Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
 
Trzeba iść pod prąd!

     Mam dwadzieścia cztery lata i wraz ze swoim chłopakiem moim Bartoszem, w dniu jego imienin, przystąpiłam do Ruchu Czystych Serc. Jesteśmy ze sobą cztery lata. Dzień, w którym staliśmy się udziałowcami tej szczytnej idei, był dla nas wyjątkowy i piękny. Poprosiliśmy znajomego księdza, aby był świadkiem naszego świadomego zawierzenia Chrystusowi. Przyrzeczenie złożyliśmy przed relikwiami bł. Karoliny, w kaplicy pod jej wezwaniem. Następnie przyjęliśmy Komunię św., a ksiądz pomodlił się za nas.

     Przystąpiliśmy do RCS, bo stwierdziliśmy, że nie ma innej drogi do radości, szczęścia i prawdziwej miłości jak tylko przez Chrystusa. Codzienna modlitwa, cząstka różańca, koronka do Miłosierdzia Bożego i lektura Pisma św. daje każdemu z nas ogromną siłę do pokonywania własnych słabości i niedostatków. Jest jak światło, które rozjaśnia umysł i wskazuje drogę postępowania na każdy dzień - czy to w rodzinie, czy w pracy, czy w miłości.

     Po przystąpieniu do RCS zauważyłam, że wzbudziło się we mnie pragnienie Boga, wręcz tęsknota za Nim i potrzeba częstego przyjmowania Jezusa w Komunii św.

     Tak wiele radości i ładu wprowadził Pan w nasze życie i serca dzięki RCS! Łatwiej jest wybaczyć, trzymać język na wodzy, pokonywać własne wady i puścić w niepamięć wszystkie przykrości. Takie postępowanie daje nam ogromny pokój wewnętrzny. Oczywiście, trzeba od siebie wymagać. Oboje widzimy, że tylko ta droga, po której idziemy teraz, jest właściwa. Cieszę się, że w dniu ślubu będziemy mogli ofiarować sobie najpiękniejszy prezent -naszą czystą miłość. Jesteśmy ze sobą już dość długo i, dzięki Bogu, nie złamaliśmy się. To, co oferuje współczesny świat - "wolność", która rodzi zniewolenie seksualne - jest już przestarzałe i prowadzi do rozpaczy oraz zagubienia. Teraz trzeba iść pod prąd i stawiać sobie wymagania, takie jak w RCS. To jest dopiero wyzwanie i powód do chluby w Jezusie Chrystusie!


Dorota i Bartosz


Publikacja za zgodą redakcji

nr 2-2008

RCS - strona oficjalna:

Ruch Czystych Serc


Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny
Św. Ludwik Maria Grignion de Montfort
Lektura traktatu jest cennym duchowym doświadczeniem. Im częściej po niego sięgamy, tym bardziej przemienia on nasze serca. Osnowę dzieła stanowi dewiza św. Ludwika Marii de Montfort: "Wszystko dla Jezusa przez Maryję"... » zobacz więcej


Wasze komentarze:
 Basia19 :): 26.05.2009, 20:35
 Wszystko mogę w tym , który mnie umacnia:*:)
 Martita: 03.06.2008, 16:48
 Ja tylko się upewniłam przy swoim, dziękuję:*
 ...........................: 20.05.2008, 21:10
 Czytałam to świadectwo w "Miłujcie się" :) Świetne czasopismo... :) A za świadectwo Chwała Panu!
 Iwona: 19.05.2008, 07:02
 Swietnie byle tak dalej.....:)
(1)


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej