Testy Psychotesty Zagadki Rebusy Cienie Pomoc Duchowa Zabawy Złudzenia Psychologia Quizy Triki

Seans telepatyczny

     - Rozpoczynamy seans telepatyczny - mówi sztukmistrz do widzów - proszę o absolutną ciszę i skupienie. Oto karteczka, na której czytelnie, drukowanymi literami napiszcie jakieś słowo lub krótkie zdanie, hasło albo przysłowie. Aby nie było podejrzeń, że podglądam, wyjdę z pokoju, a wy po napisaniu zgniećcie kartkę w małą kulkę i przywołajcie mnie.

     Sztukmistrz wychodzi. Widzowie naradzają się, co napisać... Wreszcie przywołany magik rozpoczyna zapowiedziany "seans telepatyczny". Wyciąga magiczną pałeczkę, na której Końcu jest umocowana szpilka, i nadziewa na nią zgniecioną kulkę papieru wręczoną mu przez widzów. Następnie rozkłada arkusz papieru, na którym widnieją wszystkie litery alfabetu (taki arkusz należy sobie wcześniej przygotować) i mówi:

     - Teraz znów wyjdę, a przez ten czas niech ktoś z was weźmie pałeczkę i dotknie znajdującą się na jej końcu papierową kuleczką tych liter, z których składa się napisane słowo czy hasło.

     Przywołany ponownie sztukmistrz zapala świeczkę, raz jeszcze prosi wszystkich o ciszę i skupienie, po czym spala nad płomieniem papierową kulkę. Zsypuje popiół ze szpilki na dłoń tego z widzów, który napisał hasło, lub na własną dłoń i robiąc tajemnicze miny oraz wpatrując się w popiół powoli zaczyna odczytywać to, co było napisane na kartce. Zaskoczenie jest ogromne? Czy to rzeczywiście telepatia?

     Wyjaśnienie:

     Sztuka nie ma nic wspólnego z telepatią. Polega wyłącznie na zręczności palców. Tajemnica jest całkiem prosta, choć niełatwa do odgadnięcia. Trzeba po prostu zręcznie zamienić papierowe kulki... Najlepiej to zrobić w momencie nadziewania kulki na szpilkę lub odbierania jej z ręki widza. Oczywiście należy wcześniej przygotować sobie zgniecioną z identycznego papieru kulkę, którą trzeba schować w dłoni lewej ręki.

     Robimy to tak: kulkę z czystej kartki papieru ukrywamy w dłoni, gdy pierwszy raz wychodzimy. Po powrocie ujmujemy pałeczkę prawą ręką, a dwoma wyprostowanymi palcami (kciukiem i wskazującym) lewej odbieramy kulkę od widza (nazwijmy ją kulką nr 1); swoją kulkę (nr 2) trzymamy pod zagiętymi trzema pozostałymi palcami lewej dłoni. Tuż przed nadzianiem na szpilkę zamieniamy kulki nieznacznym ruchem palców, który przed pokazem musimy przećwiczyć. W czasie zamiany kulek powinniśmy odwrócić uwagę widzów od lewej dłoni, na przykład pokazując im szpilkę umocowaną na końcu pałeczki i objaśniając, jaką rolę ma ona odegrać. Jeżeli wykonanie zamiany kuleczek palcami jednej ręki będzie dla Was zbyt trudne, można pomóc, sobie drugą ręką. Na przykład trzymając pałeczkę w prawej dłoni, prostujemy kciuk i palec wskazujący i zbliżamy ku sobie obie dłonie tak, aby wyprostowane kciuki i palce wskazujące obu rąk znalazły się obok siebie. Teraz szybkim ruchem przykurczamy palce lewej dłoni, w których trzymamy kulkę nr 1, żeby widzowie na moment stracili ją z oczu, i w tej samej chwili palcami prawej ręki wyjmujemy z lewej kulkę nr 2, a na to miejsce przesuwamy kulkę nr 1. Następnie przekładamy pałeczkę do lewej dłoni (uważając, aby nie wypadła z niej schowana kuleczka), palcami prawej nadziewamy kulkę nr 2 na szpilkę i wydajemy dyspozycje, o których już była mowa. Po ponownym wyjściu z pokoju odczytujemy hasło i chowamy kartkę do kieszeni lub po prostu wyrzucamy do śmieci. To wszystko możemy robić zupełnie spokojnie, nie spiesząc się, gdyż czasu będziemy mieli dużo. Widzowie bowiem będą zajęci wyszukiwaniem poszczególnych liter alfabetu, z których składa się napisane hasło.


Wasz Mag

   Wasze komentarze:
 julencja96: 03.03.2008, 17:01
 To jest super.Dzienki.
[1] (2)


Autor

Tresć

Poprzedni[ Powrót ]Następny
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa