Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
 
Trzeba iść pod prąd!

     Mam dwadzieścia cztery lata i wraz ze swoim chłopakiem moim Bartoszem, w dniu jego imienin, przystąpiłam do Ruchu Czystych Serc. Jesteśmy ze sobą cztery lata. Dzień, w którym staliśmy się udziałowcami tej szczytnej idei, był dla nas wyjątkowy i piękny. Poprosiliśmy znajomego księdza, aby był świadkiem naszego świadomego zawierzenia Chrystusowi. Przyrzeczenie złożyliśmy przed relikwiami bł. Karoliny, w kaplicy pod jej wezwaniem. Następnie przyjęliśmy Komunię św., a ksiądz pomodlił się za nas.

     Przystąpiliśmy do RCS, bo stwierdziliśmy, że nie ma innej drogi do radości, szczęścia i prawdziwej miłości jak tylko przez Chrystusa. Codzienna modlitwa, cząstka różańca, koronka do Miłosierdzia Bożego i lektura Pisma św. daje każdemu z nas ogromną siłę do pokonywania własnych słabości i niedostatków. Jest jak światło, które rozjaśnia umysł i wskazuje drogę postępowania na każdy dzień - czy to w rodzinie, czy w pracy, czy w miłości.

     Po przystąpieniu do RCS zauważyłam, że wzbudziło się we mnie pragnienie Boga, wręcz tęsknota za Nim i potrzeba częstego przyjmowania Jezusa w Komunii św.

     Tak wiele radości i ładu wprowadził Pan w nasze życie i serca dzięki RCS! Łatwiej jest wybaczyć, trzymać język na wodzy, pokonywać własne wady i puścić w niepamięć wszystkie przykrości. Takie postępowanie daje nam ogromny pokój wewnętrzny. Oczywiście, trzeba od siebie wymagać. Oboje widzimy, że tylko ta droga, po której idziemy teraz, jest właściwa. Cieszę się, że w dniu ślubu będziemy mogli ofiarować sobie najpiękniejszy prezent -naszą czystą miłość. Jesteśmy ze sobą już dość długo i, dzięki Bogu, nie złamaliśmy się. To, co oferuje współczesny świat - "wolność", która rodzi zniewolenie seksualne - jest już przestarzałe i prowadzi do rozpaczy oraz zagubienia. Teraz trzeba iść pod prąd i stawiać sobie wymagania, takie jak w RCS. To jest dopiero wyzwanie i powód do chluby w Jezusie Chrystusie!


Dorota i Bartosz


Publikacja za zgodą redakcji

nr 2-2008

RCS - strona oficjalna:

Ruch Czystych Serc


Wasze komentarze:
 Basia19 :): 26.05.2009, 20:35
 Wszystko mogę w tym , który mnie umacnia:*:)
 Martita: 03.06.2008, 16:48
 Ja tylko się upewniłam przy swoim, dziękuję:*
 ...........................: 20.05.2008, 21:10
 Czytałam to świadectwo w "Miłujcie się" :) Świetne czasopismo... :) A za świadectwo Chwała Panu!
 Iwona: 19.05.2008, 07:02
 Swietnie byle tak dalej.....:)
(1)


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej