie pierwsze soboty

Czujemy, to co mówi Jej SerceCzujemy, to co mówi Jej Serce

Najbardziej popularne

Litania do Najświętszej Maryi PannyLitania do Najświętszej Maryi Panny

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2021 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej